Računar se restartuje često!?

SaleSrbija

Početnik
Poruka
34
Imam problem s mojim računarom, često se restartuje, ne znam u čemu je problem. Imao sam windows 10 i tada se često pojavljivao plavi ekran gde je bilo napisano da je pronađena neka greška i da računar mora da se restartuje. Kasnije je počeo i da se restartuje bez prikazivanja tog plavog ekrana, momentalno, ali češće sa prikazivanjem. Onda sam prešao na windows 8.1, koji koristim i sada, i on se često restartuje. Pre nekih nedelju dana sam imao problem, pokušavao sam da uključim GTA 5, uđem i radi nekih 3-4 minuta i restartuje se, tako 3-4 puta. Ne restartuje se samo kad pokrećem igrice, desi se to i bez igrica, ali mnogo ređe, uglavnom tokom igranja igrica. A nekad se ne restartuje po nekoliko dana, primer kada mi se restartovao 3-4 puta, što sam napisao iznad, tog dana nisam više pokušavao da ga uljučim i počev od sutradan naredna 3-4 dana se nije restartovao. Ne znam da li je neki hardverski problem u pitanju. Ako je od koristi ovo su moje specifikacije. Graficka kartica: GTX 960 4GB OC Gigabyte, RAM 8GB 1866MHz DDR3 Hyperx CL10, procesor FX-8300(sa onim hlađenjem što ide uz njega), matična ploča Gigabyte GA-970A-DS3P, napajanje Raidmax Cobra 600W i takođe imam još jedan dodatni ventilator sa zadnje strane kućišta. Neki kažu da je pregrevanje u pitanju, često se hlađenje često čuje glasno, "ubaci u 5. brzinu", moguće da je problem u tome. Šta vi mislite?
 
moguće da je zbog pregrevanja, ako imaš sobni ventilator, otvori stranicu kućišta i približi ventilator pa testiraj da li će tada da se restartuje. imaš i u opcijama u windowsu da vidiš koliko stepeni je temperatura grafičke

probaj i da pređeš na integrisanu grafičku da vidiš da li se tada restartuje

možda te i memorija zeza, izvadi je, prebriši, zameni slotove
 
Мени се рецимо дешава да када компјутер падне у хибернацију када дуго не радим на њему да се повремено сам пали, тј крене да хучи вентилатор па се угаси и тако на сваких 5-10 минута.
 
Vrlo je moguce da se pregreva nesto...
Preuzmi speccy i proveri temperature komponenti

Pre par godina sam video slican slucaj, i mislim da je problem bio jer se graficka pregrejala

Dobar programčić. :hvala: Kod mene je oko 46 stepeni grafika, matična, procesor malo više, 60.
Šta ovo znači?

Current Pending Sector Count
 
Poslednja izmena:
Imam problem s mojim računarom, često se restartuje, ne znam u čemu je problem. Imao sam windows 10 i tada se često pojavljivao plavi ekran gde je bilo napisano da je pronađena neka greška i da računar mora da se restartuje. Kasnije je počeo i da se restartuje bez prikazivanja tog plavog ekrana, momentalno, ali češće sa prikazivanjem. Onda sam prešao na windows 8.1, koji koristim i sada, i on se često restartuje. Pre nekih nedelju dana sam imao problem, pokušavao sam da uključim GTA 5, uđem i radi nekih 3-4 minuta i restartuje se, tako 3-4 puta. Ne restartuje se samo kad pokrećem igrice, desi se to i bez igrica, ali mnogo ređe, uglavnom tokom igranja igrica. A nekad se ne restartuje po nekoliko dana, primer kada mi se restartovao 3-4 puta, što sam napisao iznad, tog dana nisam više pokušavao da ga uljučim i počev od sutradan naredna 3-4 dana se nije restartovao. Ne znam da li je neki hardverski problem u pitanju. Ako je od koristi ovo su moje specifikacije. Graficka kartica: GTX 960 4GB OC Gigabyte, RAM 8GB 1866MHz DDR3 Hyperx CL10, procesor FX-8300(sa onim hlađenjem što ide uz njega), matična ploča Gigabyte GA-970A-DS3P, napajanje Raidmax Cobra 600W i takođe imam još jedan dodatni ventilator sa zadnje strane kućišta. Neki kažu da je pregrevanje u pitanju, često se hlađenje često čuje glasno, "ubaci u 5. brzinu", moguće da je problem u tome. Šta vi mislite?

Neki ljudi nabiju kućište uz zid pa ventilacija bude problematična zbog estetike.
Dakle - odmakni kćište od zida.

Dalje - PRAŠINA NA KULERU tzv. PTIČJA GNEZDA kako se to stručno kaže...

