Uzroci i efekti

Nomis

Primećen član
Banovan
Poruka
583
Interesantna pričica iz Hinduizma


Jednom u vremenu svetac upita Lorda Shivu :
Tko je tvoj otac Lorde ?
Lord Shiva odgovori: Brahma je moj otac.

Tko je tvoj djed Lorde ?
Lord Shiva odgovori: Vishnu je moj pradjed.

Tko je tvoj pradjed Lorde?
Lord Shiva zaprepasti svetca s odgovorom : Ja sam moj pradjed.
 
Poslednja izmena:
Interesantna pričica iz Hinduizma


Jednom u vremenu svetac upita Lorda Shivu :
Tko je tvoj otac Lorde ?
Lord Shiva odgovori: Brahma je moj otac.

Tko je tvoj djed Lorde ?
Lord Shiva odgovori: Vishnu je moj pradjed.

Tko je tvoj pradjed Lorde?
Lord Shiva zaprepasti svetca s odgovorom : Ja sam moj pradjed.

To je to, vreme ne postoji, ono što si sada bio si sada i u prošlosti.
 
To je to, vreme ne postoji, ono što si sada bio si sada i u prošlosti.

Vreme ne postoji? Blago tebi. Isti si sada kao što si bio kao mali? Ono što ti ja mogu reći jeste da protok vremena niko ne može kontrolisati, pa čak ni božanstvo, jer je isto počelo da teče pre prvog buđenja svesti nakon, uništenja prethodne apsolutne celine. U nekom posve mračnom prostoru je svetlucala jedna beskrajno mala ili beskrajno velika iskra. Njen bezvremenski mir poremetio je jedan jedini impuls koji ju je uzdrmao izazvavši eksploziju. Njeni delići su se raspršili na sve strane. Počelo je da teče vreme. Iz njene sredine izletelo je nebrojeno mnogo svetlosnih bića, koja su se tek probudila iz dugog sna izazvanog pređašnjim uništenjem potpune celine. Svi su pospani i polusvesni, svi osim jednog koji je za sve ovo vreme bio polubudan; on je bio jedini nosilac svetlosti dok su svi ostali spavali. Njegova želja da obnovi pređašnju potpunu celinu je i izazvala taj impuls. U desnoj ruci je nosio baklju. Oprživši najbliže oko sebe, razbudio ih je i proglasio ih svojim saradnicima. Bilo ih je dvanaest i svi postadoše visokosvesni. Ostali ostadoše polupospani. Svi se zadržaše oko nosioca svetlosti. Egzistiraše u dokolici, dok od ostataka praiskre svetlosti izgradiše bezbrojne svetove, skupine bleštavih i tamnih kosmičkih tela okupljenih u nebrojene galaksije. Na njima sami od sebe iznikoše raznorazni oblici organskog života. Želeći da napuste dokolicu duhovnog postojanja, jedanaestorica od dvanaestorice pobegoše u materijalne svetove odvedovši sa sobom tri četvrtine ostalih podanika svetlosti. Svi doživeše pád u bedu materijalnog postojanja. Namaste.
 
Odgovori Isus i reče mu: Zaista, zaista ti kažem: ako se ko nanovo ne rodi, ne može videti carstvo Božije. :kafa:

To Ivan reče to je gnostički koncept a Isus je koncept vjerovanja u njegovu žrtvu na križu za koje ne treba nikakvo rađanje u duhu možeš biti totalni intelektualni idiot no ako vjeruješ u Isusovu žrvtu ideš u kraljevstvo božije...

- - - - - - - - - -

To je to, vreme ne postoji, ono što si sada bio si sada i u prošlosti.

Jesi ako nisi svjestan sebe onda ćeš se vrtjeti u krug.
 
Prošlost više nije,budućnost još nije,samo sada postojimo!
Sećanja sada zovemo prošlost i to je umna predstava,a zamišljanje budućnosti je sada i pretpostavka je ili mašta.
Kvantna mehanika ima jasne odgovore o događajima koji su modalni ,a skupovi kvanata imaju neke od tih skupnih pravila.
Ali to nije kauzalnost (uzročne veze) koja je karakteristika uma-um kontemplira -dedukuje i povezuje konkluzije-zaključke u
nove pozicije.
Zaključak:Vreme postoji samo u ljudskom umu,a stvarnost se menja akauzalno po algoritmima svojstvenim kvantnim skupovima.
Za detaljnije je potrebno ozbiljnije znanje kvantne mehanike...
 
Sve je u ljudskom umu nisi otkrio Ameriku.

Interesantno mi kad sanjamo znamo da je bio san pa odmahnemo rukom a znamo da je san jer se probudimo.

Tu vrstu uvida nemamo je li ovaj život san ili nije a smrt zapravo buđenje.
 
Interesantna pričica iz Hinduizma


Jednom u vremenu svetac upita Lorda Shivu :
Tko je tvoj otac Lorde ?
Lord Shiva odgovori: Brahma je moj otac.

Tko je tvoj djed Lorde ?
Lord Shiva odgovori: Vishnu je moj pradjed.

Tko je tvoj pradjed Lorde?
Lord Shiva zaprepasti svetca s odgovorom : Ja sam moj pradjed.
sta je tu interesantno?
 
Sve je u ljudskom umu nisi otkrio Ameriku.

Interesantno mi kad sanjamo znamo da je bio san pa odmahnemo rukom a znamo da je san jer se probudimo.

Tu vrstu uvida nemamo je li ovaj život san ili nije a smrt zapravo buđenje.

Gde sam ja rekao da je to moje otkriće? Objašnjavam osnove kvantne mehanike ovim neukim učesnicima foruma koji
izgleda za to nisu ni čuli,a ne čitaju stručniju literaturu...
A o snu lupaš šopenhaurovski i laoistički...U fazonu :sanjao sam da sam leptir...Pa se probudio kao čovek...Da li je leptir
zaspao i sanja da je čovek ili je čovek zaspao i sanja da je leptir? Kakogod-Čuang Ce je u toj priči nesvesno biće! Znaš
po tom što voljno misliš,a ne nevoljno! Razlika jave i sna! No ne moraš tu razliku prihvatiti,ali si onda u solipsizmu!

- - - - - - - - - -

sta je tu interesantno?

Ništa...Samo da danas, juče ,sutra nisu stvarnost već misli!
To kažu i rabini u Tori-osnovi tvoje Bajbl -samo to ne biste priznali,jer ko ste onda vi...:zelenko3:
 
Interesantna pričica iz Hinduizma


Jednom u vremenu svetac upita Lorda Shivu :
Tko je tvoj otac Lorde ?
Lord Shiva odgovori: Brahma je moj otac.

Tko je tvoj djed Lorde ?
Lord Shiva odgovori: Vishnu je moj pradjed.

Tko je tvoj pradjed Lorde?
Lord Shiva zaprepasti svetca s odgovorom : Ja sam moj pradjed.

Znači da je i Šiva zarobljem u večnom točku darme,pa Buda je Bog za njega jer nema ni dedu ni pradedu ni oca.
 
Gde je on to rekao?Koliko znam za njega je postojanje Boga irelevatno.
Za njega je priča o nečemu čega nisi svestan, štetna.
Ljudi stvore sliku, koncept i onda fantaziraju o tome. To vodi u još dublji san.
Zamišljaju da znaju ili imaju nešto o čemu pojma nemaju.

A ovo sa Tvorcem koga je on ugledao je ipak nešto drugo.
Nadam se.

Nisam sigurna da razumem.

 

Back
Top