Biblijski egzodus lekara iz Srbije — ko će NAS da leči?

Лилит

Zainteresovan član
Poruka
233
Zakon o zaposlenima u javnim službama naljutio je i zabrinuo zaposlene u prosveti, zdravstvu, socijalnim, naučnim i kulturnim delatnostima. Jasna Janković, predsednica Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije, i Živorad Mrkić iz Novog sindikata zdravstva bili su gosti emisije „Energija Sputnjika“, koju vodi Jelica Putniković.

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/biblijski-egzodus-lekara-iz-srbije-ko-ce-nas-da-leci/

„Država neće da se odrekne toga da u javnom preduzeću neko sa prvim ili trećim stepenom obrazovanja ima onoliko koliko imaju prosvetni radnici sa sedmim u osnovnoj i srednjoj školi“, napominje Jankovićeva i napominje da to traje već decenijama.

Naša sagovornica kaže da joj je žao što ljudi na vlasti govore neistine kad tvrde da će zakon doneti kvalitet obrazovanja, jer ona smatra da se, ako nećete biti ni povećanja ni smanjenja plate, ne može govoriti o kvalitetu rada.
 
Nije to problem, Srbija je legalizovala nadrilekarstvo a tu su i mameće grupe. Lekari nam nisu potrebni.

Nabavite dovoljno kiselog kupusa, belog luka i rakije, a za teže bolesti tu je varikina da se klistirate triput dnevno dok ne prođe.

Možda treba razmisliti o uvozu vračeva iz Afrike...

i ja se ne sekiram...imamo programere koji znaju medicinu bolje od lekara z:D
 
Na programere odma zaboravi. Ili su otišli iz zemlje ili rade za strane firme.
A lečiće nas šamani, vračevi i poneki druid. Čujem da jedan ordinira na potezu Boljevac-Zlot.
A tu su i Nolo i njegova Jela.

- - - - - - - - - -

Možda treba razmisliti o uvozu vračeva iz Afrike...

Ne bih se složio. Mislim da su mnogo kvalitetniji šamani iz Jakutije.
 
i ja se ne sekiram...imamo programere koji znaju medicinu bolje od lekara z:D

Cemu neki besmisleni priprost sarkazam? Nikakav programer ne zna bolje od lekara. A ne znam ni sta hoces, taj programer apsolutno podrzava dokaze nauke, i dokaze lekara, odn istrazivaca.

I u cemu je problem sto je neko programer? To sto je programer mozes da potegnes samo kada pocne da lupa antinaucne stvari i protiv zvanicne dokazane medicie. Nesto sto, redovno rade antivakseri. Koji pritom nisu ni sposobni da postanu programeri ili bilo sta slicno. Nego su domacice, prodavacice, poslasticarke, manikirke, pedikirke, mame (posebna profesija - "ja sam mama, dakle znam bolje od pedijatra jer sam porodila dete).

Naravno provuce se i neka diplomirana budala, poput one Jovane Stojkovic i Sladjane Velkov koja studirala 17 godina, prosek ocena 6,00.
 
Jel ova zaista tako ili...?

Velkov-diploma_u_35.jpg
 

Back
Top