Slobodan i Velika Srbija - objektivno misljenje
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 101

Tema: Slobodan i Velika Srbija - objektivno misljenje

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Post Slobodan i Velika Srbija - objektivno misljenje

Milosevic je bio nacionalista i Srbin nikako komunista ... On je bio nastavljac niza koji je prekinut 45-e .. Taj niz je borba za resavanje srpskog pitanja na Balkanu odnosno borba za stvaranje Velike Srbije i tu nema nista lose jer smo mi tu Veliku Srbiju i zasluzili svojim stradanjem i pobedama u ratovima ... Za nju se borio i Draza i pre njega kralj Aleksandar pa i Sloba i nazalost nijedan nije uspeo ... jer smo protiv sebe imali ozbiljne igrace - Engleze i Nemce a kasnije i Amerikance ..
    Rakija mi i godi i skodi , taj te drugi svojoj kuci vodi . . https://www.youtube.com/watch?v=PlmF49LdYDU ! !

Početnik Celtic Frost (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Slobodan i Velika Srbija - objektivno misljenje

Opet ovaj rvat (mujaga)

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    236

Pa kad nije uspelo iz prvog puta nije trebalo ici drugi i treci put. I Nemci su hteli da osvoje Evropu i Svet barem dva puta i odustali. Oni su platili mnogo sto su po drugi put hteli a mi smo platili mnogo i drugi i treci put.

Nemci ne mogu imati Evropu a mi ne mozemo Balkan, ne mogu ni Rusi imati pola Evrope, jbg.
    Čekajući novi geopolitički vjetar.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Mi ne treba da se stidimo Velike Srbije jer to nije isto sto i Velika Albanija ili Velika Hrvatska jer oni svoje megalomanske ideje baziraju na genocidu a mi nase na pomirenju i saradnji .. Pritom nas koncep nije megalomanski jer smo etnicki prisutni ili smo bili prisutni do juce .. a da ne pricamo o nasem stradanju i pobedama u ratovima .. Mi smo jedan ozbiljan i drzavotvoran narod sa bogatom istorijom i kulturom za razliku od njih ..
    Rakija mi i godi i skodi , taj te drugi svojoj kuci vodi . . https://www.youtube.com/watch?v=PlmF49LdYDU ! !

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Straks92 Pogledaj poruku
    Pa kad nije uspelo iz prvog puta nije trebalo ici drugi i treci put. I Nemci su hteli da osvoje Evropu i Svet barem dva puta i odustali. Oni su platili mnogo sto su po drugi put hteli a mi smo platili mnogo i drugi i treci put.

Nemci ne mogu imati Evropu a mi ne mozemo Balkan, ne mogu ni Rusi imati pola Evrope, jbg.
    Da ali problem je u tome sto Srbi preko Drine nisu zeleli da zive u nekoj hrvatskoj ili muslimanskoj kvazi drzavi i da budu gradjani drugog reda proganjani i sikanirani .. Isti pa i jos gori slucaj i sa Srbima na KiM .. Kako da ih nateras kad oni to ne zele ??

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Citat Original postavio Straks92 Pogledaj poruku

Gospodin Šojgu se ne bi složio sa tobom.

Primećen član
    Učlanjen
    20.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Milosevic je bio nacionalista i Srbin nikako komunista ... On je bio nastavljac niza koji je prekinut 45-e .. Taj niz je borba za resavanje srpskog pitanja na Balkanu odnosno borba za stvaranje Velike Srbije i tu nema nista lose jer smo mi tu Veliku Srbiju i zasluzili svojim stradanjem i pobedama u ratovima ... Za nju se borio i Draza i pre njega kralj Aleksandar pa i Sloba i nazalost nijedan nije uspeo ... jer smo protiv sebe imali ozbiljne igrace - Engleze i Nemce a kasnije i Amerikance ..

