Dzoni Stulic:Na Balkanu zive Srbi - Hrvati, Makedonci, Bosnjaci i Crnogoci ne postoje

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.899
Revija „Istok“ je bila jedna od retkih koja je uspela, i to u dva navrata, da krajem 20. veka, napravi intervju sa Džonijem Štulićem.

Nekadašnji pevač i gitarista rok grupe Azra i jedna od najvećih zvezda jugoslovenskog rokenrola, Branimir Džoni Štulić, živi daleko od Balkana o kom je pevao, vrlo retko govori za medije i dok ga svojataju među sobom već 30 godina dokazuje da je ostao samo svoj.

O SRBIMA: Na prostorima biše Jugoslavije postoje samo tri etničke grupe naroda: istočni Srbi, zapadni Srbi i radikalni Srbi. Istočni Srbi žive na području Makedonije, Crne Gore i Srbije, zapadni Srbi su u Bosni, Hrvatskoj i Sloveniji, a radikalni Srbi su ustaše i četnici!


branimir_stulic01.jpg


O KOSOVSKOJ BICI: Srbi su Kosovo izgubili! I to zbog žena! Koliko sam ja uspeo da istražim, Miloš Obilić i Vuk Branković su se međusobno potukli. U stvari, prvo su im se žene potukle, onda je Miloš tukao Vuka i onda je Vuk napravio upravo ono što je napravio. Svi zajedno su napravili to da smo izgubili Kosovo. I moram da kažem da su Turci vrlo pošteno dobili Kosovo. Nisu se preoblačili, tukli su se časno. A Srbi su im se revanširali na Angori 1402. godine. Tada su svu Bajazitovi vazali iz Male Azije, prešli na mongolsku stranu, a jedini koji su se probili kroz mongolske redove – to je bila srpska konjica. Ali, Bajazit je rađe htio da pogine na bojnom polju, pa su ga Mongoli zarobili, vukli kroz kavez. Srbi su se, dakle, revanširali Turcima punom merom, tako da je rezultat 1:1. Ja računam, da nije bilo Turaka ovdje, mi bi odavno propali. S druge strane, Srbi se nemaju čega sramiti. Ne moraju da budu sa Židovima. Jer, Židovi sve što su o ratu naučili, naučili su od Nemaca.

O TITU: Za pet dana života su mu rezali nogu, znači da je bio iskren i da je došao do kraja. Svi smo mi govorili: „Svi smo mi Tito!“ Ljudi su se kleli u njega. Kada sam 1979. godine, sa Azrom, krenuo protiv toga, celi tadašnji šou-biznis se u svim anketama izjašnjavao da im je najomiljenija ličnost – Tito. Sad se to okrenulo, baš oni koji su ga najvše hvalili i koji su živeli od toga, sad oni najviše pljuju po pokojniku.

Ja nikad nisam imao ništa protiv Tita i drugih velikih ljudi, ma koliko veliki diktatori bili, ja sam oduvek bio samo protiv onih malih. Čaušesku mi nikad nije smetao, smetali su mi oni koji su ga napravili. Nijedan diktator ne može sam. Ja sam za to da se Tito sahrani pored Karađorđevića. Ipak je on ovde bio najveći vladar posle legendarnog Sama iz 6. stoljeća, vladara legendarnog slovenskog kraljevstva. Znači, prvi je bio Sam, drugi – Tito. Mada ja tog Sama zovem Sem (ha-ha-ha).

Inače, mi smo meki stomak Evrope, a Amerikancima nije uopšte u interesu ta Evropa. Možeš ti Amerikancima da kažeš šta hoćeš, da im se dodvoravaš, da činiš po njihovom, ali oni će da te koknu ako nađu za shodno. Mora da postoji dežurni krivac celo vreme. Na 200 metara od Bele kuće je najveći kriminalac na svetu. Ali, mora se napraviti privid da su Srbi ili Iračani najveći kriminalci. Tako, mora postojati Pedro koji visi.

O INTELEKTUALCIMA: Ako uzmemo da je narod jedno veliko telo koje ima glavu, ruke, noge i ostalo, njegova glava bi trebalo da bude ono što Mao Ce Tung naziva – smrdljiva kategorija, a to su intelektualci, Oni bi trebalo da razmišljaju, pa će i narod da razmišlja, jer ljudi se na bolje od sebe ugledaju. A gde su danas ti najbolji i šta rade? Ćute, plaše se, ili su se prodali za dobre pare. Caruje korpucija, kriminal, javašluk, neodgovornost i sve najgore. A intelektualci ćute.

