"Otvoreno pismo deckima"..

Ali ni jedna nema ego koliki Mojsilovićka...Kupio ja veci "Tvoj anđeo čuvar" -izreklamirala samu sebe na pdf Književnost pa rekoh ajde da veci uz poklon...
Vidim veca nije oduševljena i kad završila čitnem ja prvih nekoliko desetina strana...Dovoljno...:manikir:

Imamo mi u Srbiji solidnih književnica koje rame uz rame sa svetskim slobodno,ali ove zjakače koje vataju na erotizaciju i blaziranost nisu ni za pod kamion!
Rudanka je ok jer provocira,ali nema nekih književnih talenata i verujem da je svesna toga...Bar mi deluje kao osvešćeno stvorenje ovako preko tih skribanja...

- - - - - - - - - -

А и укус читалачке масе.

Ukus za neukus...Ološizacija uspela perfekt! (De si Perfi...z:mrgreen:)
 
Pa ne znam gde da ih svrstam jer knjizevnice sigurno nisu...

Књижевнице у покушају?

А има покушаја и покушаја, неки су успешни, а неки баш и и нису.

Мада, добро им иде, кад одем у библиотеку, оне су најчитаније :(
 
Књижевнице у покушају?

А има покушаја и покушаја, неки су успешни, а неки баш и и нису.

Мада, добро им иде, кад одем у библиотеку, оне су најчитаније :(

Nisu najcitanije nego su najdostupnije...svaka trafika ima gomile tih knjizica za male pare...:)
 
Nema kod Vedrane gorčine na koju smo svakodnevno navikli i koju očekujemo, i to nemanje je čini dovoljno vrednom.
Vedrana je ženski Šešelj. Duhovita, direktna, lako zabavlja ali ništa ne menja, samo nanosi novi sloj maltera na stubove pokvarenog drustva, dajući iluziju slobode.
Naravno da je mnogima duhovita i zabavna, pogledaj tiraz. Vedrana je zenski Šeselj, galami, zasmejava time sto koristi zabranjene reci (nije to stvarna duhovitost, nego je smelost da izgovori),
govori SVE ONO sto ljudi svakog dana pozele da kazu pa, ne usudivši se, progutaju na suvo bez vode.
Ona je za njih heroj. Ona govori ono sto oni zele ali ne smeju.
I Seselj je heroj.
I Vucic, i Slina, i keramičar, i gej lobi... pa pogledaj izbore. To su heroji, duhoviti, zabavni, vrcavi, inteligentni. Lica (patuljci) sa naslovnih strana.
Svako ko u ovo vreme zeli da postane poznat mora da šokira javnost. Nebitno je na koju temu, važno je šokirati.
Kultura ili spektakl? Spektakl, naravno, od Rima naovamo.
Društvo spektakla
 
Nisu najcitanije nego su najdostupnije...svaka trafika ima gomile tih knjizica za male pare...:)

Ма, лепо сам се изразила, најчитаније :(

У библиотеци...

Каква трафика...

Наше жене не воле да замарају главице, стил лаган, мало секса, мало свађе, као шпанска серија.

Не дај Боже да се чита Селенић, Андрић, или... оно најгоре... Достојевски, Толстој, Сјенкевич.
 
Ali ni jedna nema ego koliki Mojsilovićka...Kupio ja veci "Tvoj anđeo čuvar" -izreklamirala samu sebe na pdf Književnost pa rekoh ajde da veci uz poklon...
Vidim veca nije oduševljena i kad završila čitnem ja prvih nekoliko desetina strana...Dovoljno...:manikir:

Imamo mi u Srbiji solidnih književnica koje rame uz rame sa svetskim slobodno,ali ove zjakače koje vataju na erotizaciju i blaziranost nisu ni za pod kamion!
Rudanka je ok jer provocira,ali nema nekih književnih talenata i verujem da je svesna toga...Bar mi deluje kao osvešćeno stvorenje ovako preko tih skribanja...

