Beograđanki u Birou rečeno da je dobila posao. Кada je otišla na radno mesto ŠOK
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Beograđanki u Birou rečeno da je dobila posao. Кada je otišla na radno mesto ŠOK

Moderator Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    451

Podrazumevano Beograđanki u Birou rečeno da je dobila posao. Кada je otišla na radno mesto ŠOK

Beograđanki je u Birou rečeno da je dobila posao, a kada je otišla na radno mesto usledio je ŠOK

Kada je Z. S. iz Beograda u Nacionalnoj službi za zapošljavanje rečeno da je dobila posao u Ugostiteljsko-turističkoj školi, nije ni sumnjala da će dobiti otkaz i pre nego što počne da radi.

Otišla sam na biro u Nacionalnu službu za zapošljavanje za invalide, budući da sam osoba s invaliditetom prvog stepena. Diplomirani sam master ekonomista i na birou su mi ponudili posao nastavnika na predmetima iz ekonomskih oblasti, po otvorenom konkursu u toj srednjoj školi - priča za “Blic” Z. K.

Nakon toga, ova žena odlazi na razgovor za posao i u školi joj govore da nema nikakvih problema, prošla je i razgovor sa školskim pedagogom, dobila plan rada za svaki predmet koji je trebalo da predaje, čak su je upoznali sa detaljima nastavnog programa. Rečeno joj je da ode da izvadi lekarsko uverenje, overi diplome i dođe da potpiše ugovor. Na prvi pogled, sve kako treba.

- Kada sam završila sa traženom dokumentacijom, javila sam se školi gde su mi rekli da dođem u petak (juče) u 10 časova. U školu sam došla u dogovoreno vreme, a pred vratima kancelarije čekala je još jedna devojka - priča naša sagovornica, i dalje potresena.

Kako Z. S. kaže, pomenuta devojka odmah je počela da priča kako “svi njeni rade u prosveti” i kako i ona sada treba da počne da predaje četiri predmeta iz ekonomskih nauka. Baš kao i naša sagovornica.

"Vi ste ekonomista master, a treba da stoji master ekonomista"

- Pozvali su me da uđem u kancelariju i rekli su mi: “Vi ne možete da počnete da radite kod nas zato što na vašoj diplomi piše da ste ekonomista master, a treba da stoji master ekonomista”. Bila sam u potpunom šoku, pitala sam ih da li je potrebno da zovem fakultet da isprave grešku. Međutim, samo su mi hladno odgovorili da “nisam podobna za taj posao” - ogorčena je Z. S.

Na pitanje kako nije podobna kada u birou stoji njen stepen stručne spreme i kada ju je biro upravo na osnovu toga i poslao na razgovor, u školi joj govore da će sledeće nedelje ponovo biti raspisan konkurs, te da proba da se javi tada.

- Kazala sam im da sam ja i sada u njihovu školu došla na osnovu važećeg konkursa. Osim toga, ako nisam podobna, zbog čega su mi tražili dokumentaciju, dali mi plan rada i rekli da dođem da potpišem ugovor? Novi konkurs će, naravno, biti otvoren zbog devojku koja je čekala iza zatvorenih vrata i koja je preko veze svakako već primljena na moje mesto - uverena je naša sagovornica.

Nakon toga, Z. S. je ponovo otišla na biro gde su joj, nakon što je ispričala šta joj se dogodilo, rekli da “to svakako nije u redu” jer su oni nju tamo “poslali po otvorenom i važećem konkursu”.

S druge strane, pomoćnica direktora škole Jelena Šalipurović pokušala je da opravda iznenadnu promenu rečima da je to radno mesto zapravo mesto na zameni.

- Zbog hitnosti se uzima neko sa biroa. Koleginica koja je odsutna donela je potvrdu da su joj produžili bolovanje na tri meseca, tako da mi moramo ponovo da raspišemo konkurs jer sva tri meseca ne mogu da se pokriju ugovorom bez konkursa, a to na šta se Z. S. prijavila nije bio konkurs, nego oglas - kazala je pomoćnica direktorke.

Master ekonomista i ekonomista master nisu isto?!

Pomoćnica direktora škole Jelena Šalipurović kazala je za “Blic” da, što se tiče zvanja Z. S., oni “nisu dovoljno stručni da tumače ono koje piše u pravilniku”.

- Mi moramo da poštujemo pravilnik o vrsti stepena stručne spreme. U pravilniku za to radno mesto piše „master ekonomista”, a ne „diplomirani ekonomista - master” kao kod Z. S. Ja ne mogu da tumačim da li to jeste ili nije isto - rekla nam je pomoćnica direktora.

https://www.blic.rs/vesti/ekonomija/beogradanki-je-u-birou-receno-da-je-dobila-posao-a-kada-je-otisla-na-radno-mesto/mktr547

Mladi, bezite iz propale mafijaske drzave, sa starletama, probisvetima na celu. Nema za vas ovde nista kao sto vidite.