- - - - - - - - - -

Zajebi i Win10 i Win 8.1
Win 7 sem ako proizvodjač nije po naredjenju Micro$ofta ubacio u BIOS proveru šta se instalira
Takav računar da vratiš u prodavnicu pa nek ga nose svojoj mami
 
Imam problem s mojim računarom, često se restartuje, ne znam u čemu je problem. Imao sam windows 10 i tada se često pojavljivao plavi ekran gde je bilo napisano da je pronađena neka greška i da računar mora da se restartuje. Kasnije je počeo i da se restartuje bez prikazivanja tog plavog ekrana, momentalno, ali češće sa prikazivanjem. Onda sam prešao na windows 8.1, koji koristim i sada, i on se često restartuje. Pre nekih nedelju dana sam imao problem, pokušavao sam da uključim GTA 5, uđem i radi nekih 3-4 minuta i restartuje se, tako 3-4 puta. Ne restartuje se samo kad pokrećem igrice, desi se to i bez igrica, ali mnogo ređe, uglavnom tokom igranja igrica. A nekad se ne restartuje po nekoliko dana, primer kada mi se restartovao 3-4 puta, što sam napisao iznad, tog dana nisam više pokušavao da ga uljučim i počev od sutradan naredna 3-4 dana se nije restartovao. Ne znam da li je neki hardverski problem u pitanju. Ako je od koristi ovo su moje specifikacije. Graficka kartica: GTX 960 4GB OC Gigabyte, RAM 8GB 1866MHz DDR3 Hyperx CL10, procesor FX-8300(sa onim hlađenjem što ide uz njega), matična ploča Gigabyte GA-970A-DS3P, napajanje Raidmax Cobra 600W i takođe imam još jedan dodatni ventilator sa zadnje strane kućišta. Neki kažu da je pregrevanje u pitanju, često se hlađenje često čuje glasno, "ubaci u 5. brzinu", moguće da je problem u tome. Šta vi mislite?

Јеси пробао да га однесеш код неког мајстора?
 
Nisam išao još

- - - - - - - - - -

Preuzeo sam ga i piše da je temperatura procesora 77°C, koliko bi trebala da bude?

Otprilike u proseku izmedju 45 i 60, ali nije nikakvo pravilo, sve zavisi koliko si uposlio CPU :) ali daleko da je kriticna temperatura
A graficka?

Bilo bi dobro da ga ostavis da prati temperaturu...
Nisam u skorije vreme pokretao speccy tako da nisam siguran postoji li nesto slicno, ali dobro bi dosla alatka koja bi povremeno pisala logove o npr temperaturi komponenti, ili da ga ostavis da radi u background-u pa da daje neki warning prilikom kriticnih temperatura... probaj da pokrenes nesto najzahtevnije sto imas, i vidi kako se ponasa
 
Poslednja izmena:
Nisam išao još

- - - - - - - - - -

Preuzeo sam ga i piše da je temperatura procesora 77°C, koliko bi trebala da bude?

prašina...
38 - 44 inače u ovo doba

na 90 se gasi jer na 120 riknjava

DA LI SI SLUČAJNO "FRIZIRAO" BIOS PODEŠAVANJA DA TI PROCESOR RADI NA BRŽEM TAKTU?
AMD si pomenuo pa da proverim... plate ljudi 2 Ghz a oće 3.8...

- - - - - - - - - -

AKO SI MENJAO OVAJ PARAMETAR POD HITNO FACTORY DEFAULTS
 
visoka ti temperatura procesora,zato se resetuje. ili je crkao ventilator na procesoru ili je zapunjen i ventilator i hladnjak prljavstinom ili je ispao hladnjak iz lezista. proveri sam. ako imas termalne paste,zameni i nju usput. i pogledaj opterecenje procesora dok je u stanju mirovanja preko task manager-a. ne sme da prelazi vise od nekih 5% u idle rezimu,cak i manje pozeljno.
 
visoka ti temperatura procesora,zato se resetuje. ili je crkao ventilator na procesoru ili je zapunjen i ventilator i hladnjak prljavstinom ili je ispao hladnjak iz lezista. proveri sam. ako imas termalne paste,zameni i nju usput. i pogledaj opterecenje procesora dok je u stanju mirovanja preko task manager-a. ne sme da prelazi vise od nekih 5% u idle rezimu,cak i manje pozeljno.

U stanju mirovanja opterecenje je 0%, razmišljam da kupim neki bolji kuler
 
Poslednja izmena:
Dobar programčić. :hvala: Kod mene je oko 46 stepeni grafika, matična, procesor malo više, 60.
Šta ovo znači?

Ako su te temperature u IDDLE tj NE pod optereenjem-puno je za procesor,...moj ne dodje preko 52 stepena ni pod FULL opterecenjem...

- - - - - - - - - -

Nisam išao još

- - - - - - - - - -

Preuzeo sam ga i piše da je temperatura procesora 77°C, koliko bi trebala da bude?

