Ako mozete da mi sastavite konfiguraciju

Wizzzz

Aktivan član
Poruka
1.057
Pozdrav.

Da li mozete da mi predlozite neki kompjuter do 40.000 dinara?
Kompjuter treba mom bratu prvenstveno za igrice tipa pes,nba,gta,cs go i lol.
Pokusao sam da sastavim neku konfiguraciju ali bih uvek probio limit od 40k.
Da li mozete da sastavite konfiguraciju ili predlozite neki kompjuter za te pare koji bi bio pristojan za gaming?
Nesto sam razmisljao da uzme rx560 i neki quad core procesor, al ne znam koji.
 
Pozdrav.

Da li mozete da mi predlozite neki kompjuter do 40.000 dinara?
Kompjuter treba mom bratu prvenstveno za igrice tipa pes,nba,gta,cs go i lol.
Pokusao sam da sastavim neku konfiguraciju ali bih uvek probio limit od 40k.
Da li mozete da sastavite konfiguraciju ili predlozite neki kompjuter za te pare koji bi bio pristojan za gaming?
Nesto sam razmisljao da uzme rx560 i neki quad core procesor, al ne znam koji.

Ta neka cifra bez monitora-je VRLO TESNA! Da ne kazem nemoguca....jedino polovna varijanta ili 50tak 000 pa navise...i to je onako...Ako treba obrazlozicu ZASTO to tvrdim...da ne sirim sad...ali realno-NOVO ispod 400 evra bez monitora-ZABORAVI!
 
Ja zam uzeo u Gigatronu konfiguraciju bez monitora za 45000. Redovna cena je bila 50000, ali sam naleteo na popust. Gura DCS (ko zna šta je to) na maximum podešavanjima 1920x1080 i ne pada ispod 50fps.

^^ Sto dodje otprilike oko 400 evra malo manje..kao sto rekoh...i to je skoro pa donji limit...I to je pitanje kakvo je unutraono najbitnije-maticna ploca, hladjenje, napajanje...Sve je to ono sto ustvari cini komp stabilnim , jakim a ane samo graficka tj. karakteristike..
 
rx550 sa 2gb ram-a- 12000
ploča odgovarajuća 1151 slot oko 6000
procesor 4560 intel oko 7000
ram 4gb ddr4 oko 5500
hdd 500 gb oko 5000
neko kinesko kućište sa napajanjem do 550 wati oko 4500
ukupno oko 40000
primer:
CPU LGA1151 Intel® Dual-Core G4400, 3.3GHz BOX 14nm16,332.00
MB LGA1151 H110M Asus H110M-A/M.2, PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.016,990.00
HDD SATA3 7200 500GB Toshiba DT01ACA050, 32MB 2 godine14,556.00
Memorija DIMM DDR4 4GB 2133MHz Samsung CL15, M378A5143EB1-CPB16,190.00
AMD Radeon R7 360 XFX 2GB DDR5, DVI-I/DVI-D/HDMI/DP/128bit/R7-360P-25W5111,490.00
Kuciste 550W Rhino RX1022 Crno, Mesh/PCIE 6+2pin12,690.00
Ukupno:38,248.0
 














JakovSistem
arrow.png
Proizvodi
arrow.png
Korpa





Info: Proizvod je dodat u korpu.



Korpa



 
Sve je to super ali-i ova kao i iznad te konfiguracij ima sledece mane-1.samo dual core procesor?za danasnje vreme...na granici...2. 4 Gb RAMa i-je isto na granici dovoljnog...Kvalitet napajanja-lutrija..3. Ta grafika je-jeedva dovoljna za ista ozbiljnije...naravno-pricamo o FULL HD i o 22 + incha monitorima...Znaci prica"novije igre"ne dolazi obzir..tj.-jedva!..itd itd.Ali OK za te novce-to je sto je...Ovaj sto je naveo konfu sa Nvida GTX 1050-pa GTX 1050 TI-koja je DOSTA JACA-je jedva dovoljna za neki "ozbiljniji" gaming
 
