Verujete li u sudbinu?

AŠKI

Zainteresovan član
Poruka
366
Da li vam se i koliko često dešava da vas život prosto tera u nekom pravcu ma koliko se vi opirali? Koliko često vam se dešavaju čudne koincidencije, pri tom ne mislim na ono kada vas pozove neko na koga ste pomislili. Da li vidite na svom životnom putu "znakove pored puta" i glasnike koji se pojave niotkuda,predaju vam informaciju koja vam je potrebna i izađu iz vašeg života?
 
Zar hriscanima put ne odredjuje bog?

Rec sudbina znaci da je nesto odredjeno unapred ,generalno to nema veze sa hriscanstvom ,hriscanima moze Bog da "odredi"nesto ako zive u skladu sa Njegovom voljom ,ali da je sve unapred odredjeno to ne stoji ....i Hristos se kao covek predao volji Ocevoj da bi se Pismo ispunilo ,ali On je to svojom voljom radio ,ne nekom silom ,znaci sve je na dobrovoljnoj bazi....
 
Naravno da ništa nije određeno i predodređeno, jer smo živa bića, koja imaju slobodnu volju, a ne programirane biološke mašine. Apsurd.

Ovo je najveći apsurd...

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

Dno dna...

Ja kao wiccan i paganin nemam prema ovim nebulozama nikakvu obavezu. Namaste.
 
Ne znam vase poimanje sudbine ,ali mene ta rec uvek asocira da je sve unapred odredjeno ,znaci negativna konotacija a to nema veze sa hriscanstvom....zato kazem da u skladu sa svojim mislima ,recima ,zeljama ,postupcima mi smo kreatori svoje "sudbine " ,a kod hriscanina to je zivot u skladu sa Bozjom voljom i Bozjim zapovestima
 
Rec sudbina znaci da je nesto odredjeno unapred ,generalno to nema veze sa hriscanstvom ,hriscanima moze Bog da "odredi"nesto ako zive u skladu sa Njegovom voljom ,ali da je sve unapred odredjeno to ne stoji ....i Hristos se kao covek predao volji Ocevoj da bi se Pismo ispunilo ,ali On je to svojom voljom radio ,ne nekom silom ,znaci sve je na dobrovoljnoj bazi....

Pa jednu malu recenicu nisi razumeo? Cemu onda trakatat o gluposti?
 
A bog je tu kada nesto zajebete?

Kakve to veze ima sa sudbinom ,zar sudbina nije nesto unapred odredjeno??


Ako nesto zajebemo ,onda dobijemo batine i postradamo malo ,da ne bismo dusu izgubili ,ne vidim da je to nesto unapred odredjeno ,nego su nasi postupci tako ucinili ,ili nas Bog jednostavno pusti ,pa dokle to izadje ,a obicno ne izadje na dobro.....


Znaci opet je u vezi sa nasim postupcima ,nista nije odredjeno .....ako covek na primer ne moze da se ozeni ,ima problema ,jednostavno digne ruke ,najverovatnije se i nece ozeniti ,ali ako se potrudi malo ,moze da uspe ....
 
Karma je cak i pravilnija rec po meni ,nego sudbina ,sudbina je nesto unapred zacrtano ,,..

- - - - - - - - - -

Zovem je dominoefekt. :)

Mislis ono ..kako radis tako ti se i vrati ,kakve misli takav zivot ,taj fazon?

- - - - - - - - - -

U hriscanstvu sam naucio da je vazan trud,ako nesto hocemo ,zelimo ,ne sme covek da bude nestrpljiv ,nego mora da se trudi ,radi i bude strpljiv ,bilo koji problem ,ili sta je vec u pitanju,ali mora i vera da postoji ,da ne bude trud uzalud...
 
Karma je cak i pravilnija rec po meni ,nego sudbina ,sudbina je nesto unapred zacrtano ,,..

- - - - - - - - - -



Mislis ono ..kako radis tako ti se i vrati ,kakve misli takav zivot ,taj fazon?

Jok, to je za vas duhovnike, kod mene je recimo ovako, pocne od pre deset ili malo vise hiljada godina
proces nastanka coveka i svi otmu one crvljive jabuke, a moj stari dobije onu sa vrha i tako redom.
Dok dodje do mene ispada se lisce i ja nadjem list u njenoj kosi sasvim slucajno.:)
 

Back
Top