Kakva korist od nacije?

Još jedan utopista.

Skup slobodnih i suverenih pojedinaca nije besmislen, čak je jedina svrha postojanja rad na sopstvenom suverenitetu kroz tradicionalnost, običajnost i moral.

Levičari itekako znaju šta je kontrainicijacija i vrlo dobro uteruju druge u iluzije, dok oni sami žive u sopstveno upodobljenoj stvarnosti, dok troši tuđu stvarnost.

Današnja tzv.elita, 98% je poreklom iz boljševičkih krugova, sve unuci i deca DB-a !

Ne, nisam utopista. Otići na selo, živeti i stvoriti svoj svet, je izvodljivo.
Kakav je to sopstveni suverenitet kada mi ti određuješ gde ću ja raditi na istom. Gluposti. Ja svoj suverenitet ne vidim kroz tradicionalizam, običajnost i moral. To je tvoje subjektivno viđenje stvari. Ja ne razmišljam tako, šta onda?
 
Onda pročitaš knjige o tome...

pa ćeš moći i misliti o tome !

šupljina ne razmišlja, već odzvanja prazninom

Hahaha kako volim vas takve koji misle da su "njihove" teorije ono "pravo"... Vi ste stvoreni za ismejavanje.
"Šupljina ne razmišlja, već odzvanja prazninom." Uuu kako dubokoumno, kakav to genije obitava na Krstarici.
Čoveče, sve to što ti zastupaš sam prošao, i bio u tome, dok na kraju nisam otkrio da u tim pričama nema mene, mojeg "ja". Mislio sam da volim nešto dok nisam utvrdio da ja tu ne postojim i da to nije imalo veze sa " ljubavlju". Rođeni smo slobodni, na nama je da odlučimo šta ćemo da radimo sa svojim životima i kako ćemo da ih "potrošimo". Ako ne osećam pripadanje u nekoj grupu, zašto bih bio deo nje, ne mora nacije, bilo čega...?
Nacija ne mora da ima korist, mi ljudi smo joj dali značenje. I to ima neke(većinom) dobre stvari i naravno neke loše koje su katastrofalne po samo čovečanstvo(ako se to preozbiljno shvati).
 
Slabići volje i svesti .

Od mlitavih stavova i poza ništa se dobro nije oplodilo, pa ni rodilo.
Na zalost, moram se sloziti ovdje sa tobom. I ponoviti vec receno, da bi dosao negdje moras " zadrto" sprovoditi svoje misljenje u suprotnom te pregaze, sto samo govori na kakvoj niskoj ljestvici je drustvo i dan danas.

mislim da je sve izvodljivo, glavni problem je u ljudima i njihovoj prirodi :

koristoljubivost
pohlepa
nerazumnost
egoizam

dodaj još ako sam nešto propustio a verovatno jesam
u sustini to je to sto si naveo i bas zbog tog sprovodjenje ideja visokog ideala je neizvodiljvo.

Mrav je mrav,a lav je lav!;)
Ja sam samo figurativno napravila poredjenje :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Nemojte pusiti americku propagandu.
Prirodna nacija jeste covecanstvo. Moze cak i sire od toga.
Ali je covek mali i kratkovid i tesko mu je da voli sve.
Zato je dobro poceti od malog, od onoga sto danas nazivamo nacijom.
Ko tu ostane zaglavljen, umesto da voli svoju naciju pocece da mrzi druge.
Ali ako uspe da poraste, porasce i nacija koju voli, kojoj prirodno pripada, ljudska nacija.
 
Dakle nacije su totalno nebulozne u 21 veku [emoji3]
Hahahahhaah, a kao 21. vek je baš napredan. Sanjarenje i gluposti modernih levičara su nebuloze za 21. vek i za svaki sledeći...
Jugoslavija je nebuloza, i bila je nebuloza, zato je i pukla, zato što je imala nebulozne ljude i nebulozno vođenje, i nebuloznu politiku stavljanja problema pod tepih.
Sanjarenje isključite kada se radi o realnim stvarima.
 