- - - - - - - - - -



Ukus za neukus...Ološizacija uspela perfekt! (De si Perfi...z:mrgreen:)

tu sam, tu sam,

dajem svoj doprinos ološizaciji :lol:
 
Не дај Боже да се чита Селенић, Андрић, или... оно најгоре... Достојевски, Толстој, Сјенкевич.

Pa zato što su u tim romanima glavni likovi muškarci, ili neke žene koje su u stvari apstraktne. To treba da se čita u mladosti, pre nego što počneš da živiš sa muškarcem :lol: Posle samo šlj romani (u kojima ima svakodnevnih ženskih briga) za one manje ambiciozne, ili Margaret Atvud, Elfride Jelinek i ta mračna ekipa za one koje pate od apstraktnih besova...
 
Poslednja izmena:
Nema kod Vedrane gorčine na koju smo svakodnevno navikli i koju očekujemo, i to nemanje je čini dovoljno vrednom.
Vedrana je ženski Šešelj. Duhovita, direktna, lako zabavlja ali ništa ne menja, samo nanosi novi sloj maltera na stubove pokvarenog drustva, dajući iluziju slobode.
Naravno da je mnogima duhovita i zabavna, pogledaj tiraz. Vedrana je zenski Šeselj, galami, zasmejava time sto koristi zabranjene reci (nije to stvarna duhovitost, nego je smelost da izgovori),
govori SVE ONO sto ljudi svakog dana pozele da kazu pa, ne usudivši se, progutaju na suvo bez vode.
Ona je za njih heroj. Ona govori ono sto oni zele ali ne smeju.
I Seselj je heroj.
I Vucic, i Slina, i keramičar, i gej lobi... pa pogledaj izbore. To su heroji, duhoviti, zabavni, vrcavi, inteligentni. Lica (patuljci) sa naslovnih strana.
Svako ko u ovo vreme zeli da postane poznat mora da šokira javnost. Nebitno je na koju temu, važno je šokirati
Kultura ili spektakl? Spektakl, naravno, od Rima naovamo.
Društvo spektakla

Šokirani smo odavno, nije da nismo, a po svemu sudeći i klinički mrtvi.
Kome je još do spektakla bolje da ide u cirkus, onaj pravi.

428aa9e14a924f318206d93462549cd2.jpeg


Ispod maske pravog klovna krije se samo običan čovek,
a ne gnjida.

Šta?
I on je šokiran?! z:)
 
Poslednja izmena:
Svet se pretvorio u pozornicu.
Nema više proizvođača i potrošača, zanatlija i korisnika. Svi su se popeli na pozornicu.

Šta se radi na pozornici? Glumi se život.

Tako su ljudi, umesto da žive život, popevši se na pozornicu počeli da ga glume.
Glume da su gladni, glume da su siti. Glume da su srecni i glume da nisu. Prihvatajući ulogu izgubili su prave sebe.
Umetničke slobode dozvoljavaju da iskrivljuju stvarnost, da budu neko drugi, jer na pozornici nema plodova rada i života.
"Po plodovima poznaćeš ih."

Kada počneš sebe ozbiljno da shvataš, u problemu si; odvojen od svoje stvarnosti, od svog života, kao svaki glumac na pozornici.

Samo se još ispod maske klovna krije čovek. Klovn jedini zna ko je. Ostali su se izgubili u svojim ulogama.
 
Ма, лепо сам се изразила, најчитаније :(

У библиотеци...

Каква трафика...

Наше жене не воле да замарају главице, стил лаган, мало секса, мало свађе, као шпанска серија.

Не дај Боже да се чита Селенић, Андрић, или... оно најгоре... Достојевски, Толстој, Сјенкевич.

Obrati se Patku za clansku kartu...osniva gradjansko udruzenje pametnih zene.
 