Blow a kiss, fire a gun
    All we need is somebody to lean on

Buduća legenda Komunistkinja (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    574

Podrazumevano Re: Beograđanki je u Birou rečeno da je dobila posao, a kada je otišla na radno mesto

ајд, не сери што би рекао Додик

има ту сигурно и других разлога .чекамо другу страну да чујемо
    Информационное бюро коммунистических и рабочих партий
    Живео Стаљин и светска револуција

Domaćin sin Juga (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Podrazumevano Re: Beograđanki u Birou rečeno da je dobila posao. Кada je otišla na radno mesto ŠOK

Sta mislis Kako se Komunistkinja zaposlila, preko veze naravno.

Sasvim normalna stvar za dinosauruse.
    "My body maybe small, but my spirit is big"

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    451

Podrazumevano Re: Beograđanki je u Birou rečeno da je dobila posao, a kada je otišla na radno mesto

Citat Original postavio Komunistkinja Pogledaj poruku

Prijava.
    Blow a kiss, fire a gun

Elita sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    264

Podrazumevano Re: Beograđanki u Birou rečeno da je dobila posao. Кada je otišla na radno mesto ŠOK

svi sa vezu a ona bi bez vezu

duboko nam je muvanje uslo u krv

nije to problem trenutne vlasti nego NAS
    ccc , u sta sve covek veruje ;)

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    574

Citat Original postavio b!keR Pogledaj poruku
    Prijava.
    зашто пријава ..шалим се .зар ниси гледао Додика

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    574

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    svi sa vezu a ona bi bez vezu

duboko nam je muvanje uslo u krv

nije to problem trenutne vlasti nego NAS
    од памтивека било тако ..и овде ми је мало мутна цела ствар ..не верујем да су јој дали план и програм и онда се предомислили .вероватно је истина да је дошла на конкурс и није изабрана

Poznat DEDA.D (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    297

Још једна, по статистици, особа која је "скинута" са Бироа и "запослена"....сада ће др Мартиновић да коригује своју студију "најмања стопа незапослености" по
    СНС статистичкој методологији....

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    877

koju drugu stranu kokosko pokisla ?
    http://www.youtube.com/watch?v=K-usSnOb3kM

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    550

Mladi, bezite iz propale mafijaske drzave, sa starletama, probisvetima na celu. Nema za vas ovde nista kao sto vidite.

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    574

Citat Original postavio sumnjivo lice Pogledaj poruku
    koju drugu stranu kokosko pokisla ?
    те друге особе која је добила посао

- - - - - - - - - -

знам на пример да имају предност нпр.деца просветних радника или било којих других занимања и то се узима у обзир прилком конкурисања

- - - - - - - - - -

ако су њени роодитељи радили или раде у просвети онда она има предност да добије посао

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    877

- - - - - - - - - -

знам на пример да имају предност нпр.деца просветних радника или било којих других занимања и то се узима у обзир прилком конкурисања

- - - - - - - - - -

ако су њени роодитељи радили или раде у просвети онда она има предност да добије посао
    reci mi iskreno da li si ti sa oprostenjem glupa ili samo pravdas nivo korupcije?
    http://www.youtube.com/watch?v=K-usSnOb3kM

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

Tako je, na diplomi joj pise ekonomista master a ne master ekonomista
    idi bre

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio DEDA.D Pogledaj poruku
    Још једна, по статистици, особа која је "скинута" са Бироа и "запослена"....сада ће др Мартиновић да коригује своју студију "најмања стопа незапослености" по
    СНС статистичкој методологији....
    Sva sustina price

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    451

Citat Original postavio Nan Elmoth Pogledaj poruku
    Nije smesno.
    Blow a kiss, fire a gun

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

E ne lupaj toliko sam nik govori o tebi!

Elita JeanColdHand (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    298

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

ti si definitivno prolupala...
    "let no man pull you low enough to hate him"

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije prolupala, jasna je u svojoj podrsci mafijaskom rezimu
    Sto je najgore ima mnoooogoooo takvih

Iskusan Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio b!keR Pogledaj poruku
    Nije smesno.
    ceo svet se smejao kada je hitler umro, mozemo se i mi na ovo nasmejati

Učlanjen
    20.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    574

никоме нисам дала подршку али једноставно ова цела описана ситуација не делује релано .

сигурно постоји обајшњење .

Veoma poznat The_Night_Hawk (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    282

Ма пукла си ти ки тиква.
    Ова прича са Бироа је само једна од десетине и стотине хиљада истих.
    Е ту је проблем а не о остацима Коминтерне код којих неко "има предност јер му тата..."
    Dance with clouds, or run away from the storm - it's your choise !

Stara legenda
    Učlanjen
    19.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Od toga mi je mnogo muka.
    Ostaci komunizma.

Slične teme

1. Lažni oglas za prostituciju Beograđanki uništio život!
    Autor dalisitakvaiti u forumu Hronika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 26.01.2017., 13:05
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.06.2012., 11:00
  3. Posvećeno ženskom rodu
    Autor ms u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 15.02.2012., 19:04
  4. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.05.2005., 00:43

Pravila za slanje poruka