Vreme ce pokazati

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.967
Ovo se uzima kao najtacnija procena svega.
Ja u to ne verujem zbog jedne druge stvari...
Ljudi se ne izvinjavaju kad osete da su pogresili niti su dovoljno smeli ili se stide da ispravljaju ono sto su pogresili...

Tako da to vazi mozda preko pola, ali time je osakaceno vazenje a i vaznost te misli, stava i recenice..

Druga stvar zbog koje smatram nebitnim ono sto vecina smatra izuzetno tacnim i vrednim, tj ovu recenicu, je u vezi istine.
Zakasnela istina nije istina nego je laz, isto kao sto je i zakasnelo ponistenje nepravde (jer kod mene ne postoji rec i pojam pravda)...nepravda a ne pravda...

Ono zbog cega je ovo na psihologiji je zato sto vecina ljudskog i drustvenog ponasanja nekako oslanja bar neku tezu ili cak i aksiom na ovoj recenici....
Cak i filozofija oslanja teze na ovome, a praviti kucu na trulim daskama je odlicno za zaebavanje i trule projekte...
 
Ovo se uzima kao najtacnija procena svega.
Ja u to ne verujem zbog jedne druge stvari...
Ljudi se ne izvinjavaju kad osete da su pogresili niti su dovoljno smeli ili se stide da ispravljaju ono sto su pogresili...

Tako da to vazi mozda preko pola, ali time je osakaceno vazenje a i vaznost te misli, stava i recenice..

Druga stvar zbog koje smatram nebitnim ono sto vecina smatra izuzetno tacnim i vrednim, tj ovu recenicu, je u vezi istine.
Zakasnela istina nije istina nego je laz, isto kao sto je i zakasnelo ponistenje nepravde (jer kod mene ne postoji rec i pojam pravda)...nepravda a ne pravda...

Ono zbog cega je ovo na psihologiji je zato sto vecina ljudskog i drustvenog ponasanja nekako oslanja bar neku tezu ili cak i aksiom na ovoj recenici....
Cak i filozofija oslanja teze na ovome, a praviti kucu na trulim daskama je odlicno za zaebavanje i trule projekte...

ti si "trenutan"
to je meni rekla dr pedijatar za bebu od par meseci kad sam je dovela na redovni pregled :lol:

zakasnela istina moze samo da postane nebitna, ali to ne negira chinjenicu da je istina (mada je rastegljiv pojam uopshte, chak nedostupan choveku za zivota ovoga, ali hajde da zanemarimo neke nemogucnosti, pa da lazemo da istina postoji u sferi saznanja zivog choveka)

vreme je neophodno da bi sa odredjene distance sagledao sve shto ti je vazno, hladne glave
 
e, al nije moja baba džaba govorila: trebaš pojesti džak soli s nekim da bi ga upoznao

Ovo je zanimljiva teza, ne mogu reci kontrateza, jer nije suprotnost i ne obara ono sto je uvodni post teme, ali kod vecine verovatno obara pa zato treba dati veliki znacaj upravo ovom sto je receno..

Upoznavanje je proces koji zahteva secanje i primanje novih informacija i konteksta u vezi necega, samim tim nije niti moze biti trenutno u nekom kratkom vremenu.
Medjutim upoznavanje se desava i sa osobom A i sa B i sa C , ako ste u okruzenju sa te tri osobe...
I prema svakoj ako imate neko misljenje na pocetku, ono ce se razlikovati od misljenja na kraju u nekom obimu...
Koliko?
Da li je vreme pokazalo ili je samo dokazalo, zavisi od sposobnosti i okolnosti onog ko procenjuje...?

I tu dolazimo do boljeg predloga za rusenje teze, a to je trac....
Nekada sam mislio da je najbolje resenje za trac upravo teza vreme ce pokazati...

Tracevi su uvek prisutni, ili zbog pogresne procene, kad te tumace ili zbog zlonamere, kad ti namestaju...
Borba protiv traca moze biti intezivna , dokazivanjem, sukobljavanjem i obracunom drugim sredstvima, tj gusenjem traca ili spora, tj vreme ce pokazati.
Ovo vreme ce pokazati ustvari povlaci demagogiju i showmena....tj ono sto se radi u istoriji i politici, pa se netacno sa dovoljno okolnosti i dodatnog truda ucini prividno tacnim i nikad niko i ne pomisli da nije bilo tacno..
Samo mali broj ljudi zna istinu, tako da je vreme tu odmoglo..

Slicno se desava i kod kriminala kad se ciste dokazi...jedan po jedan dokazni materijal ili umire ili nestaje ili se zaboravlja...
Tu znaci vreme pokazuje laz...sto je opet jedan dokaz da je Helenino misljenje mnogo tacnije i opste nego kao usputna paralela ili dobro srocena floskula..

Ljudska logika je totalno falicna to svi znamo, i onda se vremenom ta logika, plus secanje, plus emotivna vezanost pretvara u nesto sto je vise nalik lazi nego istini...
Ali se moze bez ikakve sumnje reci , vreme ce pokazati, jer nije istina na kraju nego utisak na kraju...
 
To se ti samoobmanjuj...pa toliko ljudi u praksi zivi od promene ljudi....na bolje, na gore, na drugacije...

- - - - - - - - - -

A da ne govorim da osoba od 22 ne razmislja isto kao ona od 26 pa ona od 35 , pa ona od 45, samo po pitanju SEKSA, a nista drugo...
 
menjaju se stavovi, razmishljanja, ukus, zelje, htenja, frizideri etc.
ali to ne znachi da se materijal od kog si satkan moze promeniti., moze samo boja
naravno da chovek tezi (bar tako treba) nadgradnji i korigovanju loshih osobina , postupaka (ako postane svestan istih) ali sushtina, bit , koren, biraj, ne moze bitno da se promeni
ako mislish da moze, to je samoobmana
 
pokušavam da shvatim ovu temu
vreme će pokazati
vreme nije loše, al' možda je večnost bolja

a večnost je sadašnjost

s tim što je caka da mislim da mora da se desi šok
da bi se tome prišlo
šamarčina u vidu buđenja savesti
(o, divnog li dara...)

tad čoveku nije problem da se izvini

to su dešavanja u vremenu... :think:
 
vidi, velika slova koristim ako se zezam ovde ili poshtujem nechiju velichinu
ne poznajemo se forumski, tako da chitam i tumachim onako kako je napisano, po mojoj proceni
na sva lichna pitanja odgovaram onoliko koliko smatram da je ok, opet , po mojoj proceni
shto se dozvole tiche, ko ti je trazi njemu daj do znanja , ja nisam u pandur modu
 

Back
Top