Nema kod Vedrane gorčine na koju smo svakodnevno navikli i koju očekujemo, i to nemanje je čini dovoljno vrednom.
Vedrana je ženski Šešelj. Duhovita, direktna, lako zabavlja ali ništa ne menja, samo nanosi novi sloj maltera na stubove pokvarenog drustva, dajući iluziju slobode.
Naravno da je mnogima duhovita i zabavna, pogledaj tiraz. Vedrana je zenski Šeselj, galami, zasmejava time sto koristi zabranjene reci (nije to stvarna duhovitost, nego je smelost da izgovori),
govori SVE ONO sto ljudi svakog dana pozele da kazu pa, ne usudivši se, progutaju na suvo bez vode.
Ona je za njih heroj. Ona govori ono sto oni zele ali ne smeju.
I Seselj je heroj.
I Vucic, i Slina, i keramičar, i gej lobi... pa pogledaj izbore. To su heroji, duhoviti, zabavni, vrcavi, inteligentni. Lica (patuljci) sa naslovnih strana.
Svako ko u ovo vreme zeli da postane poznat mora da šokira javnost. Nebitno je na koju temu, važno je šokirati.
Kultura ili spektakl? Spektakl, naravno, od Rima naovamo.
Društvo spektakla

Nije tako.

Seselj ke kreten, a Vedrena je pametna zena.

Ona mnogima otvara oci...Mnogi ne znaju sta i kako se ustvari desava...
 
Vedranin flash kojim bocne mediokritetsku javnost da raspravlja,
dok ona zaista u tekstu sa par umetaka ili primedbi zabada politiku.

Na to uvek moze da se pozove, a ovi sovinisticki tekstovi su zajebancija.

I vrlo mi je zanimljivo da zbog nekog teksta koji napise novinar,
znaci pozvano lice, zaduzeno poslom, pocinje prica o njenoj licnosti
ili privatnom zivotu.
Naravno, da ona zna da je to obavezna mentalna obrada puka i onda je sasvim u pravu
da zajebava taj isti puk podbadanjem. :)
 
aaaaaaaaaaaa sto ih ne procitas do kraja...?

Pa čitam, to je proces. Prvo odem u biblioteku, pa zagvirim u svaku knjigu, pročitam nekoliko strana da vidim kako mi deluje, onda donesem kući i čitam. Neću da pišem o nekom piscu dok ne pročitam bar jednu knjigu koju je napisao- napisala, ne samo par stranica... Ove gore autorke koje sam spomenula sam čitala, pa znam da su ok...
 
Poslednja izmena:
Pa čitam, to je proces. Prvo odem u biblioteku, pa zagvirim u svaku knjigu, pročitam nekoliko strana da vidim kako mi deluje, onda donesem kući i čitam.

Taj proces kod mene mnogo duze traje...:) Dok sam citao nisu mogli istog dana da mi vrate knjigu na stanje,

posle malo duze, ali zavisi sta citas, beletristika moze za dan da se pojede, ali neke druge se studiraju, recimo zenske ne varim
pa moram sodu da dodajem na zeludac.:) cim zamirise sovinizam. Dve Milkine sam procitao iz okreta i jos se vracao ponovo.
 
Vedranin flash kojim bocne mediokritetsku javnost da raspravlja,
dok ona zaista u tekstu sa par umetaka ili primedbi zabada politiku.

Na to uvek moze da se pozove, a ovi sovinisticki tekstovi su zajebancija.

I vrlo mi je zanimljivo da zbog nekog teksta koji napise novinar,
znaci pozvano lice, zaduzeno poslom, pocinje prica o njenoj licnosti
ili privatnom zivotu.
Naravno, da ona zna da je to obavezna mentalna obrada puka i onda je sasvim u pravu
da zajebava taj isti puk podbadanjem. :)

Ovo si dobro napisao...pametnom čoveku nije potrebna gomila reči,da bi postigao svoj cilj.

Važno je samo razaznati koji je to cilj..
 
Taj proces kod mene mnogo duze traje...:) Dok sam citao nisu mogli istog dana da mi vrate knjigu na stanje,

posle malo duze, ali zavisi sta citas, beletristika moze za dan da se pojede, ali neke druge se studiraju, recimo zenske ne varim
pa moram sodu da dodajem na zeludac.:) cim zamirise sovinizam. Dve Milkine sam procitao iz okreta i jos se vracao ponovo.

Ne pričam o pamfletima nego o dobrim piscima.
 

Back
Top