Zasto se jos uvek koriste fiksni telefoni?

Vidi ima ona takav telefon. I zna ga koristiti u smislu da nazove ili se javi. Ima neku promociju i tako zove ćerke ( tj moje sestre ). Ali ima recimo i naviku da sjedne i razgovara po sat vremena sa koleginicama i prijateljicama. Ovde se to sa mobilnog ne isplati. Sreća fiksni mi je u paketu. Pa mi nije neki trošak.

Aha.Dobro.U Srbiji imas brdo besplatnih minuta u domacem saobracaju za smesne pare,pripejd broj.Sto znaci da mozes satima da pricas sa nekim i ne potrosis ni pola.Tu nema toga ili nije toliko povoljno?
 
Да, може се носити као наруквица- Самсунг већ има такав модел.

Није ни мали.

62.000 dinara.Videla sam vest da je pusten u prodaju pre par dana.Kad pogledam eto i to postoji,buducnost ide ka telefonima iz naucno - fantasticnih filmova gde ces kao sat imati tel.na ruci i pricati sa sagovornikom u vidu holograma/ili imati hologramski ekran ispred sebe a koriste se fiksni telefoni.
 
Mi ga imamo i placamo 300 dinara ja mislim nekad 500 jer ja samo taksi ponekad pozovem sa fiksnog, i moja mama kad hoce da nesto nadugacko pricamo onda zove na fiksni. Inace cesto zvoni a mi se ni ne javljamo, nekada ne znamo ni gde je dok ne pozvoni...
Prevazidjena stvar u potpunosti.
Jel mi verujete da ja ni posle 8 meseci zivota u ovom stanu ne znam svoj fiksni broj napamet ?
 
Ja živim na selu gde svi ljudi koriste fiksni telefon.
Kada želiš da pozoveš neku porodicu, da ih čuješ, bilo koga od njih i da razgoravarate, a da ih ne nahvatavaš u busu, u autu, na ulici, u prodavnici, kod lekara. Ako su kući, bilo ko od njih, javiće se, ako nisu, čućemo se drugi put.
Dakle, iz istog razloga kao i oduvek što se koristio fiksni telefon. Da ostaneš u kontaktu sa dragim ljudima.

Ja lično uopšte ne robujem mobilnom telefonu pa mi se često desi da se baterija potroši i bude ugašen ceo vikend, zaboravljen u torbi. Ljudi onda mogu da me dobiju samo na fiksni telefon.
Ako nikog nema u kući u tom trenutku, isto kao na mobilnom ostane nam trag ko je zvao pa se javimo kad stignemo.
 
Ja živim na selu gde svi ljudi koriste fiksni telefon.
Kada želiš da pozoveš neku porodicu, da ih čuješ, bilo koga od njih i da razgoravarate, a da ih ne nahvatavaš u busu, u autu, na ulici, u prodavnici, kod lekara. Ako su kući, bilo ko od njih, javiće se, ako nisu, čućemo se drugi put.
Dakle, iz istog razloga kao i oduvek što se koristio fiksni telefon. Da ostaneš u kontaktu sa dragim ljudima.

Ja lično uopšte ne robujem mobilnom telefonu pa mi se često desi da se baterija potroši i bude ugašen ceo vikend, zaboravljen u torbi. Ljudi onda mogu da me dobiju samo na fiksni telefon.
Ako nikog nema u kući u tom trenutku, isto kao na mobilnom ostane nam trag ko je zvao pa se javimo kad stignemo.

Tako i treba da bude.
Meni je, tek kad je počeo masovno da se koristi, mobilni telefon išao na živce što si uvek svuda i svima dostupan i što se podrazumeva da ga imaš. Kasnije, ako ostanem bez telefona na par dana osećam se konstantno kao da mi nešto fali, da sam nešto zaboravila.
Ja bih se najradije vratila starim dobrim fiksnim telefonima.
 
Tako i treba da bude.
Meni je, tek kad je počeo masovno da se koristi, mobilni telefon išao na živce što si uvek svuda i svima dostupan i što se podrazumeva da ga imaš. Kasnije, ako ostanem bez telefona na par dana osećam se konstantno kao da mi nešto fali, da sam nešto zaboravila.
Ja bih se najradije vratila starim dobrim fiksnim telefonima.

Ја сам претпрошле године 6 месеци била без мобилног телефона.

Какав је то осећај слободе био, немате појма...
 
Mi ga imamo i placamo 300 dinara ja mislim nekad 500 jer ja samo taksi ponekad pozovem sa fiksnog, i moja mama kad hoce da nesto nadugacko pricamo onda zove na fiksni. Inace cesto zvoni a mi se ni ne javljamo, nekada ne znamo ni gde je dok ne pozvoni...
Prevazidjena stvar u potpunosti.
Jel mi verujete da ja ni posle 8 meseci zivota u ovom stanu ne znam svoj fiksni broj napamet ?
Normalno.Nije ni bitno ni potrebno,zasto da ga znas.Kad bi bilo imala bi taj podatak.
 

Back
Top