Prvo i prvo, Sloba nije bio Srbin, već Crnogorac. Meni je to bilo smešno kada sam shvatio koliko smo svi bili namagarčeni onom čuvenom njegovom kampanjom kad je svaki autobus u Srbiji bio izlepljen njegovim plakatima i sloganima. Prodali su nam ga kao "najvećeg srbina" na Gazimestanu, a čovek nije ni bio Srbin, a kamo li najveći. No dobro, te 1990. niko nije ni pomišljao šta će se sve izdogađati.

Kako je njegov rođeni brat izjavio: "Ja sam Crnogorac, i Slobodan, od oca i majke Crnogoraca! Slobodan je bio Srbin zbog karijere"

Tako da je Sloba bio veliki "Srbin" samo kad je trebalo uzjahati vlast i narod.

Drugo. Sloba jeste bio malo komunista, malo kapitalista, sve po potrebi. Pre nego što je postao "najveći srbin" ikada, radio je kao bankar na WallStreet-u u Njujorku u Americi i pio viski sa Dejvidom Rokfelerom. U crkvu zvanično nikada nije ušao, tako da je po pitanju vere bio zakleti komunista-ateista.

Treće. Nikada Slobina politika nije bila u cilju stvaranje veće Srbije nego što je bila po ustavu iz 1974. godine. Njegova lična politika je bila da sačuva Jugoslaviju i da on bude novi Tito koji će iz Belog dvora, kao kralj da vlada Jugoslavijom kako je to Tito radio. Mislio je da će mu poznanstvo sa Rokfelerom omogućiti trasirani titov put.

Čak šta više, posle Slobine vlasti Srbija je manja za Kosovo i Metohiju. A da ne govorimo o trgovanju srpskim narodom i zemljama van teritorije Srbije. Takođe da napomenem to koliko je Sloba bio Srbin i kolika je njegova poltika bila veliko srpska, toliko da smo mi od svih zemalja bivše Jugoslavije poslednji dobili nacionalnu državu.

Neverovatno je koliko ljudi malo znaju o Miloševiću, a vamo dižu tri psrsa.

Domaćin Боб Метјуз (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio Celtic Frost Pogledaj poruku
    Opet ovaj rvat (mujaga)
    semenkar
    blood vs gold

Zoran Jov nije na forumu
    Noćna mora za sve separatiste, prevarante i šarlatane
    Veoma poznat
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    87
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Celtic Frost Pogledaj poruku
    Opet ovaj rvat (mujaga)
    Zar nije Bugarin?

Veoma poznat Deki1987 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Jel realno da si tako prost ?

Nikakva Velika Srbija ne bi sprecila iseljavanje Srba ...

Jos uvek nemamo tacnu informaciju koliko ima Srbina u Cemerici ... mnogi se i stide da kazu da su Srbi , a druga generacija uveliko nisu Srbi ... eto kako nestaje nacija.

Exodus je poceo krajem 19 veka jos ...
    Our glory will live in the memory of nations

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    808

***** izdajničko. Sve što je Kralj Petar I od 1912. do 1918. oslobodio, to je ovaj komunistički isprdak i izdajnik uništio. Danas imamo ovu izdajničku državu SPS, SNS,SRS.
    Nuclear Ganja

Iskusan Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio Omni Pogledaj poruku

Prvo i prvo, Sloba nije bio Srbin, već Crnogorac. Meni je to bilo smešno kada sam shvatio koliko smo svi bili namagarčeni onom čuvenom njegovom kampanjom kad je svaki autobus u Srbiji bio izlepljen njegovim plakatima i sloganima. Prodali su nam ga kao "najvećeg srbina" na Gazimestanu, a čovek nije ni bio Srbin, a kamo li najveći. No dobro, te 1990. niko nije ni pomišljao šta će se sve izdogađati.

Kako je njegov rođeni brat izjavio: "Ja sam Crnogorac, i Slobodan, od oca i majke Crnogoraca! Slobodan je bio Srbin zbog karijere"

Tako da je Sloba bio veliki "Srbin" samo kad je trebalo uzjahati vlast i narod.

