Dveri-DJB

Одличан потез за обе партије.

Наиме,

И једни и други имају неко своје тврдо бирачко тело које у кампањи, у зависности од успештности иде од 3-7 %. Међутим, за већи утицај и освајање власти није довољно да нека странка има своје тврдо бирачко језгро и да се на њега ослања.

Потребно је да тим странкама приђу и они нормални, просечни грађани које политика не занима превише, прате је онолико колико и остале друштвене појаве. Такви, нормални грађани обично избегавају екстремисте, као што су Дверци или ДЈБ. Први србски екстремисти а други неолиберални екстремисти.

Овом коалицијом и једни и други показују да нису екстремисти.

На овај начин ће и једни и други изгубити најтврђе језгро, тј. ДЈБ ће изгубити "елџибити другосрбијанске ксенофиличаре" а Двери ће изгубити "неољотићевце" али ће то бити корак ка придобијању нормалног бирачког тела. Обе странке су оптерећене подршком екстремиста на једном и другом идеолошком спектру. Одрицањем од екстремиста прићи ће им нормални гласачи.

У ствари, ни једни ни други нису изгубили много овом коалицијом, већ је она мала мањина и са једне и са друге стране која је бесна, у ствари најгласнија. А то што су најгласнији, не значи да их има пуно, већ само да су најгрлатији.

ДЈБ је направио кол центар и обавио већи број разговора са грађанима, првенствено са својим симпатизерима или полусимпатизерима. И у разговору са њима су чули да грађани највиче очекују сарадњу ДЈБ са Дверцима.

Отуд је Крадула понудио коалицију Дверима (плус Белиту и неда(ви)мо Београд). Белиту и Недавимо Београд су понудили само због маневра. Нису их желели у коалицији. Већ маневар да испадне да су нудили широку коалицију. У ствари, само су хтели коалицију са Дверима.

- - - - - - - - - -

Bune se samo dverjanske patriote u fazonu a zasto sa tim covekom koji nam uze fabrike, on je zut, bio je ministar, genocid u Srebrenici bla bla.

Буне се и другосрбијански елџибити ксенофиличари јер су исти екстремисти као србске патријоте.
 
Bune se samo dverjanske patriote u fazonu a zasto sa tim covekom koji nam uze fabrike, on je zut, bio je ministar, genocid u Srebrenici bla bla.

Ne baš, ima i onih sa druge strane koji ne žele koaliciju sa ženoudaračima i rusofilima. Međutim, kao što je već napomenuo kolega Alter Ego, i jedni i drugi su zapravo samo glasna manjina, čijim odbijanjem će koalicija ojačati...
 
I, šta kažete?

Vidim, ima mnogih koji se bune zbog ove koalicije.

I to ne iz vlasti, već iz samih redova tih organizacija; posebno dverjani.

Čini mi se da se oni koji se bune ne razumeju previše u politiku.

heh...valjda su se nadležni pomirili da ds više ni drakula ne može da vaskrsne, pa aj da probamo nešto novo
 
Nemaju kapaciteta da sruše Gospodara svi da se udruže ko jedan.
Bar još dve - tri godine.

Ti si jos i optimista ja bih rekao .... 5 do 10 godina je neka realnost .. medjutim .... ima to ALI ... ako ovaj psihopata ove ili sledece godine potpise neki pravno obavezujuci sporazum oko Kosova onda nije nemoguce i za 3 godine da ga sruse kao sto ti kazes ....

Ali cak i u takvom scenariu problem opozicije vidim u tome sto se naprednjacki glasovi nece odliti samo ka Dverima , Jeremicu i Raduletu nego i ka Seselju koji bi vrlo lako mogao napraviti koaliciju sa Vucicem i Dacicem i na taj nacin produziti njihov ostanak na vlasti ..
 
Vise negativnih komentara je na dverjanskoj fejsbuk stranici nego na Radulinoj.

Крадулини фенови су на Тњитеру.

На Тњитеру другосрбијански елџибити ксенофиличари секу вене и проклињу Радулета јер је склопио коалицију са клерофашистима.

Једностанво, Крадулини су на тњитеру а Бошкови на ФБ.
 
I, šta kažete?

Vidim, ima mnogih koji se bune zbog ove koalicije.

I to ne iz vlasti, već iz samih redova tih organizacija; posebno dverjani.

Čini mi se da se oni koji se bune ne razumeju previše u politiku.

Jedan sam od onih koji nisu oduševljeni ovom koalicijom bez obzira na "cilj". Verovatno ću i apstinirati mada sam hteo za Dveri da glasam.
 

Back
Top