Turizam u CG
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Turizam u CG

Moderator Ribar (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Podrazumevano Turizam u CG

Kada se poredi obala CG i HR, samo geografski gledano mislim da su prednosti na strani CG. S druge strane, Hrvati svoje more daleko bolje unovčavaju.

Gde je uzrok?

Hrvati pre svega privlače zapadne turiste, naročito Nemce. Činjenica je da će onaj ko ima veći standard više i tražiti a više i potrošiti.

CG je u turističkoj ponudi znatno opterećena prošlim vremenom pa je samim tim i ponuda skromnija a, naravno, i finansijski rezultat.
    Čovek je zaista slobodan samo ako se liši svojih predrasuda!

Poznat
    Učlanjen
    30.09.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    226

Podrazumevano Re: Turizam u CG

Citat Original postavio Ribar Pogledaj poruku
    Kada se poredi obala CG i HR, samo geografski gledano mislim da su prednosti na strani CG. S druge strane, Hrvati svoje more daleko bolje unovčavaju.

Gde je uzrok?

Hrvati pre svega privlače zapadne turiste, naročito Nemce. Činjenica je da će onaj ko ima veći standard više i tražiti a više i potrošiti.

CG je u turističkoj ponudi znatno opterećena prošlim vremenom pa je samim tim i ponuda skromnija a, naravno, i finansijski rezultat.
    Koje su to prednosti obale CG u odnosu na obalu HR?

Obećava КараКола (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    8

Обала Хрватске је много занимљивија од ЦГ, пре свега због силних острва, заливчића и осталог, рај за неког ко има бродић. Црну Гору једино спашава Бока Которска што се тога тиче.

А овако, Црна Гора мора још да поради на гомили ствари да би могла да развије добру туристичку индустрију, културна добра су бачена у други план нпр. док осим главне сезоне на лето, обала буде мртва јер нема план преко целе године се нешто ради, све се иде још увек само на тих два-три месеца да се што више истресу људи.
    "ЖИВОТ ТЕ ЛАЖЕ ЏЕМ СЕ НА ЛЕБ НЕ МАЖЕ

Moderator Ribar (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio КараКола Pogledaj poruku
    Обала Хрватске је много занимљивија од ЦГ, пре свега због силних острва, заливчића и осталог, рај за неког ко има бродић. Црну Гору једино спашава Бока Которска што се тога тиче.
    Složićeš se da su turisti sa brodićem ipak manjina. Mislio sam pre svega na turiste poput mene: čak ni kolima ne bih išao na letovanje. "Ful" paket aranžman - znači prevoz i kompletan pansion. Sve drugo mi nije pravi odmor.

А овако, Црна Гора мора још да поради на гомили ствари да би могла да развије добру туристичку индустрију, културна добра су бачена у други план нпр. док осим главне сезоне на лето, обала буде мртва јер нема план преко целе године се нешто ради, све се иде још увек само на тих два-три месеца да се што више истресу људи.
    Slažem se da se oslanjaju samo na glavnu sezonu što je svakako velika slabost.

Moderator duska.vodolija (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    325
    Reputaciona moć
    1629

Citat Original postavio radyu5 Pogledaj poruku
    Koje su to prednosti obale CG u odnosu na obalu HR?
    Kaskamo za Hrvatima uskoro i za Albancima .
    Parking u Budvi je cesto nemoguca misija .
    Ne neguje se usluznost i ako je ima mala je i usamljena .
    Tesko mi je da pricam o smecu na svakom koraku ali je tako
    Odgovor na tvoje pitanje nije potpun .Zasto ?
    Pa u Htvatsku ne ljetujem .
    Prirodne ljepote nisu jedina stavka kad je turizan u pitanju.
    Setam , citam , pisem i opasno sam luda ....

Moderator Ribar (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio duska.vodolija Pogledaj poruku
    Prirodne ljepote nisu jedina stavka kad je turizan u pitanju.
    Da, prirodne lepote i prirodni položaj je samo osnova. Neophodna je znatna nadogradnja na različite načine.

Nadogradnja je loša u konzervativnim sredinama - CG i Srbija su slične po tome - jer se razmišlja u stilu: "I moj je deda tako radio, pa ću i ja isto."

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6129

Nisam skoro bio u hrvatskoj verujem da vise ulazu u turizam,pre je cg za sve bila selo,sad samo skidam kapu za kvalitet puteva,ostalo je ostalo isto
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    903

Crna Gora je mala, a lepa. Oni treba da se opredele za skup turizam, probranu klijentelu, a ne turizam širokih masa. Tu su u startu u minusu u odnosu na Grčku i Bugarsku. Za Hrvatsku ne znam, Srbi su tamo zločinci, okupatori, varvari...

Moderator Ribar (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio Vaske Pogledaj poruku
    Crna Gora je mala, a lepa. Oni treba da se opredele za skup turizam, probranu klijentelu, a ne turizam širokih masa. Tu su u startu u minusu u odnosu na Grčku i Bugarsku. Za Hrvatsku ne znam, Srbi su tamo zločinci, okupatori, varvari...
    U pravu si ali skup turizam podrazumeva i objekte, a naročito uslugu, na visokom nivou.

Pre i iznad svega školovano i ljubazno osoblje a i luksuzne objekte.

