"Otvoreno pismo deckima"..

sticajem okolnosti joj poznajem drugog muža, inače 8 godina mlađi od nje...videla ga je, je, je :lol:

U tom slucaju je slabovida :lol:
zena koja se 2 x udavala savetuje druge zene da se ne udaju....zena koja je rodila dvoje dece kaze da decu ne treba radjati
zena koja ima 8 godina mladjeg muza i za koju kazes da je videla khurca, zenama preporucuje dildo..
ja sada stvarno ne znam sta da mislim o njoj i njenom pisanju osim kako rece jedan korisnik: treba zaraditi za komunalije i serpicu, :lol:
 
U tom slucaju je slabovida :lol:
zena koja se 2 x udavala savetuje druge zene da se ne udaju....zena koja je rodila dvoje dece kaze da decu ne treba radjati
zena koja ima 8 godina mladjeg muza i za koju kazes da je videla khurca, zenama preporucuje dildo..
ja sada stvarno ne znam sta da mislim o njoj i njenom pisanju osim kako rece jedan korisnik: treba zaraditi za komunalije i serpicu, :lol:

Upravo iz tih razloga Vedranu ne treba analizirati niti shvatati bukvalno, niti njen stil pisanja to zahteva...
Cilj njenih tektova je da probudi uspavano i uljuljkano pucanstvo...:lol:
Postoji mnogo toga pametnog sto se provlaci kroz njene tekstove..
 
Ahhh ironijeee. Ljudi su tako sokirani njenim neprimernim vokabularom i generalizovanjem (iako je specificno napisala da se ne obraca svim muskarcima). Zene se redovno suocavaju sa bizarnim ponasanjem , neprimernim vokabularom i generalizovanjem. Samo nase drustvo to predstavlja kao a-ok… a kada zene zameraju takvom ponasanju one su drvene ili nemaju smisla za humor, ogorcene itd. Sta vama zapravo smeta je da vidite zenu koja iskazuje svoje misljenje bez rezervacija i obzira za drustvene norme. Ton njenog teksta zapravo ima veoma mocnu svrhu sam po sebi. Pored ociglednog shock faktora takodje komunicira zenama da ne treba da budu rezervisane kada dodje do debate o feminizmu, da budu preduzimljive, agresivnije, persistentne i najvaznjije bez pardona /izvinjenja. Zene su od malih nogu socijalizovane da budu primerne , akomodirajuce, popustljive sto je velika prepreka kada treba da zastupaju svoje interese kod kuce ili na poslu , posebno ako to izaziva konflikt.
Iza njenog texta i subtexta je velika doza hrabrosti sa svrhom da inspirise druge zene i normalizuje te karakteristike. Definitivno u njenom pisanju prepoznajem overtone nekih od kljucnih debata koje se trenutno odvijaju.

Pogresno je pripisivati ogorcenje i manjak sexa kao razlog iza njenog stava.
To je tako lenjo i simplisticno razumevanje. Da li je moguce da je mozda ogorcena ne zbog manjka sexa vec zabog statistika psihickog i fizickog zlostavljanja zena ? Da li je moguce da joj smetaju drugi problemi koji su specificni za zene? Ljudi nismo u 19tom veku da zenskim stavovima koji ne pripadaju normi pripisujemo simptome histerije.

 
Мис, по твом мишљењу, сви који сматрају да су њени текстови too mach су пуританци, људи који затварају очи пред реалним ситауцијама, примати који не разумеју узвишеност онога о чему госпођа Рудан говори.

А ја ти кажем да у животу постоје разне ситуације, да су људи различити, да су бракови различити...

Причаш о њој као заштитници жена, а не схваташ да она управо овим текстовима навлачи још већи бес исфрустрираних мушкараца на жене поделивши их на две категорије, од којих ниједна није нормална, већ ближа Рудан женама, прорачунатим и злим, које притом навлаче на себе маску жртве.

Из целог њеног текста провејава генерализација, шта год она написла да би се оградила: мушкарци су зли и у жени виде само сексуални објекат, жене су куурве или жртве.

Али, да није тако задрта и вулгарна, ми сада не бисмо причали о њеном тексту, јер би остао непримећен.

И ко је у целој ситуацији на добитку?

Само госпођа Рудан.
 


