Deca

A vidis ja iz tvog posta mogu da zakljucim da NEMAS decu ili da ih ne vaspitavas TI...mozda gresim,ali takve stvari pisu ljudi koji nemaju decu i onda raspredaju o nekim modelima vaspitanja a ne znaju kako je kada dete (cerka 14g) dodje kuci i kaze da svi izlaze do 3h ujutru i hoce i ona ,sve devojcice u fulu nasminkane,minici i da njihovi roditelji kazu da je to normalno za njihov uzrast i to je model ponasanja u njenom okruzenju...ko diktira taj model?Sigurno ne ja,koja postenim i normalnim poslom zaradjujem za zivot,koja nisam videla da se u inostranstvu toci pice deci ispod 21.g.niti ih pustaju u klubove,a zivela sam jedno odredjeno vreme,nego pevaljke i narko dileri,tj.njihova deca koja zive u Beogradu,a Beograd je ipak jedno povece selo,gde se na svim mestima za izlaske srece ista ekipa....e,to su za mene hohstapleri,a ako si se ti,kojim slucajem tu prepoznao,stvarno mi je zao.....kada bih htela nekoga da analiziram na forumu,iznesem svoje kriticko misljenje o toj osobi,malo bih pogledala njegove postove,komentare,razmisljanja o raznim temama pa bih onda donosila zakljucke...posto vidim da si povrsan,pa se nisi informisao,a posegnuo odmah za etiketiranjem i vredjanjem u nedostatku nekih argumenata,smatram da mi nisi dostojan sagovornik za zdravu diskusiju,gde svi mozemo da nesto i naucimo,te necu dalje uopste sa tobom polemisati ni na koju temu...ja sam ovde malo poduze na ovom forumu i ima dosta forumasa koji znaju moje stavove u zivotu tako da ovo smatram samo mozda nekim pokusajem da ispadnes pametan,sta vec?! Svako dobro ti zelim u buducnosti i da izvedes decu na taj tvoj,pravi put....

Sjajan primer kako se maši poenta usled uzburkanih emocija. Inače, uopšte mi nije bila namera da te uvredim.

Vidim da nemaš dovoljno pribranosti da podneseš konfrontaciju i da si na forumu čisto da bi imala gde da pričaš u prazno, tako da neću da trošim vreme na empirijsko i logičko pobijanje ovog što si iznela.

Ako poželiš da nastaviš razgovor, slobodno se javi.
 
Poslednja izmena:
Kako izvesti decu na pravi put

Jako tesko. Vakcine, transeksualizam, klasifikovanje hiperaktivnosti za mentalni poremecaj.

Vise od dve hiljade dece upuceno je u NHS-ovu kliniku rodnog identiteta u poslednjih godinu dana, sto je potstaknulo zabrinutost da se sve vise mladih osoba guraju u transseksualizam.

https://www.christian.org.uk/news/thousands-children-referred-transsexual-clinic/

"Tinejdzeri su pod uticajem on-line kulture koja slavi medicinski prelaz kao cool.

"Devojke se posebno podsticu da se identifikuju kao decaci. Sve rasprava na datu temu predstavlja se kao transfobija. "
 
Kako izvesti decu na pravi put

koji je pravi put?
nemam rcpt , radim sve shto znam i umem, mnogo pricham, slushamo se, oslushkujemo, i idemo kroz sve , bez obzira na okolnosti
znam gde greshim, ali ne znam kako to da ispravim, previshe se oslanjaju na mene, mozda posledica nekih turbulencija, u svakom sl otvorena pricha kod nas uvek, pa na shta izidje
 
Možete da učite i na primeru jedne druge, nesputane i bezobrazne populacije, a to su - ovi novopečeni penzioneri. Dakle, ne govorim o onim babama i dedama od pol blizu 100 godina, ne, govorim o ovima oko 60-65, koji su jedva dočekali da stasaju u prelepe penzionere koji ne žele da čekaju u redovima, hoće svoja prava, hoće svoj popust, hoće sve preko drugih, bez upitnosti i manira; pri tom su pametniji od većine, pri tom im mladi ne valjaju, pri tom ih neko stalno laže (isti ti koji su mlađi od njih); neko je nekad rekao da su preživeli sve: i ratove, i bogatstvo i raskoš; i siromaštvo, a sada hoće da prežive i smrt i dok to čekaju da pregaze sve ostale koji stoje na putu njihovom penzionerskom popustu u samoposluzi, a nalaze se u redu za kasu! (naglašavam: nije poenta u pravima, već u uljudnosti koja izostaje prilikom ostvarivanja istih).