Hahahahhaah, a kao 21. vek je baš napredan. Sanjarenje i gluposti modernih levičara su nebuloze za 21. vek i za svaki sledeći...
Jugoslavija je nebuloza, i bila je nebuloza, zato je i pukla, zato što je imala nebulozne ljude i nebulozno vođenje, i nebuloznu politiku stavljanja problema pod tepih.
Sanjarenje isključite kada se radi o realnim stvarima.
Znas li koliko je zivot dosadan bez sanjarenja..
A tek osecaj kada snovi postanu realnost.
Neka je kvalitetno pa makar neka traje 30godina.
Tip: zadnjih 30 godina nam be ide nesto...
 
Nikakva.
Vidim samo štetu. :)

100x sam ti prepričao

Probaj da proučiš definicije: Država-nacija i Imperija-rasa !

(pazi ! ne kroz naočare rasizma i nacizma !! Već kroz kulturu, obrasce, običajnost i tradicionalnost)

Najsloženiji posao čoveka današnjeg kretenizovane građanštine u civilštinu je da se povrati i uklopi u sopstveni etnopsihički (rasnopsihički) kod, kako rasno tako i etno !

Tada on postaje homoludens, igrač koji igra, i prestaje biti igračka u tuđim rukama bolesnih dijabolika koji glume svetsku superklasu!

Oslobođen ali i odgovoran čovek (jer samo odgovoran čovek je slobodan čovek) je homoludens (sreća je u slobodi igrača), koji kroz igru ostvaruje sebe najkreativnije u zadatom mogućem kontekstu.

Jedino je kultura šablon da ne iskoči kao dijabolik i sociopata koji se igra sa drugima kao igračkama, što jeste civilizacijski apsurd kada civilizacija postaje anticivilizacija.

Civilizacija postaje anticivilizacija onda kada kultura kao svakodnevna dinamika isčezne, ili se kultura okameni u civilizaciji kao skup stvari, predmeta, artefakta (veliki doprinos su muzeji i legati)

- - -
Antropologija je disciplina koja proučava ljudski život i kulturu, sličnost i razlike među ljudima: kako ljudi žive, šta rade, šta misle i kako se odnose prema okolini. Antropologija proučava kako se razvijala ljudska rasa, te kako su nastajala i nestajala ljudska društva, ali je okrenuta uzrokom prošlosti u sadašnjost i budućnost ljudskog roda kroz modele tradicionalističkih i složenih kulturoloških ponašanja.

- - - - - - - - - -

Zato, biti građanin sveta i kulturan igrač, je nemoguća misija ... biti 100%kulturan i 100%civilizovan je nepostojeći čovek

Građanin Sveta je onaj koji postaje 0%kulturan (pasivni posmatrač) i 100%civilizovan (istovremeno je igračka i igrač) !

Žderačka ekonomija je ustvari prvenstveno ždranje klutura. Kultura je hrana za Civilizaciju i dotle svaka živi dok ne pojede kulture na račun proširenja.
 
Poslednja izmena:
Najsloženiji posao čoveka današnjeg kretenizovane građanštine u civilštinu je da se povrati i uklopi u sopstveni etnopsihički (rasnopsihički) kod, kako rasno tako i etno !

Zbog cega? Da bismo sprijecili nekog da nadmasi tvoj kod, da ga dekodira i razvije u nesto vece? I to se zove degenerisanje. Sav konzervatizam je dekadencija, samo se na papiru pise jedno a radi drugo, onako kao Tramp.
 
100x sam ti prepričao

Probaj da proučiš definicije: Država- nacija i Imperija - rasa!

(pazi ! ne kroz naočare rasizma i nacizma !! Već kroz kulturu, obrasce, običajnost i tradicionalnost)

Najsloženiji posao čoveka današnjeg kretenizovane građanštine u civilštinu je da se povrati i uklopi u sopstveni etnopsihički (rasnopsihički) kod, kako rasno tako i etno !

Tada on postaje homoludens, igrač koji igra, i prestaje biti igračka u tuđim rukama bolesnih dijabolika koji glume svetsku superklasu!

Oslobođen ali i odgovoran čovek (jer samo odgovoran čovek je slobodan čovek) je homoludens (sreća je u slobodi igrača), koji kroz igru ostvaruje sebe najkreativnije u zadatom mogućem kontekstu.