Na primer:
Umesto da izmislja ambijent, da bi napisala nedostatke u hrvatskom drustvu, koristi vec postavljenu kulisu.

U isto vreme zadovoljava plitkoumne i ogorcene da tekst stavi u zizu, sto je opravdanije nego izmisljanje vesti.

Nije lako zaradjivati kao novinar, a ne prodati se, narocito gde se gubi glava, za kritiku establismenta

koju bi razumeo narod.
 
Evo čitala sam tekst i kao svakoga ko je ostavio post ovde paralo mi je uši neprekidno ponavljanje reči ebeno, toliko potenciranje na ovom glagolu može značiti da gospoja Rudan svojega muža rabi samo za odlazak u tržnicu po ručak a njena stvarna potreba prinuđena je da se pretoči u reči koje su slaba zamena za tu rabotu ma koliko se energije oslobađa kad se sočno i rafalno psuje po celom muškom rodu ..
s druge strane ono što mi je upalo kao njena hipokrizija je tekst posvećen ženama, njihovom osvešćenju, njihovom raskidu sa muškim svetom po svim segmentima jer smo po njoj mi žene sposobne da živimo i snalazimo se potpuno nezavisne i same od kako su izlili dildo od silikona xl veličine u roze boji.:lol:
znači ...:roll:
Zašto te žene kojima se obraća pokušava nagovoriti da je imati muškarca uz sebe najgora pošast za ženu a ona sama se nesmotreno pravda muškoj čitalačkoj publici i zvuči patetično i nesuvislo u isti mah jer naglašava da ima muža i da joj ne nedostaje ono za čim u stvari vapi između redova.

lavirint gluposti i fraza.
nije rekla ništa što već ne znamo a pronalaziti rupu na saksiji po ko zna koji put i nije mnogo zanimljivo.zbrkane su joj misli mora da je bila naduvana ko zmaj.
 
na kraju videh na njenom sajtu da je gospodja Rudan napisala knjigu „Dabogda te majka rodila“ u izdanju Lagune..pa valja tu knjigu rekamirti i prodati , makar pisala o zenama glupacama, o muskarcima supcinama, o svjoj deci i cerki koja je rodila u cetrdesetim godinama, sa muskarcem za koga se nije vencala i z akoga Rudenka misli d aje supcina, o muzu koga vredja i naziva kuhanim zubacem i glupanderom i koja ga nije ostavila „zato jer smo sve mi žene milosti pune kad se radi o našim kućnim glupanderima.“
Rudanka zivi sa muzem koji je po njenom pisanju kuvani zubatac,ogranicen, neostvaren, slab jebbac,bez svog ja, koji spava, jede, serre, gleda sport, pije i slicno iz samilosti...

Pitanje za vas drage moje, sve koje zivite sa svojim muzevima, imate decu i zajednicki zivot, da li i vi zivite sa svojim muzevima ili muskarcima ako niste udate, samo zato „jer ste milosti pune kad se radi o vasim kućnim glupanderima.“ :lol:



 
na kraju videh na njenom sajtu da je gospodja Rudan napisala knjigu „Dabogda te majka rodila“ u izdanju Lagune..pa valja tu knjigu rekamirti i prodati , makar pisala o zenama glupacama, o muskarcima supcinama, o svjoj deci i cerki koja je rodila u cetrdesetim godinama, sa muskarcem za koga se nije vencala i z akoga Rudenka misli d aje supcina, o muzu koga vredja i naziva kuhanim zubacem i glupanderom i koja ga nije ostavila „zato jer smo sve mi žene milosti pune kad se radi o našim kućnim glupanderima.“
Rudanka zivi sa muzem koji je po njenom pisanju kuvani zubatac,ogranicen, neostvaren, slab jebbac,bez svog ja, koji spava, jede, serre, gleda sport, pije i slicno iz samilosti...