Sve je to super ali-i ova kao i iznad te konfiguracij ima sledece mane-1.samo dual core procesor?za danasnje vreme...na granici...2. 4 Gb RAMa i-je isto na granici dovoljnog...Kvalitet napajanja-lutrija..3. Ta grafika je-jeedva dovoljna za ista ozbiljnije...naravno-pricamo o FULL HD i o 22 + incha monitorima...Znaci prica"novije igre"ne dolazi obzir..tj.-jedva!..itd itd.Ali OK za te novce-to je sto je...Ovaj sto je naveo konfu sa Nvida GTX 1050-pa GTX 1050 TI-koja je DOSTA JACA-je jedva dovoljna za neki "ozbiljniji" gaming
koliko para -toliko muzike

- - - - - - - - - -

inače sam procesor g4560 kojega preporučujem je zver i možda oko 15% slabiji po performansama od core i5 procesora koji je 3 puta skuplji od njega
 
ja inače planiram sledeću konfu da uzmem u toku ove godine + 100 evra za kućište i napajanje , , ovaj ssd je teška zver brzine 3000/1500 R/w tj 6 puta brži od redovnoga ssd-a
Sadržaj korpe
 
koliko para -toliko muzike

- - - - - - - - - -

inače sam procesor g4560 kojega preporučujem je zver i možda oko 15% slabiji po performansama od core i5 procesora koji je 3 puta skuplji od njega

Ako nece da kupuje i graficku , vec da ide na integrisanu , onda mozda i nije greska gledajuci kroz potrosnju struje ta dva procesora ...?

Mada , sto jes` jes` , ali je i razlika u novcu ocigledna , bar gledajuci trenutnu cenu , ali ako ide na kupovinu graficke , onda bi mu u dobrom delu pokrila dobar deo troskova ako bi kupio G4560...

Postoje na YT - u i primeri rada igrica sa obe kombinacije , pa ako hoce neka ih potrazi i pogleda radi informisanja , mada ti primeri i ne moraju da budu referenca ...
 
https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-ashe.11.html?productId=61793

i ova gotova 28 hilj

oduzmes zamenu graficke , dodas 4ddr3

trebalo bi da bude ispod 40 hilj

To?Emmi ?NOVO?NIKAKO!! Iz iskustva...Nije biila ta konfiguracija ali vrlo slicna...Prvo nemas pojma kakva je zaista maticna ploca unutra, ni memorija..za grafiku takodje-R7 250 sto je toliiiikooo sirok pojam...Ne smes da otvoris kuciste jer shebesh plombu i garanciju...Od dana kad je uzeto setalo na relaciji-stan/radnja/servis par puta...Mislim da nije toliko poenat izbegavati Emmi samo-vec izbegavati prejeftino!! >Jer Te posle SKUPLJE kosta...
@Snejsk cudi me da kao strucno lice kakvim se predstavljas savetujes napajanje i kuciste za 4500 din a napajanje je 100 % jedna od NAJBITNIJIH stavki da komp dobro radi..Pritom, to koliko pise da ima W/Wati macku o rep..Bitno je kolika mu je efikasnost, koliko Ampera daje po kojoj grani itd...
 
@Snejsk cudi me da kao strucno lice kakvim se predstavljas savetujes napajanje i kuciste za 4500 din a napajanje je 100 % jedna od NAJBITNIJIH stavki da komp dobro radi..Pritom, to koliko pise da ima W/Wati macku o rep..Bitno je kolika mu je efikasnost, koliko Ampera daje po kojoj grani itd...
Imamo okvir za cenu , pa zato savetujem to jer znam će nositi ono šta sam predložio e sada koliko je to napajanje stabilno to je drugi padež , potrošnja te konfiguracije je maximalnih 300 wati u punom load-u , znači efikasnost napajanja da je 60% - radiće
 
To?Emmi ?NOVO?NIKAKO!! Iz iskustva...Nije biila ta konfiguracija ali vrlo slicna...Prvo nemas pojma kakva je zaista maticna ploca unutra, ni memorija..za grafiku takodje-R7 250 sto je toliiiikooo sirok pojam...Ne smes da otvoris kuciste jer shebesh plombu i garanciju...Od dana kad je uzeto setalo na relaciji-stan/radnja/servis par puta...Mislim da nije toliko poenat izbegavati Emmi samo-vec izbegavati prejeftino!! >Jer Te posle SKUPLJE kosta...
@Snejsk cudi me da kao strucno lice kakvim se predstavljas savetujes napajanje i kuciste za 4500 din a napajanje je 100 % jedna od NAJBITNIJIH stavki da komp dobro radi..Pritom, to koliko pise da ima W/Wati macku o rep..Bitno je kolika mu je efikasnost, koliko Ampera daje po kojoj grani itd...

