čoveka cenim ne po onom što jeste, nego po putu kojim želi da ide?

Zavisi od situacije. Teško je ovo generalizovati.

Tipa, ja cenim čoveka koji ima svoj san i koji je spreman žrtvovati sebe da dosegne taj san/cilj u svom životu.

Mrzim dvolične lenčuge koji samo blebeću kako su svi isti, kako se utapamo u sistem, kako se ne možemo izdvojiti, a upravo rade sve da upadnu u isti :mrgreen:

Ali opet sa druge strane, mora uzeti u obzir i sredinu. Više šansi da uspe u svom cilju ima čovek iz SAD ili Rusije, nego neko iz Zambije ili Nigerije.

Postavlja se pitanje, da li onaj iz Zambije što se celog života vodio svojim principima i nije uspeo da ostvari cilj imao neuspešan život? Da li drugi posle njega treba da pokušaju?

U njihovoj sredini je fraza ''za ideale ginu budale'', a u SAD ili Rusiji ''vredelo je pokušati''.

''Čudni su putevi Gospodnji''
 
pa npr. ima neke ružne navike... on npr. jeste čovek sa ružnim navikama... ali želi da ih se oslobodi...

Los primer...
Mislim to je baby karakter...imam navike a hocu da ih se oslobodim...

- - - - - - - - - -

ako radi iskreno na tome da bude dobar , on je već da nije svestan bolji od većine onih koji su "dobri"

- - - - - - - - - -

a ima i onih koji smatraju da dobar cilj opravdava gomilu loših postupaka da se isti ostvari....


E ovo nije tacno, ali je omiljena pokajnicka filozofija i ideologija, vrlo cesto koriscena u pravoslavlju kao pokajnickoj religiji.
 
ili npr. tema bi mogla da glasi ovako:

čoveka cenim ne po onom što jeste, nego po cilju koji želi da dostigne.

šta mislite o ovom?

Mislim da nije dovoljno pričati o ciljn koji želiš da dostigneš. Ako praviš korake ka tom cilju, to je deo tebe... ako samo pričaš, to je to - samo priča.

Primer: osoba koja mi već godinama svako mao bane u nenajavljenu posetu, pijana, i priča o tome kako su ljudi idioti, a ona je majstor zanata (budući pisac). Ali se uopšte ne bavi pisanjem, nego misli da ima predispozicije za to. I ja mislim da ima predispozicije za pisanje.. ali nakon toliko godina poznanstva, tolikih pijanstava i 0 napisanih stranica, pa, sestro, nisi ti pisac, ti si alkos koji želi da bude pisac... i možda bih te više cenila kad bi prestala da smaraš o pisanju, i veselo pila dalje...
 
ili npr. tema bi mogla da glasi ovako:

čoveka cenim ne po onom što jeste, nego po cilju koji želi da dostigne.

šta mislite o ovom?
ne mislim ko je to kome bih ja recimo trebo da predocim svoj cilj,cime on moze to da zasluzi,cilj mi je da te naguzim,to bi mu reko,jel ti se dopada taj cilj,jel me cenis,mozda da ti prilikom tog guzenja lupim neki samarcic da me vise cenis,m
 
Mislim da nije dovoljno pričati o ciljn koji želiš da dostigneš. Ako praviš korake ka tom cilju, to je deo tebe... ako samo pričaš, to je to - samo priča.

Primer: osoba koja mi već godinama svako mao bane u nenajavljenu posetu, pijana, i priča o tome kako su ljudi idioti, a ona je majstor zanata (budući pisac). Ali se uopšte ne bavi pisanjem, nego misli da ima predispozicije za to. I ja mislim da ima predispozicije za pisanje.. ali nakon toliko godina poznanstva, tolikih pijanstava i 0 napisanih stranica, pa, sestro, nisi ti pisac, ti si alkos koji želi da bude pisac... i možda bih te više cenila kad bi prestala da smaraš o pisanju, i veselo pila dalje...

Ja znam jednu takvu, mozda se mi i znamo....
 
ili npr. tema bi mogla da glasi ovako:

čoveka cenim ne po onom što jeste, nego po cilju koji želi da dostigne.

šta mislite o ovom?

Wirdz , cenim ja to sto si ti htela, ali moras da priznas da nisi vicna u artikulaciji toga sto si htela...
To je ok, ionako publika hoce da iskrivi...

Npr , ja koristim rec usmerenost, za ono sto ti zoves put i zacudo niko ne razume....
Izbegavam put zbog mnogo toga, jer je put vec determinisano nesto....sto nije u duhu onoga sto si htela da postavis ovde kao temu...
I ima tu jos detalja...
 
ili npr. tema bi mogla da glasi ovako:

čoveka cenim ne po onom što jeste, nego po cilju koji želi da dostigne.

šta mislite o ovom?

Cilj koji želi da postigne govori i o tome šta on jeste. Ako su njegovo ponašanje i cilj kome stremi u suprotnosti, onda ga treba gledati po ponašanju. Dok on dočeka milion maraka pa da sebi obezbjedi da može biti human, dobar, plemenit ....
 

Back
Top