Majstori nemaju pojma

HAD~

Aktivan član
Poruka
1.727
Bio sam kod majstora da mi pregleda kola. Psoto je oko turbine malo masno trazio sam da mi pregleda turbinu. Lik skine creva, pregleda turbinu i kaze turbina je ok nema da brine ici ce ona jos dosta. Posle odem kod drugog uradi isto ali kaze turbina ti ima lufta i ne znam koliko ce da ide.

I kome jaa sad da verujem? Kako da znam koliko ce turbina da ide?

Turbina ne zvizdi, vuce super, ne trosi ulje, ne dimi u voznji...

Ima tu jos nekih stavki, ali ovo me najvise kopka jer je remont oko 200 evrova.
 
Bio sam kod majstora da mi pregleda kola. Psoto je oko turbine malo masno trazio sam da mi pregleda turbinu. Lik skine creva, pregleda turbinu i kaze turbina je ok nema da brine ici ce ona jos dosta. Posle odem kod drugog uradi isto ali kaze turbina ti ima lufta i ne znam koliko ce da ide.

I kome jaa sad da verujem? Kako da znam koliko ce turbina da ide?

Turbina ne zvizdi, vuce super, ne trosi ulje, ne dimi u voznji...

Ima tu jos nekih stavki, ali ovo me najvise kopka jer je remont oko 200 evrova.

E vidi ovako - dobar kompjuter košta oko 1000 evra
ali Srbin našo računicu: 300 evra kompjuter koji radi i 700 evra auto koji ide

To znači - odvoji koliko misliš da vredi
 
Bio sam kod majstora da mi pregleda kola. Psoto je oko turbine malo masno trazio sam da mi pregleda turbinu. Lik skine creva, pregleda turbinu i kaze turbina je ok nema da brine ici ce ona jos dosta. Posle odem kod drugog uradi isto ali kaze turbina ti ima lufta i ne znam koliko ce da ide.

I kome jaa sad da verujem? Kako da znam koliko ce turbina da ide?

Turbina ne zvizdi, vuce super, ne trosi ulje, ne dimi u voznji...

Ima tu jos nekih stavki, ali ovo me najvise kopka jer je remont oko 200 evrova.

Ja bih pre poverovao ovom sa luftom !
Onaj bez ništa stvarno blage veze nema, nekako je infantilan ...
 
Koliko si para dao za auto sad bi i da ti turbina bude nova?
To je tako kad se kupuju jeftina kola jer te saceka tih 200€ pa onda nesto drugo pa trece i izadje te skuplje nego da si kupio krsten auto po realnoj ceni.
 
Mislio sam samo te majstor istripovao :)
Ma ljudi misle da neko voli sto vozi stari auto,za manje para... Meni to sa popravkama dodje kao kupovina kola na rate :D
A i sem toga ko ti garantuje da na skupom autu neces imati kvarova..
 
Mislio sam samo te majstor istripovao :)
Ma ljudi misle da neko voli sto vozi stari auto,za manje para... Meni to sa popravkama dodje kao kupovina kola na rate :D
A i sem toga ko ti garantuje da na skupom autu neces imati kvarova..

Bas sam to hteo da kazem. Recim ako auto kosta realno 1500 evra, ja sam ga platio 1200. Onda za godinu rikne turbina i dam 200 evra, a mozda i jos 100 na nesto i eto za 1500 dobijem sredjen auto :D
 
Bio sam kod majstora da mi pregleda kola. Psoto je oko turbine malo masno trazio sam da mi pregleda turbinu. Lik skine creva, pregleda turbinu i kaze turbina je ok nema da brine ici ce ona jos dosta. Posle odem kod drugog uradi isto ali kaze turbina ti ima lufta i ne znam koliko ce da ide.

I kome jaa sad da verujem? Kako da znam koliko ce turbina da ide?

Turbina ne zvizdi, vuce super, ne trosi ulje, ne dimi u voznji...


Ima tu jos nekih stavki, ali ovo me najvise kopka jer je remont oko 200 evrova.
Po onome sto si naveo bice da je blizi onaj prvi. Pregledaj intercooler.
 
Poslednja izmena:
Dobro nemamo mi svi novca da kupujemo nove automobile... Mislim ne vidim poentu tvog posta... Decak verovatno i nema problema sa turbinom, samo se istripovao...

