"Otvoreno pismo deckima"..

Niste vi videli ozbiljan forum u zivotu...
A sprdnju , to jeste.
I onda vam ide zakljucak da za SVAKI forum je dobro imati provokaciju...a ustvari pricate o forumu koji je propao i propada upravo zbog dozvoljavanja provokacija od strane "dosao sam na forum malo da vas zaebavam u mozak, imam pola sata vremena"...

Medjutim, postoje vrlo ozbiljni forumi, koji nisu strucni, ali kao da su strucni , iz vaseg ugla bi bili dosadni, jer .....znate vec, vama treba provokacija da bi uopste ukljucili to sto mislite da je mozak..


I tu dolazimo do toga kome je Rudana namenjena.....plebsu koji je na nivou polusveta, a bez obzira da li je procitao 50 ili 500 knjiga Spinoze, Rusoa, Platona, ili se varka sa Sheldonom , Heseom....
Ali , zeleti da svi forumi budu na nivou tog plebsa polusveta, to je genocid za um...
On je ocigledan u Srbiji i vi sami ponekad zakukate, joj nema vise majstora, nema vise strucnjaka, sve neki eksperti , sve Megatrend, a i sa BG univerziteta vam silaze laznjaci sa laznim znanjem i diplomama, vec uveliko...
Pa nema, kad Rudan, plebs, polusvet vlada i u vama i oko vas...

Jeste, osecate se uzviseno u odnosu na farme i parove, ali niste daleko...
 
Niste vi videli ozbiljan forum u zivotu...
A sprdnju , to jeste.
I onda vam ide zakljucak da za SVAKI forum je dobro imati provokaciju...a ustvari pricate o forumu koji je propao i propada upravo zbog dozvoljavanja provokacija od strane "dosao sam na forum malo da vas zaebavam u mozak, imam pola sata vremena"...

Medjutim, postoje vrlo ozbiljni forumi, koji nisu strucni, ali kao da su strucni , iz vaseg ugla bi bili dosadni, jer .....znate vec, vama treba provokacija da bi uopste ukljucili to sto mislite da je mozak..


I tu dolazimo do toga kome je Rudana namenjena.....plebsu koji je na nivou polusveta, a bez obzira da li je procitao 50 ili 500 knjiga Spinoze, Rusoa, Platona, ili se varka sa Sheldonom , Heseom....
Ali , zeleti da svi forumi budu na nivou tog plebsa polusveta, to je genocid za um...
On je ocigledan u Srbiji i vi sami ponekad zakukate, joj nema vise majstora, nema vise strucnjaka, sve neki eksperti , sve Megatrend, a i sa BG univerziteta vam silaze laznjaci sa laznim znanjem i diplomama, vec uveliko...
Pa nema, kad Rudan, plebs, polusvet vlada i u vama i oko vas...

Jeste, osecate se uzviseno u odnosu na farme i parove, ali niste daleko...
Vaše visočanstvo,ako dozvolite da prd...ovaj,da se rasečem!z:cry:
 
Код жена се и те како цени интелигенција, самосталност и змајевитост.

Али то цене прави мушкарци, које таква жена не угрожава, већ им импонује.

Нисам схватила да теби иде на звездице, напротив, звучиш као да се слажеш са свим што је написала.

kad cujem ovo 'pravi muskarac' dize mi se kosa na glavi.
valjda je nepravi onaj koji ostane hladan na moju neponovljivostz:mrgreen:

sto se tice Rudanke, na stranu njen stil, provokativnost, vulgarnost nedomisljenost, zena se usudila ciljati u neke od ultimativnih tabuua na Balkanu i sire kao sto su : odnos majke i dece u ne bas najafirmativnijem poimanju, i mogucnost 'potpunosti' zene i bez muskarca kao centrale figure u njenom zivotu, 'emotivna neispunjenost', kao sto vele zene na mestu.
 
kad cujem ovo 'pravi muskarac' dize mi se kosa na glavi.
valjda je nepravi onaj koji ostane hladan na moju neponovljivostz:mrgreen:

sto se tice Rudanke, na stranu njen stil, provokativnost, vulgarnost nedomisljenost, zena se usudila ciljati u neke od ultimativnih tabuua na Balkanu i sire kao sto su : odnos majke i dece u ne bas najafirmativnijem poimanju, i mogucnost 'potpunosti' zene i bez muskarca kao centrale figure u njenom zivotu, 'emotivna neispunjenost', kao sto vele zene na mestu.

Неправи мушкарац глуми мачо типа,не подноси кад је жена у праву, не подноси кад је успешнија од њега, или више зарађује.

Прави мушкарац нема проблем са тиме.

Али, Руданке то не разумеју, битно је да се неко испљује и да се повећа тираж.

А од тога се мени диже коса на глави.
 