Pitanje za vas drage moje, sve koje zivite sa svojim muzevima, imate decu i zajednicki zivot, da li i vi zivite sa svojim muzevima ili muskarcima ako niste udate, samo zato „jer ste milosti pune kad se radi o vasim kućnim glupanderima.“ :lol:




Ima toga vise nego sto mislis, ali to je tabu tema.
 
pa ja sam za svoje muskarce imala i lepse nazive , naravno sve 'iz miloste', tako se pocastimo povremeno, tek da znamo da smo zivii da se volemoz:mrgreen:
ali treba razumeti Vedrnu, nije joj lako kao jednoj prodornoj, elokventnoj, sebicnoj i bezdlakena jeziku zeni, u svetu gde se te osobine mnogovise cene kod muskarce,, nego kod zene.

a nama koje smo manje inteligentne i recite, ali zato imamo neke druge..vrednosti koje muski cene, naravno da ce Vedrana ici na..zvezdice
jer boze gde bismo mi bile u nekom ..ajmo uslovno reci 'parvednijem svetu', gde bi se kod zene cenila inteligencija, zmajevitost, samostalnost...
 
Evo čitala sam tekst i kao svakoga ko je ostavio post ovde paralo mi je uši neprekidno ponavljanje reči ebeno, toliko potenciranje na ovom glagolu može značiti da gospoja Rudan svojega muža rabi samo za odlazak u tržnicu po ručak a njena stvarna potreba prinuđena je da se pretoči u reči koje su slaba zamena za tu rabotu ma koliko se energije oslobađa kad se sočno i rafalno psuje po celom muškom rodu ..
s druge strane ono što mi je upalo kao njena hipokrizija je tekst posvećen ženama, njihovom osvešćenju, njihovom raskidu sa muškim svetom po svim segmentima jer smo po njoj mi žene sposobne da živimo i snalazimo se potpuno nezavisne i same od kako su izlili dildo od silikona xl veličine u roze boji.:lol:
znači ...:roll:
Zašto te žene kojima se obraća pokušava nagovoriti da je imati muškarca uz sebe najgora pošast za ženu a ona sama se nesmotreno pravda muškoj čitalačkoj publici i zvuči patetično i nesuvislo u isti mah jer naglašava da ima muža i da joj ne nedostaje ono za čim u stvari vapi između redova.

lavirint gluposti i fraza.
nije rekla ništa što već ne znamo a pronalaziti rupu na saksiji po ko zna koji put i nije mnogo zanimljivo.zbrkane su joj misli mora da je bila naduvana ko zmaj.

na kraju videh na njenom sajtu da je gospodja Rudan napisala knjigu „Dabogda te majka rodila“ u izdanju Lagune..pa valja tu knjigu rekamirti i prodati , makar pisala o zenama glupacama, o muskarcima supcinama, o svjoj deci i cerki koja je rodila u cetrdesetim godinama, sa muskarcem za koga se nije vencala i z akoga Rudenka misli d aje supcina, o muzu koga vredja i naziva kuhanim zubacem i glupanderom i koja ga nije ostavila „zato jer smo sve mi žene milosti pune kad se radi o našim kućnim glupanderima.“
Rudanka zivi sa muzem koji je po njenom pisanju kuvani zubatac,ogranicen, neostvaren, slab jebbac,bez svog ja, koji spava, jede, serre, gleda sport, pije i slicno iz samilosti...

Pitanje za vas drage moje, sve koje zivite sa svojim muzevima, imate decu i zajednicki zivot, da li i vi zivite sa svojim muzevima ili muskarcima ako niste udate, samo zato „jer ste milosti pune kad se radi o vasim kućnim glupanderima.“ :lol:




pa ja sam za svoje muskarce imala i lepse nazive , naravno sve 'iz miloste', tako se pocastimo povremeno, tek da znamo da smo zivii da se volemoz:mrgreen:
ali treba razumeti Vedrnu, nije joj lako kao jednoj prodornoj, elokventnoj, sebicnoj i bezdlakena jeziku zeni, u svetu gde se te osobine mnogovise cene kod muskarce,, nego kod zene.

a nama koje smo manje inteligentne i recite, ali zato imamo neke druge..vrednosti koje muski cene, naravno da ce Vedrana ici na..zvezdice
jer boze gde bismo mi bile u nekom ..ajmo uslovno reci 'parvednijem svetu', gde bi se kod zene cenila inteligencija, zmajevitost, samostalnost...

a najstrasnije su graknule zene kojima ovakav '.muski svet' ustvari odgovara. z:mrgreen:

Ma jok, cini ti se. :)
Naravno da jednog trenutka neke zene moraju da kazu:
" Dosta bre lupanja i stavljanja sebe u centar paznje glupim prvokacijama u kojima se pozivate na sve nas."
 