Ako nisi razumeo nisam ja mislio na nova kola.
Odmah na noz pa iz krajnosti u krajnost!
Srbija.
Da si ispratio forum video bi da je on platio Corsu jako jeftino,koliko se secam 1100-1200€.
I to bele boje sa 3 vrata a koja je bila van.
I sad ocekuje da ama bas nista ne fali na autu?
O tome pisem a ne o novim kolima kako ti to izgleda mislis.
Bio sam kod majstora sa njom i pregledao je komplet auto, otvarao turbinu, kacio na dijagnostiku itd. Bio je 1300 evra.
Treba da zamenim homokineticki zglob, brizgaljku za brisace i to je to. Palio sam je malopre (12 sati po noci) skroz hladnu i pali odmah ni ne cuje se da zavergla.
Al ovo je mislim najslabiji paket opreme jer ima samo servo i airbag iako je 2004 godiste. Bele boje sa troja vrata.
I pogresno razmisljanje ima HAD ali totalno pogresno.
Taj od 1500€ je u svakom pogledu bolji od tog za 1200 a ne samo tehnicki.
I od babe se doevojka ne moze napraviti! To zapamti za sva vremena.
Taj nekoliko stotki skuplji auto ce uvek i bolje izgledati i imati bolju opremu a ne ti sad nama pricas nesto a ovamo nemas muziku,pa nemas klimu,pa ti je beo auto i td. Nemam ja nista protiv da se kupi auto ali da se kupi veoma jeftino i onda da se cudi kako je nesto masno nije bas na mestu a majstori kao majstori su papani u velikom broju slucajeva koji ne znaju mnogo vise od nas samih.
Inace turbina ne sme da ima lufta a ako ga ima to ce raditi jos ali koliko tacno to niko ne zna.Na kraj krajeva da je dobra ne bi tu bilo masno oko nje.
 
Poslednja izmena:
Kod nas uvek ima ona prica.. Eh da si dodao 300-500e imao bi da kupis ovo :)
Niko ne garantuje u Srbiji da je skuplje bolje al ok..

Al ako auto ide normalno i ne trosi ulje ne cuje se turbina...ja to nista dirao ne bi :)
 
Ja sam jedan od onih koji znaju da jeste tako da ako se doda koja stotka moze da se kupi bolji auto.
Radim sa kolima i upucen sam u materiju vise od vecine ljudi.
Koliko se samo puta desi da mogu da kupim jedan auto a onda bukvalno u par minuta mi se ponudi drugi slican tom a koji je skuplji svega 200€ a opusteno se na slikama vidi koliko je bolji.
Isto tako je i na nasim oglasima gde se vidi da je na slikama nesto bolje od drugijh ali da je i skuplje al se narod u vecini slucajeva okrece upravo tom jeftinijem misleci upravo ovako da moze i na ovom skupljem da ga zakaci nesto a dao je vise para. Nije to skuplje dzabe i kad nesto valja to se jednostavno mora platiti.
 
Ja sam skoro video na slici auto kao casa... Iz fabrike... Odem ja 100km a on baja, zalepio trakom i prefarbao :D nista nije rekao preko telefona... I sta da mu radim u toj situaciji... Ima raznih ljudi...
Drugo je kad se radi sa proverenim ljudima pa i da im verujes...
 
Poslednja izmena:
Nisam ja rekao da ocekujem da nema nista da se ulaze i ocekivao sam kasnije da sredim sta bude trebalo. Samo sam hteo da pitam ovde o cemu se radi jer me majstori vozaju. A to da sam za 1500 imao bolji auto znam i sam. Da sam imao dodao bih i 1000 jos. A da cekam nisam mogao jer sam pocinjao da radim tad i morao sam da kupim. Vozio sam ga kod majstora pre kupovine i rekao je da je motor super, da turbina nema lufta i da ce da ide jos dosta. Kacio ga na dijagnostiku, tu je nesto za protokomer pisalo i to je to. Motor ne dimi, ne duva, pali na minusu na pola kljuca. Vec sam presao 3000 km od kupovine i nista se nije promenilo od tad. Rekao mi je da auto vredi i vise od tih 1200 evra koliko sam dao.
 

Back
Top