vise kao primer

za te pare nemoguce je dobiti 4 jezgra, 8gb ,rx 560 , , sto kosta 30 hilj

a za onih 10 dobru maticnu , napajanje i hard, i dvd.

sem ono sto sam mu predloyio

da izbaci 250 a ubaci 560 i jos 4 gb
 
vise kao primer

za te pare nemoguce je dobiti 4 jezgra, 8gb ,rx 560 , , sto kosta 30 hilj

a za onih 10 dobru maticnu , napajanje i hard, i dvd.

sem ono sto sam mu predloyio

da izbaci 250 a ubaci 560 i jos 4 gb

Vidi ovako-ljudi trose oko 40-50 i vise evra MESECNO na cigarete i gluposti...nek je i 30...X24 mes...x 2-3 godine..Eto fga pristojan racunar...ja uvek malo po malo odvajam, koliko kad mogu, kad kupujem PC gledam/racunam da traje bar 5 + godina-obicno bude i 6-7 i vise) ali kad kupujem-kupim PRAVU Stvar!
 
@ Postavljacu teme0jos cu Ti ovo napisati nemam nameru dalje da Te ubedjujjem
Kako godine ideu tko i novije igre traze sve zahtevnioje kompove. Tako da prosecan komp ili ispod prosecan star 5 ili 10 godina TESKO moze da se nosi sa novim igrama...UVEK je bilo potrebno mnogo vise para od cifre koju Ti pominjes da bi se moglo komforno igrati na nekim sredjim podesavanjima neke "novije"igre...Dalje komp koji sad kupis ako je SAD dovoljan za te neke igre-iako i to je pod znakom pitanja-za 3-5 godina neces moci nista sa njim...Zato se uvek i kupuje STO BOLJA masina-i kupujes da Ti traje/radi/gura ono sto Ti je bitno bar 5-6 godina bez upgradea...mene je komp pre 9 godina kostao skoro 800 evra, ubrzo sam upgradeovao graficku +100 evra-ali zato evo 9ta godina sve je radilo savcrseno-osim jednog napajnaja i hard diska-sto su stvari koje neminovno crkavaju posle toliko vremena..
Znaci-ja treba da menjam komp-ali mi NIKAKO nije resenje-da uzmem "noviji"komp za 400-500 evra pa da ne dobijem nista bolje! Ili da sam za par godina opet na nuli!Strpicu se iskeshirati KOLIKO TREBA kkesha, ne malo-ali da sam miran narednih pa MINIMUM 5 godina, mozda i vishe...
 
@ Postavljacu teme0jos cu Ti ovo napisati nemam nameru dalje da Te ubedjujjem
Kako godine ideu tko i novije igre traze sve zahtevnioje kompove. Tako da prosecan komp ili ispod prosecan star 5 ili 10 godina TESKO moze da se nosi sa novim igrama...UVEK je bilo potrebno mnogo vise para od cifre koju Ti pominjes da bi se moglo komforno igrati na nekim sredjim podesavanjima neke "novije"igre...Dalje komp koji sad kupis ako je SAD dovoljan za te neke igre-iako i to je pod znakom pitanja-za 3-5 godina neces moci nista sa njim...Zato se uvek i kupuje STO BOLJA masina-i kupujes da Ti traje/radi/gura ono sto Ti je bitno bar 5-6 godina bez upgradea...mene je komp pre 9 godina kostao skoro 800 evra, ubrzo sam upgradeovao graficku +100 evra-ali zato evo 9ta godina sve je radilo savcrseno-osim jednog napajnaja i hard diska-sto su stvari koje neminovno crkavaju posle toliko vremena..
Znaci-ja treba da menjam komp-ali mi NIKAKO nije resenje-da uzmem "noviji"komp za 400-500 evra pa da ne dobijem nista bolje! Ili da sam za par godina opet na nuli!Strpicu se iskeshirati KOLIKO TREBA kkesha, ne malo-ali da sam miran narednih pa MINIMUM 5 godina, mozda i vishe...
Gluposti. Ako uzme i5 polovan trece generacije moze opusteno jos da ga koristi 5 godina. Uz naravno dobru graficku. Procesori ne napreduju vise tako brzo.
 

Back
Top