Početnik
    Učlanjen
    07.10.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Samo Istra i Dalmacija>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>postojanje Crne Gore
    Smesno je porediti prelepo hrvatsko primorije sa nebitnom CG i njenim plazama gde plivaju govna, gde se ljudi saplicu po onim stenama i gde turisti dobiju dijareju zbog lose hrane
    Niko nije lud da pored Hrvatske , Bugarske i Grcke u okruzenju ide u CG otuda i oni najmanje zaradjuju

Učlanjen
    20.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    325
    Reputaciona moć
    1629

Pored svega sto znamo i sto smo procitali na Ribarevoj temi ima turtsta .
    Sutomore je u julu i avgustu krcato .Velika plaza toliko da peskir nemas gdje da rasiris.
    Imam kucu u Sutomoru jedno vrijeme sam izdavala sobe.Sa svim gostima sam ostala u dobrim odnosima .
    Uglavnom su se vracali i koristili moje usluge .Dakle kad je turistima lijepo , kad su zadovoljni opet dodju.
    Turizam nije samo smjestaj krevet.Puno toga treba da je potaman .
    Visoki turizam je u planu svih vlada do sada .sve nekako kao da se pokrece .Samo sporo .

Moderator Ribar (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio duska.vodolija Pogledaj poruku
    Turizam nije samo smjestaj krevet.Puno toga treba da je potaman .
    Tačno tako! Kakav god da je turizam u pitanju - za bogate ili siromašne - nije dovoljan samo krov i krevet.

I to što si ostala u dobrim odnosima sa svojim gostima znači da su zadovoljni onim što su dobili kao turističku uslugu.

Moderator Shag (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4519

Razlika između crnogorskog i svih ostalih turističkih ponuda u zemljama u okruženju je ta, što je Crna Gora tek pre nekih 30-tak, 40 godina počela da ulaže u turizam, da gradi, da zapošljava sezonce itd. U odnosu na sve ostale zemlje, to je jako malo ugostiteljskog "staža".

I to što su radili, prečesto je bilo stihijski i neplanski, privremeno i divlje, takoreći kaubojština.
    Ali pre svega i ono što je glavni problem je to, što Crnogorci nemaju još uvek taj ugostiteljski mentalitet, koji se možda stiče generacijama i koji imaju pre svega Grci, pa i Hrvati bogami. Nemaju stručan kadar, nisu ljubazni ni gostoprimljivi. Jedino sam u hotelu "Aleksandar" imala prilike da vidim konobara koji priča tri svetska jezika, uvek sa osmehom i uslužan.
    (O privatnom smeštaju tek neki drugi put... )

Sve ovo što napisah je uslovno rečeno... jer nit' sam bila u baš svim mestima, nit' u svim hotelima, nit' sam upoznala sve konobare...
    ... A nisam ni bila zadnjih par godina. Eto, možda se nešto promenilo...
    If only I could convert all my mouse scrolling into a usable form of energy..

Moderator Shag (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4519

Da samo dodam da pored tog pustog mora koje imaju, imaju fantastične planine, prirodu...
    Šteta što ne razvijaju zimski turizam, imala bi posla cela nacija. Kakav Kranj, Borovec i St. Moritz.
    If only I could convert all my mouse scrolling into a usable form of energy..

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6129

Crnogorci su lenji od grka al eto uspelo im da se razviju ,makar isfoliraju da nesto nude,tzatziki i giros,sta ce cg ponuditi ni plaze ne sredjuju,naplacuju da nesto na njima ucare,prsut dza bu a ono pise uvoz italija
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    20.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    325
    Reputaciona moć
    1629

Citat Original postavio Shag Pogledaj poruku
    Razlika između crnogorskog i svih ostalih turističkih ponuda u zemljama u okruženju je ta, što je Crna Gora tek pre nekih 30-tak, 40 godina počela da ulaže u turizam, da gradi, da zapošljava sezonce itd. U odnosu na sve ostale zemlje, to je jako malo ugostiteljskog "staža".

I to što su radili, prečesto je bilo stihijski i neplanski, privremeno i divlje, takoreći kaubojština.
    Ali pre svega i ono što je glavni problem je to, što Crnogorci nemaju još uvek taj ugostiteljski mentalitet, koji se možda stiče generacijama i koji imaju pre svega Grci, pa i Hrvati bogami. Nemaju stručan kadar, nisu ljubazni ni gostoprimljivi. Jedino sam u hotelu "Aleksandar" imala prilike da vidim konobara koji priča tri svetska jezika, uvek sa osmehom i uslužan.
    (O privatnom smeštaju tek neki drugi put... )

Sve ovo što napisah je uslovno rečeno... jer nit' sam bila u baš svim mestima, nit' u svim hotelima, nit' sam upoznala sve konobare...
    ... A nisam ni bila zadnjih par godina. Eto, možda se nešto promenilo...
    Mijenja se svijest da se od turizma moze zaradjivati .
    Sve si dobro rekla i ako je i meni i tebi to tesko...
    Bile smo iskrene .

Primećen član spar (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

raspad,obicni turisticki lopovluk

Slične teme

1. magistarski/turizam
    Autor gg u forumu Jezik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.08.2004., 15:07
  2. turizam
    Autor sidda u forumu Putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 31.07.2004., 04:36
  3. Seoski turizam
    Autor DeDa u forumu Putovanja
    Poslednja poruka: 28.12.2003., 09:50
  4. soski turizam
    Autor goli breg u forumu Putovanja
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.09.2003., 18:29
  5. Dobro došli u forum "Turizam i putovanja"!
    Autor Administrator u forumu Putovanja
    Poslednja poruka: 30.04.2003., 19:56

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •