Gasi mi se laptop?

_psihomehanicar_

Zainteresovan član
Poruka
213
Prije mjesec dana mi je na laptopu otišao Cooler i odnio sam laptop u servis da mi ugrade drugi, mešutim čim sam došao kući primjetim da mi se laptop ugasi čim ga malo opteretim, čim pokrenem malo zahtijevniju igru i ili program. Naručim drugi Cooler za njega s ebay-a i evo danas ugradim, kad se opet isto dešava. Pa me zanima šta mogu biti razlozi ovog gašenja, ako je u pitanju Cooler a i ako nije?
 
Prije mjesec dana mi je na laptopu otišao Cooler i odnio sam laptop u servis da mi ugrade drugi, mešutim čim sam došao kući primjetim da mi se laptop ugasi čim ga malo opteretim, čim pokrenem malo zahtijevniju igru i ili program. Naručim drugi Cooler za njega s ebay-a i evo danas ugradim, kad se opet isto dešava. Pa me zanima šta mogu biti razlozi ovog gašenja, ako je u pitanju Cooler a i ako nije?

Jel se gasi i kada je na napajanju bez baterije?
 
mozda si kupio neki kineske izrade, koji se prodaju ko brendirani a nemaju dovoljno obrtaja pa ne hlade dovoljno. jbga sve se danas kopira.

mozes da izvadis i bateriju, da koristis laptop samo na napajanju iz mreze, baterija isto dosta greje, a nije potrebno uopste da stoji unutra, ako si blizu struje.

ako osecas kada se gasi da ti je vreo laptop, pozeljno je, tj obavezno je da nabavis postolje, i to neko kvalitetnije za dodatno hladjenje

ja imam sa 5 ventilatora postolje platio sam ga 25 eura, i kada stavim ruke na tastaturu, nema da bude toplo vrelo itd.

pozeljno je i bar jednom godisnje, ako mozes, da malo procistis unutrasnjost masine od prasine radi boljeg protoka vazduha.


i ako si menjao u servisu,idi zali se moras imati neku garanciju na to, ne moze da ti nesto kao urade, a nije ispravno.
 
Ne verujem da je to do operativnog sistema. U krajnjem slucaju mozes da instaliras jos jedan kao dual boot cisto da bi otklonio sumnju, ali sam skoro pa siguran da to ne pravi problem.
Najbolje je da ga nosis u servis da se dijagnostikuje sta je, i da se ne osteti jos nesto
 
Prvo sto mozes je da vidis temperature komponenti http://openhardwaremonitor.org/

Skini sa te adrese i otpakuj pa pokreni program.

Nisi nista rekao, ni koji sistem, ni koja marka laptopa , nista....

Klasika, svaki put isto.

- - - - - - - - - -

Ne verujem da je to do operativnog sistema. U krajnjem slucaju mozes da instaliras jos jedan kao dual boot cisto da bi otklonio sumnju, ali sam skoro pa siguran da to ne pravi problem.
Najbolje je da ga nosis u servis da se dijagnostikuje sta je, i da se ne osteti jos nesto

Cak sta vise moze live boot neki linux ... cisto da vidi kako se ponasa.
 
Svašta tu može da bude... moguće je i da se pregreva na nekom drugom mestu, a ne samo tu gde je menjan kuler. Meni je jednom čak desilo i da se pregrevao zato što sam malo jače zategao šrafove na kućištu laptopa pa nije imao dobru ventilaciju. Definitivno treba da proveriš i sve konektore, jer postoji mogućnost da u servisu nisu sve lepo povezali.
 

Back
Top