Vestacka inteligencija..

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.250
Naslovi na koje mozete naleteti po nekim casopisima posvecenim nauci:

- Napravljen softver koji moze da predvidi kada ce neko umreti
- Dolazim iz 6000 godine, bio sam deo vladinog projekta. Ako me pronadju, eliminisace me
- Sa kompjuterima cemo pricati i upravljati mislima
- Robot Sofija je prvo htela da unisti ljude, a sada zeli da se razmnozava...:lol:
- Auto sa vestackom inteligencijom sam naucio voznju od coveka

Sta reci..obzirom da meni vise nista nije neverovatno, ne znam sta da mislim...verujete li vi u ove stvari?..:)
 
Sa sisama i dupetima se zna sta se radi ali sta cemo sa vestackom inteligencijom ako nas prevazidje pa postanemo skart?...:lol:

Mislim da će teško da programiraju emocije u tu inteligenciju, tako da je skoro nemoguće da nas prevaziđu.
Ta inteligentna stvorenja neće nikad osećati mržnju, recimo, što je svakako veliki plus u odnosu na čoveka.
Bez negativnih emocija koje vladaju ljudskom inteligencijom, biće izbegnuti svi ratovi koji se zbog njih vode.
 
Naslovi na koje mozete naleteti po nekim casopisima posvecenim nauci:
Treba razlikovati časopise posvećene nauci od onih koji sami za sebe tvrde da su posvećeni nauci.

- Napravljen softver koji moze da predvidi kada ce neko umreti
Neka verovatnoća se može pretpostaviti. Predvideti svakako nije moguće.

- Dolazim iz 6000 godine, bio sam deo vladinog projekta. Ako me pronadju, eliminisace me
Zbog lične bezbednosti imaju svoje sabirne centre: "Laza Lazarević", "Kovin, ... itd.

- Sa kompjuterima cemo pricati i upravljati mislima
Delimično moguće.

- Robot Sofija je prvo htela da unisti ljude, a sada zeli da se razmnozava...:lol:
:hahaha:

- Auto sa vestackom inteligencijom sam naucio voznju od coveka
Osnovna osobina veštačke inteligencije upravo je učenje. Ipak je i to ograničeno.

Sta reci..obzirom da meni vise nista nije neverovatno, ne znam sta da mislim...verujete li vi u ove stvari?..:)
Neki su spremni na sve samo da bi podigli tiraž.
 
Pa ono.. ljude koje veruju u te price stvarno nazivam vestackom inteligencijom :kafa:

Pa kako da ne verujes...kad pomislis samo sta se sve u tom smislu izdogadjalo u poslednjih desetak godina a nismo verovali
da je tako nesto uopste moguce ni tad kao ni sad...
Prostom dedukcijom dodjes do zakljucka da nista nije nemoguce...

- - - - - - - - - -

Mislim da će teško da programiraju emocije u tu inteligenciju, tako da je skoro nemoguće da nas prevaziđu.
Ta inteligentna stvorenja neće nikad osećati mržnju, recimo, što je svakako veliki plus u odnosu na čoveka.
Bez negativnih emocija koje vladaju ljudskom inteligencijom, biće izbegnuti svi ratovi koji se zbog njih vode.

..nece osecati mrznju ali nece osecati ni ljubav...
 
..nece osecati mrznju ali nece osecati ni ljubav...

Pa neće osećati ništa, ni mržnju ni ljubav, al' kome je potrebno da ga robot voli, je l' tebi važno da te tvoj kompjuter voli?

Bitno je da veštačka inteligencija ne učini neko zlo sa namerom, a zlo sa namerom dolazi usled jakih negativnih emocija. Ako nema emocija nema ni namere.
Druga je stvar ukoliko čovek u robota unese neki program za destrukciju, ali u tom slučaju namera dolazi od čoveka koji je napravio program, a ne od samog robota. Čovek, za razliku od robota, je vođen emocijama da sprovede svoju destruktivnu nameru. Robot je samo oruđe.

Robot (veštačka inteligencija) sam sebi takav program neće nikada upisati jer nema emocija koji će ga voditi u toj nameri.
 
Treba pročitati Pekićevu ATLANTIDU.. i 1999.Dinamična priča o borbi između robotske i ljudske civilizacije koje uporedo obitavaju na zemlji, ovaj roman je spoj negativne utopije, klasičnog epa i fantastičnog trilera.

Savetujem pročitajte obe..
 

Back
Top