To je MNOGO Za mog intela je MAXIMALNA 75...dzovoljena ..a ne ide nikad preko 50 +Znaci Tvoj verpvatno "skoci "ponekad i do 80-90 sto je PUNO! Pod hitno trazi nekog ko se razume oko tih stvari, da Ti pomogne da to ocistite, zmanite kuler/pastu itd ako treba...verovatno treba...
 
Imam problem s mojim računarom, često se restartuje, ne znam u čemu je problem. Imao sam windows 10 i tada se često pojavljivao plavi ekran gde je bilo napisano da je pronađena neka greška i da računar mora da se restartuje. Kasnije je počeo i da se restartuje bez prikazivanja tog plavog ekrana, momentalno, ali češće sa prikazivanjem. Onda sam prešao na windows 8.1, koji koristim i sada, i on se često restartuje. Pre nekih nedelju dana sam imao problem, pokušavao sam da uključim GTA 5, uđem i radi nekih 3-4 minuta i restartuje se, tako 3-4 puta. Ne restartuje se samo kad pokrećem igrice, desi se to i bez igrica, ali mnogo ređe, uglavnom tokom igranja igrica. A nekad se ne restartuje po nekoliko dana, primer kada mi se restartovao 3-4 puta, što sam napisao iznad, tog dana nisam više pokušavao da ga uljučim i počev od sutradan naredna 3-4 dana se nije restartovao. Ne znam da li je neki hardverski problem u pitanju. Ako je od koristi ovo su moje specifikacije. Graficka kartica: GTX 960 4GB OC Gigabyte, RAM 8GB 1866MHz DDR3 Hyperx CL10, procesor FX-8300(sa onim hlađenjem što ide uz njega), matična ploča Gigabyte GA-970A-DS3P, napajanje Raidmax Cobra 600W i takođe imam još jedan dodatni ventilator sa zadnje strane kućišta. Neki kažu da je pregrevanje u pitanju, često se hlađenje često čuje glasno, "ubaci u 5. brzinu", moguće da je problem u tome. Šta vi mislite?
a da skineš sa pinova za reset switch kabliće sa matične ploče
Clipboard02.jpg
 
Nisam išao još

- - - - - - - - - -

Preuzeo sam ga i piše da je temperatura procesora 77°C, koliko bi trebala da bude?
sada tek videh ovo , maximalna radna temperatura je po specifikacijama procesora 70 celzijusa , 77 je mnogo , trebalo bi skinuti hladnjak sa procesora -izduvati ga ,procesor očistiti i promeniti termo pastu između hladnjaka i procesora po potrebi zameniti ili ventilator na hladnjaku ili ceo hladnjak sa ventilatorom , postoje kvalitetni hladnjaci za 20-tak evra u prodaji za am3+ slotove, za taj procesor je normalno da pri jakom opterećenju ode na 55 celzijusa - plafon...
 
A na koliko novijih kućišta nemaš restart dugme?
Na mnogim kućištima ni nema restart dugmeta..
E na svima njima nije prikačen reset switch jer ga nema .
Ništa mu ne može biti ili se loše desiti zbog toga.
Ja ukazujem na mogućnost da jedan običan tj neispravan taster može prouzrokovati takve probleme.

Druze pre tj SIGURNO ce biti da je problem TEMPERATURA koja je 77 stepeni...sto je MNOGO!!Daj nemoj loopati opet..."strucno lice"cuj taster..
 
A na koliko novijih kućišta nemaš restart dugme?
Na mnogim kućištima ni nema restart dugmeta..

E na svima njima nije prikačen reset switch jer ga nema .
Ništa mu ne može biti ili se loše desiti zbog toga.
Ja ukazujem na mogućnost da jedan običan tj neispravan taster može prouzrokovati takve probleme.

I sam imam jedno takvo napajanje na jednom od kompova i uvek mi je na umu mogucnost da nesto kod elektronike otkaze i da li ce to da mi izazove eventualne posledice po neke od komponenti , jer mi se cini da je ta opcija kod softvera u cilju zastite ili preventivnog obavestavanja nas manje upucenih na postojanje nekog problema i da nas upucuje da se to resi na vreme ...
 
I sam imam jedno takvo napajanje na jednom od kompova i uvek mi je na umu mogucnost da nesto kod elektronike otkaze i da li ce to da mi izazove eventualne posledice po neke od komponenti , jer mi se cini da je ta opcija kod softvera u cilju zastite ili preventivnog obavestavanja nas manje upucenih na postojanje nekog problema i da nas upucuje da se to resi na vreme ...
Nekada su stvari jednostavne , a ja sam imao jednom takav slučaj sa neispravnim tasterom za reset koji me je dovodio do ludila sa svojim ,random resetovanjem nespecifičnim za kvarove koji nastaju na računarima. Inače izlazni naponi sa napajanja su strogo kontrolisani i ma šta da se desi u napajanju ona nikada ne sme da pusti jaču voltažu od dozvoljene zato postoje zenner diode koje režu napajanja iznad dozvoljene tolerancije
 
Poslednja izmena:

Back
Top