Zasto se jos uvek koriste fiksni telefoni?

Ја сам то одјавила пре 7 година.

И ич ми не недостаје.

У почетку су сви били у шоку, у банци, где год да траже личне податке.

Кад кажем да немам фиксни само ми упуте шокирани поглед.

Видим да сад све више људи одјављује, па сам ја шокирана зашто им је толико требало?
 
Inspirisala me Divka ( :ortakinje: :zag: ) pitanjem u njenoj temi.

Zasto ovi telefoni postoje?
Ko ih koristi?
Ako ih imate - cemu vam sluze?Uopste danas nisu potrebni.Trebalo bi da su nestali do sad jer spadaju u praistoriju RTS1,RTS2,radio,fiksni.
Pluskvamperfekat.

misliš zašto jop uvek postoje ?
kod mene služi za ukras kao i da me pozovu ljudi kojima ne želim da dam svoj broj mobilnog telefona
 
misliš zašto jop uvek postoje ?
kod mene služi za ukras kao i da me pozovu ljudi kojima ne želim da dam svoj broj mobilnog telefona

Мој мобилни нема само коме није требало.

Али се јављам коме треба, остали могу да зврндају до бесвести.

Кад дођем кући стишам га потпуно и само с времена на време бацим поглед да ли некоме треба да се јавим од свих оних који су звали.
 
misliš zašto jop uvek postoje ?
kod mene služi za ukras kao i da me pozovu ljudi kojima ne želim da dam svoj broj mobilnog telefona

Da ih niko ne koristi ne bi postojali.
Moja generacija to ne koristi,mladji od mene takodje.Uvek postoje hipsteri ali i oni su se vecinom prebacili na praistoriju mobilnih telefona.
Ali placas onaj obavezni deo koji placa svako ko ima fiksni,koristio ga ili ne.Zar to nije bacanje para?Ne ulazim ti u finansije,cisto informativno pitam.Ili te mnogo ljudi zove na fiksni?
 
Koriste stari ljudi. Moja mama recimo ne želi moderni mobilni. Ne voli stvari tipa viber. Tako da ona još koristi fiksni.

Ima starih ljudi koji ne vole ali su uzeli najobicniji telefon sa starom tastaturom.Bez kamere,bez icega,samo da zovu,da ih zovu i eventualno ako uspeju da nauce kako se salje sms (slaba vajda ali hajde ima ih).Uglavnom su svuda dostupni i ako im se slosi,ako se nesto desi mogu odmah da zovu. (Cisto prednosti mobilnog koje starim ljudima mogu da budu od koristi.A i nekome ako ih nadje recimo kad im pozli,da obavesti odmah nekog iz imenika.)
 
Setih se price.

Poskupeo fiksni pre jedno 3 - 4 god. Bilo je leto i posto sam u MTS-u svratih na Terazije kasno uvece jer mi je nesto trebalo oko mobilnog. 10 ljudi ispred mene, ali brzo ide. Pita sluzbenica - je l ste dosli da odjavite fiksni? Ne, odakle vam to? Zato sto od jutros samo dolaze da odjave pretplatu. Rekoh, pa pametni ljudi.
 
Ima starih ljudi koji ne vole ali su uzeli najobicniji telefon sa starom tastaturom.Bez kamere,bez icega,samo da zovu,da ih zovu i eventualno ako uspeju da nauce kako se salje sms (slaba vajda ali hajde ima ih).Uglavnom su svuda dostupni i ako im se slosi,ako se nesto desi mogu odmah da zovu. (Cisto prednosti mobilnog koje starim ljudima mogu da budu od koristi.A i nekome ako ih nadje recimo kad im pozli,da obavesti odmah nekog iz imenika.)

Vidi ima ona takav telefon. I zna ga koristiti u smislu da nazove ili se javi. Ima neku promociju i tako zove ćerke ( tj moje sestre ). Ali ima recimo i naviku da sjedne i razgovara po sat vremena sa koleginicama i prijateljicama. Ovde se to sa mobilnog ne isplati. Sreća fiksni mi je u paketu. Pa mi nije neki trošak.
 
Jer se ljudi obično boje novina :D Videćeš nas za 20-30 godina.

To je strah od cega tacno?Kod mene ili ih gotivim ili ne,sta ima da se bojim. :D Vecina je vec dovoljno stara,ne verujem da ce doziveti tako duboku starost.Mnogi su ovde daleko otisli od cifre koja oznacava izlazak iz mladosti (40 godina).Bilo bi zanimljivo da moze da se uporedi ali koliko je realno u praksi ne znam.Ali evo,recimo sada ide najnovija najava,telefon koji moze da se savija na pola,urola.Bar takva je najava.Zanima me da vidim a nisam odusevljena jer deluje kao izivljavanje.
 
To je strah od cega tacno?Kod mene ili ih gotivim ili ne,sta ima da se bojim. :D Vecina je vec dovoljno stara,ne verujem da ce doziveti tako duboku starost.Mnogi su ovde daleko otisli od cifre koja oznacava izlazak iz mladosti (40 godina).Bilo bi zanimljivo da moze da se uporedi ali koliko je realno u praksi ne znam.Ali evo,recimo sada ide najnovija najava,telefon koji moze da se savija na pola,urola.Bar takva je najava.Zanima me da vidim a nisam odusevljena jer deluje kao izivljavanje.

Да, може се носити као наруквица- Самсунг већ има такав модел.

Није ни мали.
 

Back
Top