Osposobljavanje dece za zivot...

Veoma cesto srecem roditelje koji od svoje dece imaju veoma male zahteve, skoro nikakve, i koji se vode time da deci treba da bude toplo i da su siti i zdravi a sve ostalo je manje vazno.
Licno mislim da deca treba da se od malih nogu navikavaju na obaveze, i da ne treba ici linijom manjeg otpora, neka ja cu...

Da li zahtevate od svoje dece da: nameste krevet, sklone svoj tanjir nakon obroka, prljav ves da ostave na mesto a cist u orman?
Da li imaju neke obaveze tog tipa ( sa godinama se uvecavaju npr) ili ih stitite i mazite po principu zensko ce nauciti kad tad a musko ce posle mame da dobije zenu (valjda) pa ce ona?
Koliko ste zahtevni kada je skola u pitanju?
Imam utisak da imamo gomilu dece koja ne zna da se brine o sebi od silne prezasticenosti, i da raste generacija nesposobnjakovica i muskih i zenskih podjednako !

ovo sto si nabrojala je MINIMUM zaista i to se podrazumeva
STO se tice skole / ja sam im uzor, jer sam bila streber, ipak je jedno dete bolji djak od drugog koje je SOLIDAN djak, ne forsiram previse, ali uvek naglasavam da moze bolje uz malo vise truda
iako su naviknuti da sami uce, bez zajednickog pisanaj zadaca i slicno (sto danas mnogi rade i ne odobravam), Imali smo situacije kad bih se umesala da POGURAM i dolazilo je do rezultata , na obostranu radost

Deci treba dati vetar u ledja, narocito kad se vidi d adete MOZE VISE, ali bez bolesnih ambicija
ja ne razumem roditelje kojima nije vazno, nek je zivo i zdravo (NARAVNO), ALI DA GA PUSTIS DA GA STRUJA NOSI...ne RAZUMEM...
 

Back
Top