Gazirana voda hidrira organizam

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2018&mm=01&nav_id=1349099

"Gazirana voda nastaje rastvaranjem ugljen-dioksida (CO2) u vodi.

Stvara se ugljična kiselina koja je kiselija od obične vode, ali mnogo manje kisela od želudačne.

Zbog specifičnog osećaja na nepcima i ukusa koji joj daju mehurići, mnoge osobe radije i više piju gaziranu vodu.

Upravo stoga, gazirana voda je dobar način za povećanje dnevnog unosa vode i hidrataciju organizma.

Pored toga, gazirana voda ima i zdravstveno povoljne učinke."


Već se decenijama u (lošim!) medijima kude gazirani napici. Čak i u tim istim medijima kada se pažljivije pročitaju tekstovi koji slede iza bombastih naslova o "škodljivosti gaziranih napitaka", lepo stoji da se "anatema" odnosi na boju, a ne na ugljendioksid!

Posebno je pitanje koliko je i ta boja zaista štetna.

Pošto hiljadu puta ponovljena laž postaje istina, i zabluda o gaziranim pićima će se veoma teško razbiti.
 
kada se misli na stetnost gaziranih pica, tu se pre svega misli da sokove koji su prepuni secera i kofeina

ali za mineralnu vodu, i gaziranu mineralnu vodu, ne postoji nikakav dokaz do dana danasnjeg da je stetna.

Slazem se.

Coca cola djubre tesko, otrovcina sa zapada, ni najgorem neprijatelju nebih preporucio to djubre.

- - - - - - - - - -

Pijem sta mi prija ne sta reklamiraju

Sok od limuna.

2016_06_limunada_631411045.jpg


Sok od zove.

Domaći-sok-od-zove-lekovitost-i-recept-e1453820285977.jpg


itd itd
 
https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2018&mm=01&nav_id=1349099

"Gazirana voda nastaje rastvaranjem ugljen-dioksida (CO2) u vodi.

Stvara se ugljična kiselina koja je kiselija od obične vode, ali mnogo manje kisela od želudačne.

Zbog specifičnog osećaja na nepcima i ukusa koji joj daju mehurići, mnoge osobe radije i više piju gaziranu vodu.

Upravo stoga, gazirana voda je dobar način za povećanje dnevnog unosa vode i hidrataciju organizma.

Pored toga, gazirana voda ima i zdravstveno povoljne učinke."


Već se decenijama u (lošim!) medijima kude gazirani napici. Čak i u tim istim medijima kada se pažljivije pročitaju tekstovi koji slede iza bombastih naslova o "škodljivosti gaziranih napitaka", lepo stoji da se "anatema" odnosi na boju, a ne na ugljendioksid!

Posebno je pitanje koliko je i ta boja zaista štetna.

Pošto hiljadu puta ponovljena laž postaje istina, i zabluda o gaziranim pićima će se veoma teško razbiti.

Pijem od ' 92-ge godine mineralnu vodu,jer svaki dan i nocu nam nestaje vode i kada dodje,prvo je dugo mutna,a posle se beli od hlora,pa izgleda kao da je kisela.Znaci pijem obicnu vodu sa vodovoda samo kuvanu,kafu i caj.Imamo u blizini izvor mineralne vode i dok sam mogao stalno sam donosio,sada ne mogu i zena donosi,a ja da je malo postedim od donosenja vise puta,pijem kupovnu mineralnu "Vrnjci",a i ne pijem alkohol i kada odem u goste isto pijem kiselu vodu.Zasad nemam nikakvih problema i kao sto ribar kaze pije se malo vise nego obicna.nemam problema sa jetrom i bebrezima.sad verovatno Coca Cola i Pepsi nisu isti napitak kao kisela voda i ne mogu se porediti.ja sokove retko kad pijem,jer mi se posle njih odmah trazi voda,tako da pijem kiselu i miran sam.
 
:hahaha: :hahaha:

Svi gazirani napici kao i alkohol nagrizaju jetru i želudac
Odakle taj podatak?

Pijem od ' 92-ge godine mineralnu vodu,jer svaki dan i nocu nam nestaje vode i kada dodje,prvo je dugo mutna,a posle se beli od hlora,pa izgleda kao da je kisela.Znaci pijem obicnu vodu sa vodovoda samo kuvanu,kafu i caj.Imamo u blizini izvor mineralne vode i dok sam mogao stalno sam donosio,sada ne mogu i zena donosi,a ja da je malo postedim od donosenja vise puta,pijem kupovnu mineralnu "Vrnjci",a i ne pijem alkohol i kada odem u goste isto pijem kiselu vodu.Zasad nemam nikakvih problema i kao sto ribar kaze pije se malo vise nego obicna.nemam problema sa jetrom i bebrezima.sad verovatno Coca Cola i Pepsi nisu isti napitak kao kisela voda i ne mogu se porediti.ja sokove retko kad pijem,jer mi se posle njih odmah trazi voda,tako da pijem kiselu i miran sam.
Manje - više isti slučaj!

Pijem gaziranu mineralnu vodu i veoma je blizu istine ako kažem ništa drugo. Ponekad i koka - kolu (jednom ili dva puta godišnje). Čaj, kafu, i to je ceo asortiman.

Što je najvažnije u svemu, gazirana voda mi jako prija i dok je pijem i kada je popijem.
 
Ma pričate gluposti...

Problem je samo AMBALAŽA
a problem je na nivou AGRESIVNO KANCEROGENOG

To je ono što se zataškava podmuklo zbog profita...
Pa bolje popijte Savsku prečišćenu nego da vam par sati zvrnda otvorena pvc flaša...

Ima i staklenih flasa za mineralnu vodu,jeste da mora da se vraca ambalaza,ali vredi.mada mine pada tesko ni iz plasticne.Sta sve nije zagadjeno kod nas pa koristimo.rekao sam da cu piti obicnu vodu sa cesme,samo kada je bude bilo neprestano bez nestanka.Ovako nam nestaje dnevno nekoliko sati i nocu,a kada dodje sve je samo voda nije.kada ja posle case vode moram da popijem kasicicu sode bikarbone.Izjem ti takvu vodu.kada mi nije falilo nista dosad,valjda nece ni od sad.
 
Odakle taj podatak?

Manje - više isti slučaj!

Pijem gaziranu mineralnu vodu i veoma je blizu istine ako kažem ništa drugo. Ponekad i koka - kolu (jednom ili dva puta godišnje). Čaj, kafu, i to je ceo asortiman.

Što je najvažnije u svemu, gazirana voda mi jako prija i dok je pijem i kada je popijem.
Neki dan sam citala da nema apsolutno nikakve razlike izmedju gazirane i negazirane ( mislim na zdravlje coveka).
Ja pijem iskljucivo gaziranu, negaziranu ne mogu.
 

Back
Top