Jedino je kultura šablon da ne iskoči kao dijabolik i sociopata koji se igra sa drugima kao igračkama, što jeste civilizacijski apsurd kada civilizacija postaje anticivilizacija.

Civilizacija postaje anticivilizacija onda kada kultura kao svakodnevna dinamika isčezne, ili se kultura okameni u civilizaciji kao skup stvari, predmeta, artefakta (veliki doprinos su muzeji i legati)

- - -
Antropologija je disciplina koja proučava ljudski život i kulturu, sličnost i razlike među ljudima: kako ljudi žive, šta rade, šta misle i kako se odnose prema okolini. Antropologija proučava kako se razvijala ljudska rasa, te kako su nastajala i nestajala ljudska društva, ali je okrenuta uzrokom prošlosti u sadašnjost i budućnost ljudskog roda kroz modele tradicionalističkih i složenih kulturoloških ponašanja.

- - - - - - - - - -

Zato, biti građanin sveta i kulturan igrač, je nemoguća misija ... biti 100%kulturan i 100%civilizovan je nepostojeći čovek

Građanin Sveta je onaj koji postaje 0%kulturan (pasivni posmatrač) i 100%civilizovan (istovremeno je igračka i igrač) !

Žderačka ekonomija je ustvari prvenstveno ždranje klutura. Kultura je hrana za Civilizaciju i dotle svaka živi dok ne pojede kulture na račun proširenja.

Što se žestiš?

Ne vredi da mi skrećeš pažnju sa rasizma i nacizma, kad čujem te uzvišene reči, ja vidim samo krv, logore i smrt.
I Hitler je bio ljubitelj kulture, voleo je muziku, filozofiju, slikarstvo, arhitekturu...iznad svega cenio tradiciju i naciju,
kada se samo setim, meni je zlo.

Da, slušala sam te toliko puta, ali moji učitelji su neki drugi.
Ipak sam ja dete Planete, a Sunce mi je jedini otac koga znam.
Svi ljudi i sva bića - moja su braća.
Mora, reke i ptice moje najbolje drugarice.
Gde da odem - kod kuće sam.
Razumem sve jezike sveta, a moj govor su pogled i osmeh.
Poštujem tuđe bogove, a nijednom se ne molim, ni svom.
Nemam gospodara, nikome ne pripadam, niodkoga ne zavisim.
Sva napisana blaga, mudrosti, sve lepote sveta su moje, a ništa nije moje vlasništvo.

Moje jedino nasledstvo i najveće bogatstvo rezultat je mnogih zaljubljenih gena, "viših i nižih" rasa,
a sve najdraže što sam izgubila kroz mnoge generacije, uzrok su bili baš oni.
Ima toga još, ali...

I ne spominji mi više onog Dragoša. :)
 
Što se žestiš?

Ne vredi da mi skrećeš pažnju sa rasizma i nacizma, kad čujem te uzvišene reči, ja vidim samo krv, logore i smrt.
I Hitler je bio ljubitelj kulture, voleo je muziku, filozofiju, slikarstvo, arhitekturu...iznad svega cenio tradiciju i naciju,
kada se samo setim, meni je zlo.

Da, slušala sam te toliko puta, ali moji učitelji su neki drugi.
Ipak sam ja dete Planete, a Sunce mi je jedini otac koga znam.
Svi ljudi i sva bića - moja su braća.
Mora, reke i ptice moje najbolje drugarice.
Gde da odem - kod kuće sam.
Razumem sve jezike sveta, a moj govor su pogled i osmeh.
Poštujem tuđe bogove, a nijednom se ne molim, ni svom.
Nemam gospodara, nikome ne pripadam, niodkoga ne zavisim.
Sva napisana blaga, mudrosti, sve lepote sveta su moje, a ništa nije moje vlasništvo.

Moje jedino nasledstvo i najveće bogatstvo rezultat je mnogih zaljubljenih gena, "viših i nižih" rasa,
a sve najdraže što sam izgubila kroz mnoge generacije, uzrok su bili baš oni.
Ima toga još, ali...

I ne spominji mi više onog Dragoša. :)

Ajde dobro ...

Jel ti palo nekada napamet da si u najvećem i najboljem koncentracionom logoru ikada osmišljenom ?
 

Back
Top