Odnos sa invalidom..,!?

Tu sam. Nisam u mogucnosti cesto da boravim ovde. Zao mi je.

- - - - - - - - - -

Invalid sam postao nakon pada sa motora.

poznajem jos jednog momka koji je invalid postao posle pada sa motora
ali kad pricam o njemu i pomislim na njega, meni asocijacija nije - invalid, nego sve sto je uradio i radi, sve ono sa cime je sebe postavio u ovom zivotu, kao i svi mi
 
Stalno se pitam zasto zena/devojka ostavi partnera ako postane invalid. Ne bi imala nista protiv da budem s takvim.
Recimo ovako, ako bi raskinula odnos sa nekim zato sto si shvatila da je glup, imas ekstra dobar razlog da raskines sa nekim ko se obogaljio
voznjom motora, a to je odgovor i na sledeci post. Mama bi trebalo da zna kakvoj budali kupuje motor, a glupom svakako ne.
Mnogi od nas su vozili motore, neki jos uvek, neki jer u imali srece, ali vecina zato sto nisu glupi.
Ako shvatis da je neko glup da se slomi motorom, trebalo bi i sebe da prihvatis kao mazohistu, koji se zbog tudje gluposti zrtvuje iako mu nije mama.
Na kraju, ako ne bi imala nista protiv onda imas dobru priliku, srdjan nece nigde i verovatno bi mu prijalo da neko budes njim.
 
Slazem se al opet kazem i da ne mora taj neko ko se izlomio voznjom motora da bude glavni krivac sto mu se to desilo, mozda je neko drugi s kim se spucao tu bio kriv, odkud znam samo kazem da ne mora uvek bas taj na motoru biti kriv.
A i pricam generalno o tome zasto zena ostavi muskarca ako postane invalid, recimo da je vozio auto i spucao se i da opet on nije kriv, branim sad sve invalide ali ispadne da je sad svaki invadil glup zato sto je doziveo saobracajku
 
Pisali smo o motoru, a tu postoji samo jedan krivac....cak ni mehanicar ni onaj sto otvori vrata ni putari... niko drugi ne moze da bude krivac...cak i kada su krivi. Na motoru si sam sebi sve... Samim tim sto si se slomio kriv si sebi...i ti kazes da bi zrtvovala zivot za nekog takvog? Ja ti ne verujem i mislim da si to rekla samo zbog osecaja empatije...bez razmisljanja...sto te opravdava.:) I generalno svako je odgovoran za sebe, a onaj drugi ima prava i da prihvati i da ne prihvati tvoju gresku bez osude drugih. Evo ti primer...skaces padobrnom koji sam slazes da li je neko kriv, ako pogines ili se unesrecis?
 
Ali ne razumem po kojoj logici je tebi onaj na motoru UVEK i jedini kriv ako dozivi saobracajku?

Sta ti mislis, zasto vozi motor, a ne neki sigurniji prevoz?

Da se preveze od tacke a do tacke b ili da stigne do ivice letenja? Onaj pametan zna gde je granica preko koje ne sme, a glup to ne zna i jos ako nema srece onda je kompletan invalid.

- - - - - - - - - -

Ovo je osnovni razlog, ima ih jos... recimo, ako zna da ne zna da vozi on je u mnogo goroj situaciji nego vozac automobila,

jer je nezasticen. mnogi vozaci automobila su gluplji, ali imaju zastitu, vozac motora ne sme da bude glup.
 

Back
Top