pa ja sam za svoje muskarce imala i lepse nazive , naravno sve 'iz miloste', tako se pocastimo povremeno, tek da znamo da smo zivii da se volemoz:mrgreen:
ali treba razumeti Vedrnu, nije joj lako kao jednoj prodornoj, elokventnoj, sebicnoj i bezdlakena jeziku zeni, u svetu gde se te osobine mnogovise cene kod muskarce,, nego kod zene.

a nama koje smo manje inteligentne i recite, ali zato imamo neke druge..vrednosti koje muski cene, naravno da ce Vedrana ici na..zvezdice
jer boze gde bismo mi bile u nekom ..ajmo uslovno reci 'parvednijem svetu', gde bi se kod zene cenila inteligencija, zmajevitost, samostalnost...

Код жена се и те како цени интелигенција, самосталност и змајевитост.

Али то цене прави мушкарци, које таква жена не угрожава, већ им импонује.

Нисам схватила да теби иде на звездице, напротив, звучиш као да се слажеш са свим што је написала.
 
Drnda je klimax....msm, nekad mi se dopada ton..kao naduvaje mi se jaja, ali ne uvek i nekad me boli glava da je čitam.

mada je žena neretko u pravu..šo se dece tiče, tu sam rekao,svaka čast, ima muda da ne glorifikuje odnos prema deci kao što svi rade, naročito žene u poznim godinama...

vedranka kao da piše i oglašava se sa konja ponija, pa sve nešto se dere, ko da ne čujemo..
 
Drnda je klimax....msm, nekad mi se dopada ton..kao naduvaje mi se jaja, ali ne uvek i nekad me boli glava da je čitam.

mada je žena neretko u pravu..šo se dece tiče, tu sam rekao,svaka čast, ima muda da ne glorifikuje odnos prema deci kao što svi rade, naročito žene u poznim godinama...

vedranka kao da piše i oglašava se sa konja ponija, pa sve nešto se dere, ko da ne čujemo..
sigurno je drnda klimax u 71.godini ahhahaha
 
Nego, kakvih idiotluka se može pročitati iz pera forumaških anonimusa, Rudanka je mala beba, sumnjam čak da ima muški nik na krsti i zajebavaaa nas poštene omladinke i još poštenije babe na forumu, što je dobra stvar z:mrgreen:
Nekako, kada vidim da su ljudi bukvalisti, serre mi se, ovo kad krenete da tumačite: fali joj kitte, ne voli sopstvenu decu, jer pročitate kolumnu, meni je valjanje od smeha (((:
Liči mi na ono što bi neki Žika rekao: pa gde ovaj Pikaso mogao da hebe ovako ružne i kockaste žene, plus još ih i naslika..
Mene lično nešto ne dotiče njeno pisanje, niti smatram da bilo koga treba da branim od njenog ,,ubojitog pera" to je njen način, a uglavnom ljudi od drveta ne vide šumu, pa promakne i neka kritika društva i realnih dešavanja, u šumi reči o khurčevima, pičokama i tako tome. Moraš priču okititi genitalijama, kako ne bi završio-la u zatvoru, jer lepo proglasiš sebe dvorskom ludom-kako je ona to uradila, nimalo sofisticirano, pa slobodno može da mnogo laprda i malo i sasvim dooljno ubode suštinu i poentu, ali ko će se baviti takvim stvarima kad svi samo spolovila vide z:mrgreen:

- - - - - - - - - -

el bre vi što se zgražavate na izraze k*urac, p*ička, ovo vam je roršahov test, evo ja nigde k*urac kao poentu priče ne videh z:mrgreen:
da vidimo, koliko ste ih prebrojali?

- - - - - - - - - -

Njena pisanja nemaju književnu vrednost, ali recimo da imaju onu finu crtu ptice rugalice, ogledala, kada ga neko uzme u ruke i ne dopadne mu se odraz..
 
Vedrana i ja nismo ista generacija balkanske žene, tako da se u načelu slažem sa njenom pričom o patrijarhatu, ali ja već imam drugačija iskustva, a možda i drugačiji senzibilitet. Ovo što si postovala mi je pregrubo. I sadržaj i stil. Pročitala sam jednu knjigu (Strah od pletenja, ako se dobro sećam), žena je ok, i mislim da je dobro što piše, ali kad sam željna hrvatskog čitam Dubravku Ugrešić - zato što je mnogo bolji pisac. (Sad mi je na redu Slavenka Drakulić, negde sam pročitala da se ona baš posvetila toj muškoženskoj priči u romanima Dora i minotaur, Frida ili o bolu, i Mileva Ajnštajn, teorija tuge. Ako je neko čitao molim da potvrdi informaciju).
 
