Koja je zapravo ideologija DJB? Analiza
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Koja je zapravo ideologija DJB? Analiza

Poznat Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

Podrazumevano Koja je zapravo ideologija DJB? Analiza

Mozda je malo amaterski izvedena tema, ali meni je stvarno bila nejasna ideologija DJB, niti su neoliberali, niti su socijalisti, niti su nacionalisti, nekako, od svega po malo a opet nista. Pa sam uzeo da im obradjujem jedan po jedan deo programa i da vidim sta mogu da zakljucim, a voleo bih da vidim da li se vi slazete sa mojom procenom.

Увести ПОТПУНУ транспарентност рада јавног сектора Забранити потписивање тајних уговора. За цео јавни сектор објавити све потписане уговоре, месечно објављивати ко добија новац од државе, јавних и државних предузећа, свих здравствених, културних, просветних и свих других установа. Објавити систематизације радних места и мерила радног учинка за цео јавни сектор.
    Ovde mozemo zakljuciti da bi na politickoj skali Authoritarian-Libertarian oni vise bili na ovoj drugoj, dakle hoce da vlada bude pristupacnija stanovnistvu i da nema toliki autoritet da moze da donosi odluke bez da narod bude obavesten - mozemo zakljuciti da su na drustvenoj lestvici liberalniji

Пописати и проценити СВУ државну имовину
    Ovo nam samo po sebi ne govori puno, ali ako se zadire malo dublje, moze se ponesto zakljuciti. Naime, za dosta drzavnih preduzeca nije sigurno koliko zapravo vrede - ne racunajuci drzavnu intervenciju. Imajuci realnu procenu o vrednosti drzavnih preduzeca mozemo biti slobodniji u izbacivanju istih na slobodno trziste - mozemo zakljuciti da je DJB vise trzisno orijentisan, te se pomera udesno na skali Left (Collectivism) - Right (Neoliberalism)

Донети нове изборне законе: директни избори за председнике општина и градоначелнике, већи цензус за коалиције, равномерна територијална заступљеност, нов закон о финансирању политичких странака
    Kratko i jasno receno - DJB zeli vise "direktne demokratije", odakle mozemo zakljuciti da DJB spada jos dole na skali Authoritarian-Libertarian, jer su za veci uticaj stanovnistva na vlast.

Нов закон о медијима и слободном политичком приступу медијима
    Ukratko, opet, ali mozemo zakljuciti da idu jos jedan korak dole na skali Authority-Liberty, te da su jos vise libertarijanski-orijentisani

Закон о пореклу имовине
    Nista posebno, tipicno "vratiti oteto", borba protiv kriminala i sl.

Укинути субвенције страним инвеститорима Не постоји разлог да страни инвеститори буду привилеговани у односу на домаће. Фокус економске политике је домаћа привреда.
    Ovo se ne bi trebalo smatrati levicarskim iako se radi o subvencijama, jer te subvencije vec postoje, vec je samo za to da se preusmere na domacu privredu - protekcionizam.

Ovo su 6 od 20 tacaka programa DJB. Iz ovoga mozemo zakljuciti da su DJB u donjoj desnoj skali politickog spektruma, nekako ovako otprilike

Razlog sto sam bas odabrao DJB je sto je ona jedina relativno nova partija za koju se jos ne zna sta je to sto tacno zeli

Ime:  -E9vu-tWTM_-d6FkR5UBSw.png
Pregleda: 124
Veličina:  4,6 KB

Slazete li se sa mnom? Ovo mi je bila licna nesuglasica o kojoj sam se zainteresovao pa sam uzeo da malo prolistam njihov program, na koji nacin ih vi dozivljavate?

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Podrazumevano Re: Koja je zapravo ideologija DJB? Analiza

Vise su po toj liniji koja deli zeleno i ljubicasto polje.

