Koliko neko moze da trazi za svoj rad?

uvek sam bezala od majstora koji na pitanje o ceni upravo ovo kazu
zato sto na kraju ispadne bas ovo sto si opisao

Ako malo razmislite videćete da nije lako odrediti cenu svoga rada jer ima poslova gde neznate koliko
vremena trebate da bi poso odraditi.Takođe nije cena svakog majstora ista.Primera radi nekom nebi dao
ni 10 franaka dok bi drugom mirne duše dao 100 franaka.
 
Ретко кад ми било шта раде мајстори јер ем мислим да могу боље од њих, ем сам перфекциониста и ако нешто и дам да ми ради мајстор, на нос му изађе од мојих примедби и жеља.
Зато увек пре посла погодим цену, исплата наравно кад заврши.
 
Ретко кад ми било шта раде мајстори јер ем мислим да могу боље од њих, ем сам перфекциониста и ако нешто и дам да ми ради мајстор, на нос му изађе од мојих примедби и жеља.
Зато увек пре посла погодим цену, исплата наравно кад заврши.

E neće da može,jer sve zavisi kakav je poso u pitanju.Imate poslova što mora da platite iako nikakav poso nije uradio
svejedno mora da se plati.Cenu možete znati samo u prodavnici kada kupujete neki proizvod već ako date auto da vam
se popravi teško može i sam majstor da odredi cenu.
 
E neće da može,jer sve zavisi kakav je poso u pitanju.Imate poslova što mora da platite iako nikakav poso nije uradio
svejedno mora da se plati.Cenu možete znati samo u prodavnici kada kupujete neki proizvod već ako date auto da vam
se popravi teško može i sam majstor da odredi cenu.

Није ти бре ово Швајцарска, ово је Србија ,земља лажова, фолираната и лупежа...
 
Није ти бре ово Швајцарска, ово је Србија ,земља лажова, фолираната и лупежа...

Uprkos tome da to nije Švajcarska,već Srbija krajnje je vreme da nešto ljudi menjaju bez obzira ko su.Ako već hoćete
da pređete na Švajcarski standard moraće i usluga da bude na Švajcarskom nivou-drugačije ne pali.
 
Sasvim je nevazno da li majstor radi na crno ili ne posto izmedju vas postoji dogovor i tvoj pristanak da radi na crno.

Pitanje cene je takodje dogovor, ali pocetni dogovor moze da se menja dok zavrsetka, tako da ako je u medjuvremenu istakao

neku visu cenu od one koju si ti procenio racuna se da si pristao na tu vecu cenu, ako nisi tada odustao.

Najbolje za obe strane je da se ipak dogovorite bez suda.

To sto je majstor bio sposoban da uradi posao za jedan dan ne ogranicava cenu, a ti si sam pristao na cenu

po zavrsenom poslu, ali iako je majstor istakao da je cena za taj posao 300e ne znaci da ne bi pristao na 150 ili 200e.

koje nisi ponudio. Ne vidi se na koji nacin si ti procenio vrednost uradjenog posla.

Recimo nije ti problem da za odgovor na tuzbu od dva sata platis 150e, ali ti smeta da celodnevni posao platis 300e,

pri cemu blage veze nemas da li je odgovor na zalbu strucno uradjen, a za posao majstora uvek imas prava da trazis

popravku.
 
Ретко кад ми било шта раде мајстори јер ем мислим да могу боље од њих, ем сам перфекциониста и ако нешто и дам да ми ради мајстор, на нос му изађе од мојих примедби и жеља.
Зато увек пре посла погодим цену, исплата наравно кад заврши.

Зато и јесмо Србија, мислимо д све знамо. Читам огласе, још само да напишу возим авион. Сви све знају зато Србија пропада.
 
Зато и јесмо Србија, мислимо д све знамо. Читам огласе, још само да напишу возим авион. Сви све знају зато Србија пропада.

Код мене је проверено да знам, ако сам за 5 година могао да завршим факултет, онда свакако за 20 година колико возим и чачкам један исти ауто могу да уђем у све цаке око поправке и одржавања. Још да је раније било нета..

О кречењу, глетовању, гитовању, фарбању да и не говоримо, то су послови где нека памет и није потребна.

Али данас је људима лакше да седе и да плаћају..
 
Код мене је проверено да знам, ако сам за 5 година могао да завршим факултет, онда свакако за 20 година колико возим и чачкам један исти ауто могу да уђем у све цаке око поправке и одржавања. Још да је раније било нета..

О кречењу, глетовању, гитовању, фарбању да и не говоримо, то су послови где нека памет и није потребна.

Али данас је људима лакше да седе и да плаћају..