Heh ne mislim da su puritanci ili sta vec, mislim da je pogresno sto vilifikuju zenu zbog njenog tona … kao da je to neki kardinalni greh. Uuuuu zena nije odmerena u iskazivanju nekih validnih poenti …. sharpen your pitchforks. To je reinforsiranje ideje da zene moraju da budu uvek fine … cak i na svom blogu … ili dok pricaju o nekoj prilicno emocionalnoj temi. Tooooo jeeee appppsurdnooo, posebno kada se uzme u obzir da ona nije bila vulgarna samo za svrhu vulgarnosti.


Niko ne osporava da su brakovi i ljudi razliciti .


Navlaci bes isfrustriranih muskaraca ?? Hah da nije nje .. snasli bi se oni veruj mi.
Lose zene ce ovo da koriste kao izgovor da se prave zrtvama …..hmmm sve je moguce predpostavljam … mada ovo je uzasano los nacin za to , nije kao da problemi zena izazivaju velike simpatije u generalnom drustvu.


Ona samo moze da napise da ne misli na sve muskarce…toliko je u njenoj moci. Ja i ne vidim da je generalizovala o svim muskarcima jer takve karateristike nemaju svi muskarci.


Da, mozda ne bismo pricali o ovom specificnom textu , mozda cak i o nekoj drugoj po svim izgledima odmerenoj temi o feminizmu …. i to se nekima ne bi svidelo.


Mino iskrenoooo cisto sumnjam da je na dobitku , kladim se da joj je inbox pun pretnji, uvreda za nju tako i njenu porodicu. I sigurna sam da je znala da je to ceka ali da je ipak imala hrabrosti da napise ovaj text i to je inspirativno.

Ako se tebi ne ovo ne dopada ... to je ok , ja mislim da ona koristi neudobnost kao jedan od metoda da izazove status quo i promovise debatu .
 
Poslednja izmena:
Muskarce zabole tuki za Rudan ili za takve zene, ali kad vidi kako se curke, a vi ste curke, pogledaj forum , e onda je nisu muskarci pogresno razumeli nego su je zene ucinile vodjom i liderkom...

Ako bolje pogledas moje radikalne iskaze , videces da nijedan nije usmeren ka Rudanki, nego ka vama koje je velicate i uzimate kao udzbenik...
Vecina muskaraca , a ne macoa i ne ljaksi, ne reaguje na Rudanke, a njih uvek ima puno...svaka frustrirana se trudi da po necemu bude rudanka...
Ignorisu takve osobe kao sto ignorisu i Seselja....
Medjutim, ocigledno da je tu nesto blisko i primamljivo zenama, a da se naslutiti da je deo rata izmedju polova...
A tada vise nema nicega, nikakve veze....svako ne da moze nego i mora odvojeno od drugog pola, a drugi pol mu sluzi samo da se isprazni ili napuni ,zavisno od pola...

Poluljudi nikad nisu umeli da zive lep zivot, samo zive poredeci kako drugi zive sa svojim zivotom...zive u uporednom zivotu...
Njima je to lepo i to treba razumeti...
Ali da oni kreiraju lepo okruzenje za zivot drugih, to nece biti nikad...

I u skoli i na poslu i na fakulettu...

Zene treba razumeti u ovom istorijskom trenutku , one gledaju da prezive sa svojom logikom, a to znaci spusti se na nivo seljaka i krimosa (one koje nisu po prirodi seljanke, a takvih je malo)...
Koje to ne zele, obicno smugnu iz Srbije...cak i Bosna je u nekim delovima izlaz....iako znate kakva je bosna, ....

Sve je to pojasnjeno na cudan nacin, meni ne toliko blizak, ali mozda vama blizak, na konferencijama psihologa posle rata, gde je ukazano na to sta ce doneti preemotivizacija stanovnistva i narocito zena...

Ma koliko je jasno da frustraciono bice kod zena uvek svaljuje krivicu na drugog, u ovom slucaju muskarce, a nije da nisu krivi, ali nijedna krivica nije u vezi sa MZ odnosima, nego sa odbranom drustvenih odnosa...ipak se ne moze toliko oprastati zenama za ono sto danas cine...
Njihova priroda da posmatraju samo one koji njih uocavaju donosi odlican prostor za manipulaciju i deformaciju realnosti.

A zene trebaju da budu otreznjavajuce , bar je to dosad bilo pametno , ako je muskarac onaj koji pronalazi i vodi, znaci sklon ideologijama, zena kroz sebicnost i oportunizam to spusta na nivo realnog, a to je potrebno i radi dece...
I bile su mnogo bolje u tome od muskaraca...prava zdrava uloga...a sada....ne zna se koja je ludja i na koji nacin...ova luda jer svadja polove, ova druga jer je sebe postavila toliko iznad svojih realnih mogucnosti da joj ni narcis nije ni za ucenika...