I te nastrane i beskrupulozne babe i dede su nekad bili nečija deca. Ko zna možda su ova sada i gora zaista, ali nema veze videćemo ih za 40-50 godina kada se nađu u situaciji gde misle da je sve njihovo!
 
Kako izvesti decu na pravi put

Pa prvo treba vizuelizovati u glavi sta je to pravi put.
E tu roditelji lelulaju, mudruju, dal je ovo ili ono.
Neki uopste ni ne razmisljaju o tome, nego u hodu sve resavaju, neki se ubise mudrujuci sta i kako dalje kojim putem i koji je to put.
I imamo one koji jasno znaju kako ce usmeriti svoje dete, bez obzira da li to siroke narodne mase odobravaju kao dobar model, oni jasno i tacno znaju, i šibaju tim putem jako i snazno
 
Poslednja izmena:
Tesko. Ozbiljan zadatak.
Dok su mali i pod patronatom porodice lako je cim pocne na njih da utice TV, svi mediji, ulica, skola, drustvo... postaje borba. Ali ja sam od onih koja prica prica, pokazuje, ukazuje.. pa nesto se uhvati u glavi i postavi temelje. Mada i temelji se postavljaju do 10.godine zivota.
Za roditeljstvo skola ne postoji, za decu ne postoji uputstvo za upotrebu, radis najbolje kako umes i molis se Bogu...

u ovakvom sistemu,tesko

Da naravno tesko je ako planirate detetu davati telefon jer vi ne zelite sa njim da se igrate.
Radno vreme takodje utice na decu,treba odvojiti vreme...
Od malena treba uicti decu...
Kad su decacima govorili da ne smeju dirati devojcice i to njima ostane u secanju tako je za sve.
Prije se nisan slagao da sve dolazi iz kuce ali koliko vidio sve dolazi iz kucnog vaspitanja.
 
To je glupost..niko nikog ne vaspitava da bude idiot..izadju dva deteta iz iste kuce,jedno bude super,drugo propalitet..sa necim se covek rodi,nesto kupi od ljudi sa kojima dolazi u kontakt..nemaju roditelji toliki uticaj koliki bi voleli da imaju,plus se period u kome imaju najjaci uticaj na dete sve vise skracuje.
 
To je glupost..niko nikog ne vaspitava da bude idiot..izadju dva deteta iz iste kuce,jedno bude super,drugo propalitet..sa necim se covek rodi,nesto kupi od ljudi sa kojima dolazi u kontakt..nemaju roditelji toliki uticaj koliki bi voleli da imaju,plus se period u kome imaju najjaci uticaj na dete sve vise skracuje.
I ovo je tacno. Ali, neke, bar bazicne stvari bi trebalo da usvoje. Govorim o tvom primeru.
 
Kako pomoći detetu, kod kog je izražena podvodljivost i naivnost? Kako mu otvoriti oči i pomoći mu da bude obazrivije?

KVALITETAN-KAIS---Lep-Dizajn---116cm.jpeg
 
Ja ne plašim dete, nego je problem što on hoće društvo, ali ne ume da razgraniči kad ga neko nagovori na nešto bezobrazno. Juče smo ga gadno napali oboje, ali nismo sigurni da će taj metod konstantnog napadanja deteta da ne sledi za bezobraznim klincima uspeti. Mada, tako nas savetuju.
 
Kako pomoći detetu, kod kog je izražena podvodljivost i naivnost? Kako mu otvoriti oči i pomoći mu da bude obazrivije?
kao sto se deca prvo opismene da nauce da pisu, citaju, racunaju, i dalje razvijaju umne sposobnosti, neophodno ih je emotivno i psiholoski opismeniti i razvijati socijalnu i emocionalnu inteligenciju. baviti se osnovnim zivotnim temama, analizirati zivotne situacije i sl. kod ovakve dece cak malo vise pomeriti fokus sa Ocena na Zivot.
 
kao sto se deca prvo opismene da nauce da pisu, citaju, racunaju, i dalje razvijaju umne sposobnosti, neophodno ih je emotivno i psiholoski opismeniti i razvijati socijalnu i emocionalnu inteligenciju. baviti se osnovnim zivotnim temama, analizirati zivotne situacije i sl. kod ovakve dece cak malo vise pomeriti fokus sa Ocena na Zivot.

Ok, hvala na savetu. Trenutno najviše fokusa stavljamo upravo na socijalne veštine deteta, dok nam trenutno ni ne znači mnogo ostalo vezano za učenje. Ja sam kasno počeo da bivam osvešćen, a kod mene je baš ovo bio slučaj - ocene su prioritet, a ja sam kao dete naivan i podvodljiv i to se nije diralo.
 

Back
Top