Ostavljanje alkohola

Kako izvesti?
Da li je neko pokušavao?

Ne zbog zdravlja već me nervira me što sam zavisan od njega. Ne volim ni njegov ukus, smeta mi i mamurluk. Želeo bih prestati.

Јесам, сваки пут оставим флашу у бифеу после конзумације, никад нисам разумео људе који не могу да оставе алкохол.
 
Kako izvesti?
Da li je neko pokušavao?

Ne zbog zdravlja već me nervira me što sam zavisan od njega. Ne volim ni njegov ukus, smeta mi i mamurluk. Želeo bih prestati.

зависност је бег од живота.
живот је бескрај, страх од поређења тера у склониште..
живети у бункеру је можда лакше... али није живот.
 
Јесам, сваки пут оставим флашу у бифеу после конзумације, никад нисам разумео људе који не могу да оставе алкохол.
Шта је следеће питање? Како људи не могу да оставе дрогу... баш чудно да је тешко оставити страсти и пороке. :roll:

- - - - - - - - - -

Kako izvesti?
Da li je neko pokušavao?

Ne zbog zdravlja već me nervira me što sam zavisan od njega. Ne volim ni njegov ukus, smeta mi i mamurluk. Želeo bih prestati.

Јесам... ево мени је данас трећи дан. Значи ово што Василије каже сад циљам на месец. z:poz:
 
Kako izvesti?
Da li je neko pokušavao?

Ne zbog zdravlja već me nervira me što sam zavisan od njega. Ne volim ni njegov ukus, smeta mi i mamurluk. Želeo bih prestati.


Ma nije teško ostaviti alkohol... nego je posle teško živeti bez njega.
Svi alkosi koje poznajem prave pauzu jednom godišnje - ne piju mesec dana. Pogađaš naravno da je taj mesec - februar :lol:
 
Kako izvesti?
Da li je neko pokušavao?

Ne zbog zdravlja već me nervira me što sam zavisan od njega. Ne volim ni njegov ukus, smeta mi i mamurluk. Želeo bih prestati.

Prestani da nas čitaš, odmah si rehabilitovan nekih 10-15% i treba ti manji unos alkohola automatski.
htela sam napisati i da pređeš na neke droge ili se baciš u neku sektu, ali to bih napisala nekome ko nije ovaj nik, ti nisi zaslužio ((:

Ako bih temu shvatila ozbiljno, moj odgovor bi bio veoma ozbiljan, ovako ne mogu da se zamajavam, super si ti nama.
 
Kako izvesti?
Da li je neko pokušavao?

Ne zbog zdravlja već me nervira me što sam zavisan od njega. Ne volim ni njegov ukus, smeta mi i mamurluk. Želeo bih prestati.

Probao sam par puta i ide jako tesko.
Kada nemam sa kim da pijem padnem u iskusenje da popijem pivo, nekada se oduprem a nekada i popustim.
Ako sam u drustvu tada su i problemi veci jer skoro svi piju i teze je odbiti, narocito kada pocne ubedjivanje i price "nece ti nista biti od jedne".

To sto ne volis ukus te stavlje u bolju poziciju za ostavljenje alkohola.
 
Ne znam kao bih pomogao. Nikada nisam imao problem sa tim. Možda bi mogli da ti budemo podrška... šta znam. Prijaviš ovde kako ti ide borba, a mi te bodrimo, ili kritikujemo ako posustaneš.
Ili ne ovde... : )
Obećaš nekom u rl. Lakše je kada nekome kažeš da više nećeš, bude te sramota da izneveriš druge. Ja sam tako ostavljao pljuge par puta. Sebe najlakše ubedim da mogu da zapalim još jednu. :)
 
Kupis pola litre kefira, popijes kefir, zadrzis flasicu.
U tu flasicu sipas mleko i spremljen kakao i stavis secera u kakao, onako da ti godi slatkoca..
Kad god ti se pije alkohol, ti otpijes gutljaj tog pica, a mleko ne ide ni uz jedan alkohol, a kakao je tu da drzi ukus i gustinu uz secer..
I od toga se pravi zavisnost, ali em je laksa em nije stetna..

- - - - - - - - - -

Ako je sladje, pice ti se voda, sto nije ni lose...
 

Back
Top