Domaćin Turpentine (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

DJB se malo pogubio, krenuli su dobro ali onda sam u lajv prenosu gledao Radulovića koji objašnjava kako će postojati "UNIVERZALNA SOCIJALNA POMOĆ" (Čitaj - stopostotni bankrot države, totalna devastacije ekonomije, perpetualno siromaštvo i na kraju rat) za sve osobe od 16 do XY godina. Tu se završava sve što treba da se zna o DJB. Tako suludu i bolesnu ideju nije ni Bernie Sanders izrekao u onom njegovom drogiranom rantu koji je trajao tokom prošle kampanje.
    "We're not lawyers, we're investment bankers. We just call you for the paperwork. We didn't go to Harvard, we went to Wharton, and we saw you coming a mile away."

Iskusan КласичноЛибералан (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Погодио си Y, али не и X.

ДЈБ нуди Скандинавски модел. Европску социјалдемократију. Значи центар.

Иначе, све наше странке су у овој зони.

Ime:  36856.jpg
Pregleda: 75
Veličina:  32,5 KB
    But what is liberty without wisdom, and without virtue? It is the greatest of all possible evils; for it is folly, vice, and madness, without tuition or restraint.

Buduća legenda Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    512

Citat Original postavio Moljac64 Pogledaj poruku
    Mozda je malo amaterski izvedena tema, ali meni je stvarno bila nejasna ideologija DJB, niti su neoliberali, niti su socijalisti, niti su nacionalisti, nekako, od svega po malo a opet nista. Pa sam uzeo da im obradjujem jedan po jedan deo programa i da vidim sta mogu da zakljucim, a voleo bih da vidim da li se vi slazete sa mojom procenom.

Ovde mozemo zakljuciti da bi na politickoj skali Authoritarian-Libertarian oni vise bili na ovoj drugoj, dakle hoce da vlada bude pristupacnija stanovnistvu i da nema toliki autoritet da moze da donosi odluke bez da narod bude obavesten - mozemo zakljuciti da su na drustvenoj lestvici liberalniji

Ovo nam samo po sebi ne govori puno, ali ako se zadire malo dublje, moze se ponesto zakljuciti. Naime, za dosta drzavnih preduzeca nije sigurno koliko zapravo vrede - ne racunajuci drzavnu intervenciju. Imajuci realnu procenu o vrednosti drzavnih preduzeca mozemo biti slobodniji u izbacivanju istih na slobodno trziste - mozemo zakljuciti da je DJB vise trzisno orijentisan, te se pomera udesno na skali Left (Collectivism) - Right (Neoliberalism)

Kratko i jasno receno - DJB zeli vise "direktne demokratije", odakle mozemo zakljuciti da DJB spada jos dole na skali Authoritarian-Libertarian, jer su za veci uticaj stanovnistva na vlast.

Ukratko, opet, ali mozemo zakljuciti da idu jos jedan korak dole na skali Authority-Liberty, te da su jos vise libertarijanski-orijentisani

Nista posebno, tipicno "vratiti oteto", borba protiv kriminala i sl.

Ovo se ne bi trebalo smatrati levicarskim iako se radi o subvencijama, jer te subvencije vec postoje, vec je samo za to da se preusmere na domacu privredu - protekcionizam.

Ovo su 6 od 20 tacaka programa DJB. Iz ovoga mozemo zakljuciti da su DJB u donjoj desnoj skali politickog spektruma, nekako ovako otprilike

Razlog sto sam bas odabrao DJB je sto je ona jedina relativno nova partija za koju se jos ne zna sta je to sto tacno zeli

Ime:  -E9vu-tWTM_-d6FkR5UBSw.png
Pregleda: 124
Veličina:  4,6 KB

Slazete li se sa mnom? Ovo mi je bila licna nesuglasica o kojoj sam se zainteresovao pa sam uzeo da malo prolistam njihov program, na koji nacin ih vi dozivljavate?
    Ja sam odavno rekao da su, po ekonomskom pitanju, DJB desnica.

