Nastrljive reklame, otvara mi novi tab sa Youtube i sl.

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Пре свега, да кажем да сам слуђен, не знам који претраживач да користим,
Гугл Хроме има највише неких додатака. Међутим, често ми искочи упозорење да он најбрже троши батерију (Леново лаптоп).
Мозила има неких мањкавости, понегде на неким сајтовима где има слика или видео, неће то да прикаже.
Користим и Yandex има сличне команде као Мозила.
Међутим, када на неком сајту кликнем десног миша да бих ишао „отвори у другом језичку“ он ме пребаци
а. или на неки глупи рекламни Јутјуб видео
б- или ми искочи обавештење да је блокирао неки фишинг сајт, чије име нема благе везе са сајтом на коме сам, снимићу када се деси следећи пут
в. пребаци ме на неки “trade“ где искочи текст о неком млађем генију обично из Новог Сада, који је као трејдер зарадио око 5 мил долара. Убациш слику, у претрагу према слици, и видиш то исто у Румунији, само са њиховим именом генија, па у Чешкој...
А укључен ми адблокер..
Па немам појма шта да чиним...
Иначе је на компу све оригинал, легално, и Касперски на њeму.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam imao problema sa Mozillom

Sto se tice pop-up prozora, i meni se desavalo da ih dodatak na Chrome-u ne blokira.
Ovaj neki uBlock Origin na Mozilli blokira apsolutno sve pop-up prozore, i one sto treba i one sto ne treba :lol:

Jel ti i na sajtovima na kojima pouzdano znas da nema pop-up prozora inace izbacuje ili samo na nekim?
Ako ti svuda izbacuje, mozda imas instaliran neki dodatak koji ti modifikuje stranicu prilikom ucitavanja, pa te navlaci na neke sajtove sa tim pop-up prozorima
 
FF u poslednje vreme izbacuje na dva tri windowsa i poneki tab ako kliknes na nesto..ali to nije do FF, nego ljudi zaradjuju na klikovima..
Pa sta mislis zasto Barnabicka, ili Brnabicka velica domacu IT industriju..
Sigurno ne zbog administratora i mreznih programera, koji nisu ni jeftini , osim ako ih ne diras na duze staze pa se igraju i rade sta ti treba...
A ostali svi programiraju u firmi da tu imaju siguran posao i penziono, a ostalo drze neki sajt ili igricu....i zaradjuju na usmeravanju klikova...
Pa nema nigde toliko sajtova sa online filmovima koliko ima sa srsko bosanskim hrvatskim prevodima...sad da mi kazes nadji 150 sajtova sa online filmovima, nasao bih ti...Srpskih titlova i ocigledno srpskom trzistu namenjenih...
A mozda bih nasao i 100 150 ovih svih ostalih, hindu, eng, nemackih i ostatak sveta...

- - - - - - - - - -

Ali ubedljivo me najvise nervira youtube....znaci sad ti nakaci em reklamu dole pri dnu , em je cela stranica puna reklama koje jedu protok, em ti nabaci sliku preko celog videa....i kad uklonis, malo malo pa izbaci novu...
 
FF u poslednje vreme izbacuje na dva tri windowsa i poneki tab ako kliknes na nesto..ali to nije do FF, nego ljudi zaradjuju na klikovima..
Pa sta mislis zasto Barnabicka, ili Brnabicka velica domacu IT industriju..
Sigurno ne zbog administratora i mreznih programera, koji nisu ni jeftini , osim ako ih ne diras na duze staze pa se igraju i rade sta ti treba...
A ostali svi programiraju u firmi da tu imaju siguran posao i penziono, a ostalo drze neki sajt ili igricu....i zaradjuju na usmeravanju klikova...
Pa nema nigde toliko sajtova sa online filmovima koliko ima sa srsko bosanskim hrvatskim prevodima...sad da mi kazes nadji 150 sajtova sa online filmovima, nasao bih ti...Srpskih titlova i ocigledno srpskom trzistu namenjenih...
A mozda bih nasao i 100 150 ovih svih ostalih, hindu, eng, nemackih i ostatak sveta...

- - - - - - - - - -

Ali ubedljivo me najvise nervira youtube....znaci sad ti nakaci em reklamu dole pri dnu , em je cela stranica puna reklama koje jedu protok, em ti nabaci sliku preko celog videa....i kad uklonis, malo malo pa izbaci novu...
Jbg moraju i sajtovi od necega da zive...
Pogotovo YT, cifre odrzavanja tolikih servera i prostora za sve te video klipove je astronomska..
 
Хвала свима!
То су значи попап прозорчићи...
Велим, збуњен сам, Леново не воли Гугл Хром.
А опет, на Гуглу једино ради систем за Voice tyoing.
Мозила зеза, рецимо на неким сајтовима где имаш простор за коментар, неактиван је прозорчић "прихватам услове коментарисања".

Чини ми се да се непријатности које наведох, појављују првенствено на Јандексу. кажем чини ми се, јер по неколико пута дневно мењам "браузере" због горе наведеног. Од сад ћу да бележим...

Пробаћу тај Brave
 
Уради и ОВО ▼ ...;)

ИМА...;)

Одеш на... Google Подешавање огласа ...и у опцији ...Персонализација огласа - ИСКЉУЧИШ СВЕ ОГЛАСЕ...:besan2:
Yes%20emoticon.gif


:arrow: https://adssettings.google.com/u/0/authenticated

Одмах ћеш прометити побољшање...;) ..а за пар дана ..више нећеш :eek: видети рекламе...:D
 
Deluje mi kao da je to problem sa nekim privilegijama. Jesi probao run as administrator (ako ima toga na 10)?

Има то, заправо ниједан програмчић неће да стартује ако не идем тако, run as administrator.
Иначе, била се појавила иконица за Браве
и чак га има на листи програма
али не може да се покрене.

Изледа да тих pop-up нема на Мозили...
Не знам како се Опера котира.

Иначе, овај стално инсистира н Интернет Ескплореру, јер је он Микросфтов, али са њим не можеш ништа, ужасан је.
 
Oпет ја... Гугл Хром не воли овај Леново са Прозор десетком, каже да троши много батерију. Уз то, стално ми намеће Интернет Експлорер који не вреди. На Јандексу ми искачу та чуда. Међутим, ево и на Мозили, иако имам тај ад блокер.
Шта се дешава? Читам неке новине на нету, и да не идем на неки поднаслов, кликнем десног миша, да бих добио оно open in a new tab И тада ми искочи или неки глупи клип на Јутјубу или redirect и извештај о блокирању неког насртљивог сајта...

Прво ми искочи ово

iskocilo.jpg


а када хоћу назад, онда ово

Kad idem nazaf2018-02-15_085115.jpg


када још једном назад, нешто слично овом другом, а још једном - онда искочи прозорче за Јаву и нека објашњења
 

Prilozi

  • iskocilo.jpg
    iskocilo.jpg
    28 KB · Pregleda: 1
  • Kad idem nazaf2018-02-15_085115.jpg
    Kad idem nazaf2018-02-15_085115.jpg
    13,6 KB · Pregleda: 1
  • iskocilo.jpg
    iskocilo.jpg
    42,1 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:

Back
Top