Spinalna anestezija
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Spinalna anestezija

nesvesna nije na forumu
    zena plakace satima, ali kad odluci da te precrta uradice to sa stilom...
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Spinalna anestezija

Da li neko moze da mi odgovori moze li se izvrsiti operacija kuka pomocu ove anestezije...moja majka od 75 godina pala je I polomila kuk pre tri meseca...nije operisana zbog srcane stenoze I uzalud smo se nadali da ce posle duzeg vremena u krevetu ustati I hodati makar uz setalicu ili u kolicima da bude...lekari kazu da ide na rizik na operaciju, jer inace nema nista od hodanja, a ovako lezeci ima opasnost od komplikacija I drugih koje su opasne...dakle sta uraditi...vrlo specificna situacija koja nas kao porodicu zabrinjava pa mi treba informacija o spinalnoj anesteziji I ako moze gde je najbolje uraditi....hvala unapred na odgovorima.

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    376

Podrazumevano Re: Spinalna anestezija

Citat Original postavio nesvesna Pogledaj poruku
    Da li neko moze da mi odgovori moze li se izvrsiti operacija kuka pomocu ove anestezije...moja majka od 75 godina pala je I polomila kuk pre tri meseca...nije operisana zbog srcane stenoze I uzalud smo se nadali da ce posle duzeg vremena u krevetu ustati I hodati makar uz setalicu ili u kolicima da bude...lekari kazu da ide na rizik na operaciju, jer inace nema nista od hodanja, a ovako lezeci ima opasnost od komplikacija I drugih koje su opasne...dakle sta uraditi...vrlo specificna situacija koja nas kao porodicu zabrinjava pa mi treba informacija o spinalnoj anesteziji I ako moze gde je najbolje uraditi....hvala unapred na odgovorima.
    moze. pri cemu se ne daje kao kod porodjaja epiduralno vec najcesce u region arahnoidee (paucinasta opna kicmene mozdine). spada u regionalnu (ne lokalnu) anesteziju i naziva se jos neuroaksijalna blokada.
    Poslednji put ažurirao/la snoshaj efendija : 18.01.2018. u 10:06
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Poznat macka vracarka (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    213

Podrazumevano Re: Spinalna anestezija

Naravno da u spinalnoj moze da se uradi operacija kuka cak je i preporucljivo kod starijih osoba. Daje sa kao epidural samo u drugi prostor i sa mnogo tanjom iglom.
    Isto je sto i neuroaksijalna blokada samo ovo zvuci mocnije i ja bih dr koji tako porodici objasne isamarala jer su dramoseri i zbunjuju pacijanta i porodicu.
    Na Banjici to lepo rade, ali su sobe kao stala. Ako imate mogucnosti za privatnu praksu raspitajte se za dr Igora Sesliju, dr Marka Cvorovica i dr Ivicu Medenicu.
    Za srećan život potrebno je dobro zdravlje i slabije pamćenje...

Slične teme

1. epiduralna anestezija
    Autor mačkica. u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 170
    Poslednja poruka: 24.09.2013., 12:21
  2. Epiduralna anestezija
    Autor HELLGIRL u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.10.2006., 17:01
  3. kad boli a ni anestezija ne pomaze
    Autor losa_mala u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 60