Drugo. Sloba jeste bio malo komunista, malo kapitalista, sve po potrebi. Pre nego što je postao "najveći srbin" ikada, radio je kao bankar na WallStreet-u u Njujorku u Americi i pio viski sa Dejvidom Rokfelerom. U crkvu zvanično nikada nije ušao, tako da je po pitanju vere bio zakleti komunista-ateista.

Treće. Nikada Slobina politika nije bila u cilju stvaranje veće Srbije nego što je bila po ustavu iz 1974. godine. Njegova lična politika je bila da sačuva Jugoslaviju i da on bude novi Tito koji će iz Belog dvora, kao kralj da vlada Jugoslavijom kako je to Tito radio. Mislio je da će mu poznanstvo sa Rokfelerom omogućiti trasirani titov put.

Čak šta više, posle Slobine vlasti Srbija je manja za Kosovo i Metohiju. A da ne govorimo o trgovanju srpskim narodom i zemljama van teritorije Srbije. Takođe da napomenem to koliko je Sloba bio Srbin i kolika je njegova poltika bila veliko srpska, toliko da smo mi od svih zemalja bivše Jugoslavije poslednji dobili nacionalnu državu.

Neverovatno je koliko ljudi malo znaju o Miloševiću, a vamo dižu tri psrsa.
    sta je sa nama sto smo voleli seselja, pa i kada je usao u koaliciju sa slobom automatski smo voleli i slobu? jel smo mi komunisti?
    inace, moram da pohvalim omnija, sve sto kaze lepo obrazlozi i ima dobre argumente

Zainteresovan član Narodna Pamet (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Samo su Srbi izabrali komunistu da vodi nacionalnu politiku, dok su Hrvati izabrali pravog ultranacionalistu za predsjednika, kasnije se i pokazalo ko je bolje prošao.
    Licemerstvo se uvijek isplati. Pitajte Amerikance.

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    94

Obrnuto, Milošević je bio komunista koji je nacionalizam koristio u propagandne svrhe (zarad većeg rejtinga)
    Nikakav nastavljač tog niza on nije bio, opet obrnuto, on je zapravo hteo da u Jugoslaviji vrati komunjarizam iz 50-tih.
    Takođe nije se borio za veliku Srbiju (hrvatska propaganda) nego je hteo da bude novi Tito u Jugoslaviji.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2182

Mi ne treba da se stidimo Velike Srbije jer to nije isto sto i Velika Albanija ili Velika Hrvatska jer oni svoje megalomanske ideje baziraju na genocidu a mi nase na pomirenju i saradnji .. Pritom nas koncep nije megalomanski jer smo etnicki prisutni ili smo bili prisutni do juce .. a da ne pricamo o nasem stradanju i pobedama u ratovima .. Mi smo jedan ozbiljan i drzavotvoran narod sa bogatom istorijom i kulturom za razliku od njih ..
    НЕ ПОСТОЈИ "ВЕЛИКА СРБИЈА "- ПОСТОЈИ САМО: С Р Б И Ј А а она, на жалост, није у своји границама него је КОМУЊАРИСТИЧКОМ ПОЛИТИКОМ ИСЕЦКАНА, УСИТЊЕНА И СМАЊЕНА...............а сада "лик и дело" злочинца Броза НАСТАВЉАЈУ СТРАНЕ СВЕТСКЕ СИЛЕ...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Jednostavna je prica, razvite ekonomiju i vratice se Srbi , tj nece odlaziti odavde.

Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    94

Citat Original postavio Narodna Pamet Pogledaj poruku
    Samo su Srbi izabrali komunistu da vodi nacionalnu politiku, dok su Hrvati izabrali pravog ultranacionalistu za predsjednika, kasnije se i pokazalo ko je bolje prošao.
    Tačno. Čak je i Stambolić koga je ubio, daleko bolja opcija.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Citat Original postavio Perperius Pogledaj poruku
    Obrnuto, Milošević je bio komunista koji je nacionalizam koristio u propagandne svrhe (zarad većeg rejtinga)
    Nikakav nastavljač tog niza on nije bio, opet obrnuto, on je zapravo hteo da u Jugoslaviji vrati komunjarizam iz 50-tih.
    Takođe nije se borio za veliku Srbiju (hrvatska propaganda) nego je hteo da bude novi Tito u Jugoslaviji.
    Hteo ... nije uspeo.