Poslednja izmena:
Barbara, to je stvar vaspitanja i niko nevaspitanjem i koriscenjem gomile ruznih epiteta ne moze da te uveri u ono sto prica , u ovom slucaju pise
ti epiteti i taj vulgarizam vise govore o onome koji ih koristi nego o onima kojima su upuceni ili da li je onau pravu kada napise
" bravo i podrzavam, one zene koje nece da radjaju decu, i da je dildo bolji od svakog muskarca":roll:
nikada nije bilo niti ce biti da je dildo boji od jednog muskarca... ..:malav:

Znaš kaj je Nina...
Z Rudankom se morem zapit,jer sam ti i ja jedan,prvi,a more bit i jedini muški feminist na ovom ybenom Balkanu.
Z tebom bi mi bilo ko na iglama,z njom pa ne!
Razmeš!
Čula si da tresem pivkane i to lagere...Posle par litri sam ok,a tu sem rad z Rudankama da lamentiram i filozofiram...
A kaj se ne bismo i pojebali? Nema veze kaj nije zgodacija-pa nisem ni ja! Čisto emotivno -onak! Za finiš spike!z;)
 
Poslednja izmena:
Nego, kakvih idiotluka se može pročitati iz pera forumaških anonimusa, Rudanka je mala beba, sumnjam čak da ima muški nik na krsti i zajebavaaa nas poštene omladinke i još poštenije babe na forumu, što je dobra stvar z:mrgreen:
Nekako, kada vidim da su ljudi bukvalisti, serre mi se, ovo kad krenete da tumačite: fali joj kitte, ne voli sopstvenu decu, jer pročitate kolumnu, meni je valjanje od smeha (((:
Liči mi na ono što bi neki Žika rekao: pa gde ovaj Pikaso mogao da hebe ovako ružne i kockaste žene, plus još ih i naslika..
Mene lično nešto ne dotiče njeno pisanje, niti smatram da bilo koga treba da branim od njenog ,,ubojitog pera" to je njen način, a uglavnom ljudi od drveta ne vide šumu, pa promakne i neka kritika društva i realnih dešavanja, u šumi reči o khurčevima, pičokama i tako tome. Moraš priču okititi genitalijama, kako ne bi završio-la u zatvoru, jer lepo proglasiš sebe dvorskom ludom-kako je ona to uradila, nimalo sofisticirano, pa slobodno može da mnogo laprda i malo i sasvim dooljno ubode suštinu i poentu, ali ko će se baviti takvim stvarima kad svi samo spolovila vide z:mrgreen:

- - - - - - - - - -

el bre vi što se zgražavate na izraze k*urac, p*ička, ovo vam je roršahov test, evo ja nigde k*urac kao poentu priče ne videh z:mrgreen:
da vidimo, koliko ste ih prebrojali?

- - - - - - - - - -

Njena pisanja nemaju književnu vrednost, ali recimo da imaju onu finu crtu ptice rugalice, ogledala, kada ga neko uzme u ruke i ne dopadne mu se odraz..

Joj kaj ti pravično skribaš...
Ali stoji to da krije iza kurrčeva i pičoka ozbiljnije filozofije...Ybal je vragec u onom kaj je Barbi linkovala napušava i rvacku vlas i europsku i srpsku u pm. ali se
to iz vazduhoplova ne vidi...
Mogle bi se i ti i Rudanka z menom jednom zapit!
I onak ovde radimo kak crnci da yebe rak raka...:cvet::pivce:
 
Joj kaj ti pravično skribaš...
Ali stoji to da krije iza kurrčeva i pičoka ozbiljnije filozofije...Ybal je vragec u onom kaj je Barbi linkovala napušava i rvacku vlas i europsku i srpsku u pm. ali se
to iz vazduhoplova ne vidi...
Mogle bi se i ti i Rudanka z menom jednom zapit!
I onak ovde radimo kak crnci da yebe rak raka...:cvet::pivce:

:zag: maaaaaaa jašta ((:
 

Back
Top