I, naravno, celi narod onda ima krivu sliku o životu, kako treba da se radi, da je najbolje biti lopov, kriminalac, ništa roba. To je najteže lečiti. A tek će da bude narodu teško kada dođu Amerikanci pa lažu: „Od sada će ovako da bude!“ Oni koji su naučili da služe gospodare, neće im biti teško da služe i Amerikance. To se ne sme dozvoliti, to je nacionalna izdaja, prenosi Espreso.

O AMERIKANCIMA: Za sve će da plate šta svih ovih godina rade, Bog će da ih kazni. Vidite prirodne katastrofe koje se kod njih dešavaju. Nije to ništa, šta ih čeka. Ali, slaba nam je to uteha. CIA zna krvnu sliku svakog našeg građanina. I onda se ja čudim kako uvek kod nas najveća govna isplivaju na površinu. Ko ih je izabrao? Otkud dolaze? Izabrali su ih američki kompjuteri…


Ziv bio Dzoni legendo!
 
Koliko sam ja uspeo da istražim, Miloš Obilić i Vuk Branković su se međusobno potukli. U stvari, prvo su im se žene potukle, onda je Miloš tukao Vuka i onda je Vuk napravio upravo ono što je napravio. Svi zajedno su napravili to da smo izgubili Kosovo.

Из којих историјских извора је ово закључио?
 
Џони Штулић је сазрео да ускочи у термин на пропалом - у погледу квалитета - Тешином "Балкан Инфу", негде између др Козољуба Петровића и Председника Српског Комитета 300! Имао би 500 000 прегледа гарант, дебила је све више!

- - - - - - - - - -


Џонијев мото је увек био - ништа без игле!
 
Poslednja izmena:
Najstarija istorija Srba i Hrvata

KRATKA POVIJEST MEĐUNARODNOG STANJA OTPRIJE

401885_dzoni.jpg


Možda ne bi zgorega bilo predočiti grube
Natuknice svjetske povijesti dakako posle
Zadnjeg potopa budući ih se više desilo
Ono prije zadnjeg potopa bijaše također
Svakako samo ne jednostavno dakle prvi val
Sa istoka je Ham val bio koji je već oko
Pethiljadite prije naše ere sve do međa
Afričkih prašuma znači Sjeverne Afrike i
Etiopije dospio najveći predstavnik tog
Vala bješe Nimrod moćni lovac pred dragim bogom
Moguće je to kod Homera Orion premda je
Priča drukčija to bi oko četiri hiljade
I tristopedesete bilo u to je vrijeme
Drugi Šem val u Evropi oko Vinče čučao
Da bi oko tri hiljade petstote u porječje
Mezopotamsko došao prvo u Kiš moguće
Sa Etanom a onda južnije u Ereh i Ur
Jer mu je za vratom treći Jafetov val duvao
Prvi i drugi val bi turski bili ako nam je
Po lubanjama suditi treći indoevropski
Iako su obje jezične skupine već i za
Moćnog lovca Nimroda imale okrugloglave
I tê dugoglave mimo pobrkanih govora

AHATATA ALATI AVIENTA VILUŠATI

Kad sa strme dođoše Viluše luvijska pjesma
O Viluši odnosno Iliju pošto Heleni
Izbaciše v i š Ilij je uvijek grad a
Troja zemlja ispravno Tauriša otuda i
Tauri za Trojance izgleda da su Luvijci
Naginjali petnaestercu a šesnaestercu
Heleni taj je stih pronađen na pločicama u
Hatuši prijestolnici Hetita il Nešita
Luvijski bi srpski bio a nešitski hrvatski
Ako samo zbog toga što su kola i svatove
Trobojkom ukrašavali crven bijeli plavi
Dok su lica i držanje dvojice egipatskih
Hetskih zarobljenika čisti Zrinski-Frankopani
Nešiti su propali ali su još pet stoljeća
Potom luvijski govorili no kod Helena o
Njima ni pomena nema moguće stoga što ih
Nešiti odande potjeraše a i sami se
Takozvani Heleni luviziraše budući
Ranije Pelazgi biše znači Šumeranima
Najbliže dođoše kad vrag tamo odnese šalu
Naime propašću Treće urimske porodice
A pošto i Abraham u isto vrijeme prema
Egiptu krene to razlog bude da skoro petsto
Godina potom Danaja u otadžbinu prime

POVIJEST HRVATA I SRBA OD NAJSTARIJEG DOBA

Hrvati su Sauromate odnosno Sarmaćani
Dokaz priehali su na Balkan kao konjanici
A pošto su im mame bile Amazonke otuda
Ne govore otadžbina već domovina oni su
U četvrtom stoljeću prije naše ere prošli kroz
Skićane i produžili do Evrope i Baltika
Gdje sretnu Gote i kasnije oni iz Ukrajine
Kao Crveni Hrvati priehaše s njima na
Balkan tek Bijeli su Hrvati došli iz današnje
Bjelorusije u sedmom stoljeću tukli Avare
I naselili Donju Dalmaciju tu smo već na
Povijesnom tlu možda bi samo trebalo dodati
Kao Goti Crveni su Amali Bijeli Balti