Nije ni iznenađujuće od jednog stečajnog upravnika.

Zbog toga nije previše šokantna Dveri-DJB koalicija...jedni što se tiče ekonomske politike, a drugi nacionalne, tradicionalne (to kažem pošto su dverjani u velikoj meri socijalisti po određenim društvenim pitanjima)...
    You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.

Poznat Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

Citat Original postavio КласичноЛибералан Pogledaj poruku
    Погодио си Y, али не и X.

ДЈБ нуди Скандинавски модел. Европску социјалдемократију. Значи центар.

Иначе, све наше странке су у овој зони.

Ime:  36856.jpg
Pregleda: 75
Veličina:  32,5 KB
    rekao bih da je SPS malo vise na economic left, a radikali su definitvno mnogo visi na authoritarian skali

Iskusan јанпи (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    197

ДЈБ је одличан..али крајње консеквентан,предан,постој ан,бескомпромисан у борби против ове неспособне,неписмене,нефун кционалне пошасти на Власти.
    Пиштаљка ти се позлатила Милораде !

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2253

Citat Original postavio Moljac64 Pogledaj poruku
    rekao bih da je SPS malo vise na economic left, a radikali su definitvno mnogo visi na authoritarian skali
    Ахам......... а шта би ти рекао за СНС-овце, а??? Нешто прескачеш ГЛАВНЕ ПОЛИТИКАНТЕ.........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita Ambasador (avatar)
    Učlanjen
    12.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14455

DJB je vaskrsnuo na politicku scenu glasovanjem
    BG-skog zutog olosa, a onda je na predsednickim
    izborima od istih tih glasaca popio odyebaus, jer
    se zuti olos preshaltao na nekog drugog bilmeza
    sve u nadi da ce im povratiti blagodeti djindjicevizma
    na nacin da opet zderu dzigericu ostatku Srbije.!!!
    Ja ovde ni sa kim nisam na “yebi si mater”, zato se i ti potrudi da ostane tako. !!!

Poznat Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Ахам......... а шта би ти рекао за СНС-овце, а??? Нешто прескачеш ГЛАВНЕ ПОЛИТИКАНТЕ.........
    SNS i nije bas stranka, vise parazit koji hoce da uzme sto vise iz drzave, a ideologiju mogu menjati u svakom trenutku po potrebi
    mozda su od centra malo vise na autoritativnoj strani, na ekonomskoj se ne pomicu

Veoma poznat Mickie (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    522

Te skale su zamisljene za zapadnu matricu misljenja, ustvairi ne zapadnu nego britansku. Svako gleda te tablice, taj je duboko zaglibio u izdaju i sluzenje interesima gusterske kraljice.
    Верить в наше время нельзя никому, порой даже самому себе. Мне - можно.

Buduća legenda Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    512

Ovoliki publicitet će samo odgovarati dojebistima i dverjanima i pojačati im izborni rezultat.
    You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.

Poznat Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

Citat Original postavio Mickie Pogledaj poruku
    Te skale su zamisljene za zapadnu matricu misljenja, ustvairi ne zapadnu nego britansku. Svako gleda te tablice, taj je duboko zaglibio u izdaju i sluzenje interesima gusterske kraljice.
    Ime:  19598822_1421536891266271_6943961103160659150_n.jpg
Pregleda: 28
Veličina:  133,0 KB

Slične teme

1. Natalne karte - analiza
    Autor dip3 u forumu Natalne karte
    Odgovora: 5927
    Poslednja poruka: 11.11.2018., 18:08
  2. treba mi dokaz (cistoca naroda -naucna analiza)
    Autor srbinXP u forumu Istorija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 03.03.2005., 20:20
  3. Analiza EP. Tri meca za zlato?
    Autor **case-problem**Nikola u forumu Košarka
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.10.2003., 14:00
  4. hormonska analiza
    Autor Đurđa u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.07.2003., 20:35

Pravila za slanje poruka