Povisen nivo kortizila - Kusingova bolest ili samo stres?

Iris_

Aktivan član
Poruka
1.238
Bila sam kod endokrinologa, radila kortizol u 08h i u 16h i dobila sledece rezultate:

CORT 08h 437.6 (185-624)
CORT 16h 427.7 (<276)

Sad to naravno uopste nije dobro sto on ne opada posle podne, rekla mi je da uradim neki test, gde cu ponovo da vadim kortizol u 8, 16 onda popijem 1g dexametazona i ponovo vadim kortizol sledeceg dana.

Da li je neko imao probleme sa kortizolom, da podeli licna iskustva, koji lekar je za to najbolji itd?
 
Кортизол је хормон стреса, као и пролактин. Скаче итекако од животног напора.
Наравно, може да буде хипофиза, а може и сама надбубрежна жлезда (аденом или хиперплазија).

Prolaktin skace i poslije orgazma...naucna studija...
Pored razno raznih drugih endokrinoloskih promjena i disbalansa..:)

- - - - - - - - - -

I to skace ihahahaa..

- - - - - - - - - -

I to skace ihahahaa..
 
Bila sam kod endokrinologa, radila kortizol u 08h i u 16h i dobila sledece rezultate:

CORT 08h 437.6 (185-624)
CORT 16h 427.7 (<276)

Sad to naravno uopste nije dobro sto on ne opada posle podne, rekla mi je da uradim neki test, gde cu ponovo da vadim kortizol u 8, 16 onda popijem 1g dexametazona i ponovo vadim kortizol sledeceg dana.

Da li je neko imao probleme sa kortizolom, da podeli licna iskustva, koji lekar je za to najbolji itd?

Najbolji prirodni lek ti je da noću deliš krevet sa mužem, ako nisi udata, preseli se jednu nedelju kod dečka ?

Tokom sna tvoji feromonski receptori primaju muške signale, što rezultira padom kortizola, hormona stresa.

Tvoj mozak, njegov podsvesni deo tokom sna ne spava. On obrađuje feromonske podatke koje dobija, i prisustvo muškarca u tvojoj blizini registruje kao opuštajući faktor. Znači da si zaštićena, ne moraš da brineš, tu je neko ko že te zaštititi i ko će ti pomoći da rešiš sve svoje probleme.
i povlači kortizol iz tvog hipotalamusa, a na njegovo mesto razliva se seratonin.

Evolucija u tvojoj glavi pobrinula se za sve .
 
Najbolji prirodni lek ti je da noću deliš krevet sa mužem, ako nisi udata, preseli se jednu nedelju kod dečka ?

Tokom sna tvoji feromonski receptori primaju muške signale, što rezultira padom kortizola, hormona stresa.

Tvoj mozak, njegov podsvesni deo tokom sna ne spava. On obrađuje feromonske podatke koje dobija, i prisustvo muškarca u tvojoj blizini registruje kao opuštajući faktor. Znači da si zaštićena, ne moraš da brineš, tu je neko ko že te zaštititi i ko će ti pomoći da rešiš sve svoje probleme.
i povlači kortizol iz tvog hipotalamusa, a na njegovo mesto razliva se seratonin.

Evolucija u tvojoj glavi pobrinula se za sve .

Bas si ti SERAtonin. :mrgreen::hahaha: Baba seratonin. :hahaha:

Joj Breine, vidi ga. :rotf:

P.s. Znas, postoje danas i neke jake zene, koje su samodovoljne a ne neka nezrela emotivna bica, koja zele prosto partnera zbog partnera i suzivota a ne da bi se osecale zasticeno, a ako nema njih, osecace se zavisno i emotivno nestabilno.
Ko takvu ljubav trazi, on je emotivno nezrela licnost i to je patologija ljubavi a ne zdrav odnos. To je neki vid simbioze, a ne zdravog odnosa.

Bas imas primitivan stav o zenama, ali sta ocekivati od jednog lovca koji puca srndacu u glavu iz hobija i razonode, a dozivljava depresiju sto naleteo vrabac na njegov automobil.

Daj mi naucne studije za te "feromonske podatke" koje zenski mozak obradjuje lol.
Sta cemo sa mozgom homosexualne zene? Hoces reci da ce se ona osecati nezasticeno uvek, posto nikada i nece da legne sa muskarcem i da joj mozak "obradjuje feromonske podatke muskarca" ?
A gle cuda i ona se oseca zasticeno iako nema muskarca u krevetu nego ima drugu zenu. Ili pak nema nikog ali se opet oseca zasticeno.

Zakljucak - Manje lupaj gluposti Radovane. i ne pametuj ljudima sa Kusingovom bolescu jer imas i zene koje redovno leze sa muskarcima pa imaju Kusingovu bolest. Ah znam, mora da im mozak lepo ne obradjuje feromone muskarca pa otud Kusing zar ne? P.s. Dobro da bar ovde nisi podmetnuo ruski caj, da i ovo moze da leci. :lol:
 

Back
Top