Crveni su došli otprilike sto trideset ljeta
Prije Bijelih neki od njih naseliše Heladu

Srbi su pak Dahe il Daje rubno iransko pleme
Koje je četiri stotine godina kasnije za
Sarmaćanima krenulo prema zapadu i tu se
Smješalo sa Keltima i Suebima u od tih
Ispražnjenoj Bohemiji pa njihovim tragom došlo
U Srbiju gdje već i drugi Kelti biše stigli su
Otprilike dvadeset godina poslije Bijelih
Hrvata i tu smo već na povijesnom zemljištu u
Oba slučaja dakako Konstantin Porfirogenet
Bog mu dušu prostio časnom književnom predšasniku

Ali zašto govore isti jezik to je doista
Veliko čudo pošto strogo govoreći jedini
Sloveni među Slovenima su Slovenci i bliski
Slovaci drugi to nisu jer Rus je staroslovenska
Riječ za Vikinga a Bugari su već tursko pleme

Ostalo se nalazi kod popa Dukljanina premda
Zbrčkano povijesno je nepogrešivo znači posle
Sama i prvog krštenja u sedmom stoljeću dva se
Vijeka pronalaze da bi se sredinom devetog
Stoljeća konačno našli i ponovo krstili i
Odmah zatim raspali onda dva naraštaja potom
Bugarski car Boris razbuca Srbiju što poluči
Da Bijela Hrvatska pod Tomislavom glavna sila
Na tome području sto sedamdeset godina bude
A Bosance ijekavštini prizove međutim oko
Zvonimira se koplja i dan danas lome a onda
Jošte i više jer zbog građanskog rata i raskola
Spadne Bijela Hrvatska na četrdesetak posto
Pređašnje snage još vijek prije kraja dvanaestog
Stoljeća poslije toga još tri stotine godina
Do Krbavske bitke prebivaše ostaci Hrvata
U Hrvatskoj a onda se na put do Slovačke daše
Crvena pak Hrvatska šaptom pade skoro pa tristo
Godina prije Bosne što se poklapa sa jačanjem
Srbije pod svetim Savom ostalo znate bezmalo

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=401885

Бранислав Џони Штулић је наш брат Србин. Ми га волимо и прихватамо као свог најрођенијег. Волео бих да дође и живи у Србији Републици Српској или где год он жели на нашим просторима јер овде реално и припада.
 
Srbi Kosovo nisu izgubili.

Ostalo manje više mogu da ga razumem.

Ipak je on potomak čoveka koji je uzrokovao katastrofalnu podelu među Srbima.

Zato mu je na Tubi ime Petar Petrović ( Temišvar) u znak proznanja velikom čoveku koga je nažalost porazio taj rođak iz Nina.

Ko ne razume očemu pričam, nek progugla o Joakimu Stuliću i Petru Petroviću i njihovom sukobu.


Joakim_Stulli_rjecsosloxje.gif
 
naravno da ce da nam krene na bolje

Jer da bi nam krenulo na bolje potrebno je znati istinu

A Dzoni Stulic tvrdi da su sve nacije na Balkanu, osim Srba ,izmisljene, politicke oktroisane , i da su ti ljudi u sustini Srbi.

Za Hrvate konkretno tvrdi da su nestali u 16 veku, istrebili ih Turci a resto se asimilovalo u Nemce, i da su ovi koji se danas tako izjasnjavaju u sustini Srbi katolici, kao i o n, kojima je Vatikan nametnuo identitet izgubljenog i istrebljenog naroda Hrvata.

Isto vazi za tzv. Crnogorce, Makedonce, Bosnjake.

- - - - - - - - - -

Nit' je neki preterano dobar muzičar, a političar... sad može sa onim Balaševićem pod ruku. Ko ga je tukao po ušima da se meša gde mu mesto nije?

Ocito da se ne razumes tj nemas pojma o muzici. Barem rok muzici.
 
Kako ljudi umeju da lupaju, pa to je cudo jedno.

Što se geneze naroda na Balkanu tiče, potpuno je u pravu, svi ovdašnji Sloveni (osim Bugara koji u originalu to i nisu) su Srbi poreklom. Verujem da bi ovi jadnici u vidu muslimana i pokatoličenih Srba voleli da budu nešto drugo, ali to je već njihov (psihički) problem.
 

Back
Top