Ne vredi cak ni trositi reci , to je vec godinu , dve , vec odmakao proces, sa zastitom od prolaska ikakve misli koja bi mogla da dovede do otreznjenja...
Splacine se zdusno gudaju i pronalaze se nacini da se bude ponosan na svoje splacine i da se tudje ucine sramotnim i bezvrednim.
Da vi znate koliko sam studentkinja cuo da na neutralnom terenu, znaci gde me ne gledaju kao muskarca nego sam samo deo gomile koja prica o necemu, iskazalo jasan stav nezeljenog kontakta sa muskarcima osim radi seksa...
Neverovatan broj mladih devojaka...
Da, recicete , to su varkanja blefiranja, a ni to cak nije normalno , ej blefirati da si muskomrzitelj i da koristis muskarce smao kao kitu na bicikli...
A neke ce se verovatno i udati, ako se zatreskaju, ali po ponasanju u vezama , koje su razlicite duzine, tesko da ce tu biti hleba...

Emotivno su totalno iskljucene, ali su oportuno ukljucene, tj sve emocionalno sto u obilju koriste i iskazuju u tim seksualno "emotivnim" vezama je iskljucivo alat za oportunizam...
Recnik je totalno promenjen...
Ljuba je osecam ljubav, volim je moram da budem voljena....i tako na dalje...totalna transformacija ka egoisticnom idolu, i za partnera i za sebe...

Zato cak i da ne znam o cemu pise Rudanka, a iskreno blage veze nemam o cemu pise, niti sam igde rkao da znam o cemu pise, znam po reakcijama i lozenjima kako je shvacena...a to je mnogo bitnije...
Prepoznata je kao promoter egoisticnog idola od strane zena, a ja tu nemam nista, kao sto nemam nikakvog uticaja na mrznju i nervozu koju osecam kad ljudi nesto gledaju na TV pa sutra projektuju u okolini ili prevozu...

Cena ce sigurno biti placena...tu nema govora...
Ne moze se toliko mrznje i zla isijavati a da se ne plati cena...
Splacine ce biti masovne i totalno bez ukusa a neke i pokvarene...
Posle 20 godina ce mozda neko i doci do otreznjenja, ali bice prilicno kasno...
Sa druge strane, tok otreznjenja muskaraca nece doneti nista dobro...takodje...
Ali malo kome je to bitno , jer egoisticni idol ne dozvoljava da se sagleda licni potencijal a ni zelje , nego se sagledava moc idola i prelivanje te moci na sopstveno zadovoljstvo kontrolisanjem uze blizine oko idola...
 
Cenim Rudanku ali nikad je nisam ubrajala u neko preozbiljno štivo..sve dok..

nisam pročitala "Dabogda te majka rodila".Ova knjiga vešto plete sadašnjost i prošlost

i danima posle čitanja sam bila duboko u razmišljanjima..jer neki gorak ukus

bio je u meni i pitanje:Šta ako je i to jedna od mogće stvarnosti?
 
Meni je i ovaj sto Umire muski zanimljiv za citanje...:lol:
Vrlo malo se razlikuje od Rudanke, blago je sofisticiraniji od nje, ovaj put....:malav:

- - - - - - - - - -



Zasto mislis da su pateticne...sta treba da rade da im neko ne okaci etiketu -pateticno...:lol:

Imaju i za šta da popižđavaju Barbi!Nije im lako kad im Rudanka tako izbroji kako su ustvari sitne duše...
Svakako nije mislila na nas koji smo ok,koje žene zaista vole i koji smo omiljeni u društvu!
Mislila je na onu gomilu jadnika skenjanih koji svoju skenjanost i komplekse istresaju na ženama!

Što reče jedna:ma mi vas tešimo samo da nije bitno da li je mali ili velik!:hahaha:
/Tačno i na ovoj temi lepo možeš razaznati ko ima malu ,a ko veliku pišu!:rotf::mrgreen:)
 
Ajd kako , posto zene uvek pogresno procene to oko velicine, to znam iz prakse..
Dakle vise procenjuju popularnost i pozeljnost muskarca kod ostalih curki nego sto umeju da procene velicinu..
Pa hajde evo konkretno proceni velicine muskaraca na temi...
 
Da li je iko od vas pročitao išta od Rudanke?Ili smatrate da nije vredna toga?

Pročitala sam pre par god Uho, grlo nož
i dabogda te majka rodila

Nisam nešto bila zainteresovana da čitam sve njene knjige, ovu prvu sam dobila na poklon, pa pročitah..Drugu sam kupila, da vidim ima li razlike u pisanju u odnosu na prvu.
Ne mogu reći da nije vredna čitanja, ali niije moj izbor literature jednostavno. U svakom slučaju, da bi se diskutovalo na temi, nije dovoljno pročitati jedan linkovani blog autorke, pa ko god da je..
 
Evo jutros otvorih oči kad.." čuvena" Sanja Marinković širokog osmeha,i piskavog glasa.. izdala knjigu!!!Alo! Šta je ovo?Najezda???

:zroll:

Баћић Алимпић, Сузана Манчић, Весна Дедић...

Нисам имала жељу да их читам.

Само је још ова фалила.
 

Back
Top