- - - - - - - - - -

Tačno. Čak je i Stambolić koga je ubio, daleko bolja opcija.
    Mnogo bolja, ali Srbi se ne loze na takvog politicara, Srbima treba da im se kaze; Vas ne sme niko da bije.

A Srbija u raspadu.

Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    94

Citat Original postavio Deki1987 Pogledaj poruku
    Hteo ... nije uspeo.

- - - - - - - - - -

Mnogo bolja, ali Srbi se ne loze na takvog politicara, Srbima treba da im se kaze; Vas ne sme niko da bije.

A Srbija u raspadu.
    Ali zašto mu je Srbija to dozvolila?

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1387

Citat Original postavio Nan Elmoth Pogledaj poruku
    Gospodin Šojgu se ne bi složio sa tobom.
    Pa što nije ležao na putu u znak protesta kad su se Ruje povlačile iz Nemačke , Poljske ,Češke.... tamo 90-91 ?
    The Show Must Go On...

Zoran Jov nije na forumu
    Noćna mora za sve separatiste, prevarante i šarlatane
    Veoma poznat
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    87
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Brajan Koen Pogledaj poruku
    ***** izdajničko. Sve što je Kralj Petar I od 1912. do 1918. oslobodio, to je ovaj komunistički isprdak i izdajnik uništio. Danas imamo ovu izdajničku državu SPS, SNS,SRS.
    Prospem zeleni veganski sok iz blendera na one naše izdajnike što su 1999. pustili NATO okupatore na Kosovo, a neki od njih su uginukli u Hagu, ali tek kad mi prođe kroz bubrege. Zemlja im kosti izbacala.

Zainteresovan član Narodna Pamet (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    12

Srbija nije bila spremna za one ratove, to je Slobina prevara, jer ekonomski to nije bilo moguće izdržati, a i počelo se na pogrešnom mjestu., tj. trebalo je Kosmet očistiti prvo i ukinuti mrske izmišljene autonomne pokrajine (napraviti novu unutrašnju teritorijalnu reorganizaciju)
    Licemerstvo se uvijek isplati. Pitajte Amerikance.

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Pa što nije ležao na putu u znak protesta kad su se Ruje povlačile iz Nemačke , Poljske ,Češke.... tamo 90-91 ?
    Tada na tronu nije bio Vladimir The Impaler da iskanderima crta granice.

Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Ali zašto mu je Srbija to dozvolila?
    Osetili su se konacno slobodni ... iako u bedi, uzivali su konacno u pravoslavlju ... iako pod bombama i izolacijom, bitno da je dosla demokratija.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Nan Elmoth Pogledaj poruku
    Tada na tronu nije bio Vladimir The Impaler da iskanderima crta granice.
    Vecito ih nema kad su nam najpotrebniji ...

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    596

Citat Original postavio Deki1987 Pogledaj poruku

Vecito ih nema kad su nam najpotrebniji ...
    Pa kad nam stalno nešto treba a uslugu ne vraćamo nego otrčimo u Beč kad je dobro. Kad je loše, onda jaučemo braćo, pomogi.

Slične teme

1. Zabraniti/kontrolisati casopis Velika Srbija
    Autor dr.koki u forumu Politika
    Odgovora: 169
    Poslednja poruka: 23.05.2007., 06:52
  2. VELIKA SRBIJA
    Autor vlace u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 224
    Poslednja poruka: 10.03.2007., 21:10
  3. Velika Srbija
    Autor Kira Neris u forumu Politika
    Odgovora: 147