Ma nema šta mi Sebi sve moguće zanate znamo i sve može da napravimo jedino što neznamo kako pare da zaradimo.
 
Ja sam se odavno pomirio da zaradjujem 24 000 mesecno...
Motaju me 4 godine preko svakakvih vrsta ugovora o radu i jos ne mogu za stalno da me prime...
Prvo 6 meseci na ugovor, pa 2 godine pa posle jos jedan nekakav, pa agencija, pa sad opet nekakav ugovor gde nemam nikakva prava, na odmor, bolovanje i to na 6 meseca u periodu kad posla ima preko glave a leto...
Sad sam zakacio virus i kazu mi da nemam pravo da idem na bolovanje, kako da radim kad nisam u stanju!!!???
Sta ako se opet razbolim ili nesto za ta 6 meseca?
Radim u gradskm zelenilu na odrzavanju fudbalskih terena , gradskog stadiona gde ima 4 terena a radimo 2 ipo coveka...Da dva ipo jer je ta polovina coveka direktorovo kumce gde ga cas ima cas nema itd...
 
Ja sam se odavno pomirio da zaradjujem 24 000 mesecno...
Motaju me 4 godine preko svakakvih vrsta ugovora o radu i jos ne mogu za stalno da me prime...
Prvo 6 meseci na ugovor, pa 2 godine pa posle jos jedan nekakav, pa agencija, pa sad opet nekakav ugovor gde nemam nikakva prava, na odmor, bolovanje i to na 6 meseca u periodu kad posla ima preko glave a leto...
Sad sam zakacio virus i kazu mi da nemam pravo da idem na bolovanje, kako da radim kad nisam u stanju!!!???
Sta ako se opet razbolim ili nesto za ta 6 meseca?
Radim u gradskm zelenilu na odrzavanju fudbalskih terena , gradskog stadiona gde ima 4 terena a radimo 2 ipo coveka...Da dva ipo jer je ta polovina coveka direktorovo kumce gde ga cas ima cas nema itd...

Битно да је државни пос'о.
 
sto da ne pa sta je on manje radio od fudbalera cija je dnevnica 500 puta veca

Молим? О чему ти говориш?

Фудбалери играју за џабе.

По неки примају просечне плате.

Тек 0,,01 % фудбалера имају 500 пута већу дневницу али 0,01 % је занемарљив.

Поред тога, многи уложе у фудбал године а не добију прилику за зараду.

Уосталом, тако је у скоро свим професијама. Само најбољи зарађују пуно а остали просек.

Наравно, пошто је фудбал шоу бизнис и забава ту има мало више пара, јер народ воли да даје паре на забаву.
 
Битно да је државни пос'о.

Ebemti takav drzavni poso, kao da radim kod najgoreg privatnika za nikakve pare i plus bez ikakva prava odmora i bilovanja....
Cetiri godine radim a svaku je sve gore i gore, ovo uopste nije normalno...
Ne mogu ni dinar da ustedim a imam plan da se otkacim odem da radim u Kinu ali moram da ustedim pare do septembra za put i pocetne troskove do prve plate itd a nikako ni dinar da ustedim, a em me psihicki ubijaju...
 
Ebemti takav drzavni poso, kao da radim kod najgoreg privatnika za nikakve pare i plus bez ikakva prava odmora i bilovanja....
Код приватника и ако стално запослен нисам видео плаћеног годишњег годинама.. Уствари никад. Србија држава где су радници обесправљени.
 
Recimo neko vam popravlja nesto po kuci 10 sati, recimo kupatilo. A kaze za cenu lako cemo se dogovoriti. I posle dana posla vi mu date 100evra, sav je vas materijal bio. vi cak mislite da ste bili izdasni. Medjutim on kaze da je prava cena tog posla 300 evra i on ce da vas tuzi. I tuzi vas. Da li je moguce da on moze da trazi koliko hoce. Da li on moze da kaze da su njegove ruke 150 000 evra dnevnica.

Naravno da ne može da tresne ma kakvu cenu.
Inače, zato se unapred i pogađa za cenu.

Zatim, te priče "tužiću vas" u praksi retko kada zažive, posebno kada se ima u vidu da to podrazumeva i dokazivanje, plaćanje sudskih taksi i ostalih troškova spora.

Suštinski, on može da traži, ali je veliko pitanje da li će tu cenu i da dobije tj. naplati. :mrgreen:
Ono što je sigurno, jeste da si dužan da mu platiš cenu koja je uobičajena, tržišno "izvajana" za tu vrstu posla, u skladu sa vremenskim trajanjem i rezultatima. Sve preko toga je mlaćenje prazne slame.
 

Back
Top