Svalbard
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Svalbard

Početnik Toe (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Svalbard

Poštovani, da li je neko upućen kakav je život na Svalbardu, kolike su plate, kakva je klima, šta je potrebno za eventualan posao i stanovanje... Mislim da bi ovo mogla biti interesantna tema obzirom da iz iz ovog našeg kraja ljudi beže na sve 4 strane sveta. Negde sam pročitao ili čuo na TV da je (otprilike) dovoljno tamo otići i imati želju da ostaneš i radiš. Uslovi su za naše pojmove poprilično surovi tako da je njima svako bi živeo i radio dobrodošao.
    Najbolje bi bilo kada bi se neko sa Svalbarda javio i napisao utiske. Imali bi infomaciju iz prve ruke.
    Poslednji put ažurirao/la Toe : 17.01.2018. u 12:39

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

Podrazumevano Re: Svalbard

Citat Original postavio Toe Pogledaj poruku
    Poštovani, da li je neko upućen kakav je život na Svalbardu, kolike su plate, kakva je klima, šta je potrebno za eventualan posao i stanovanje... Mislim da bi ovo mogla biti interesantna tema obzirom da iz iz ovog našeg kraja ljudi beže na sve 4 strane sveta. Negde sam pročitao ili čuo na TV da je (otprilike) dovoljno tamo otići i imati želju da ostaneš i radiš. Uslovi su za naše pojmove poprilično surovi tako da je njima svako bi živeo i radio dobrodošao.
    Najbolje bi bilo kada bi se neko sa Svalbarda javio i napisao utiske. Imali bi infomaciju iz prve ruke.
    Nije tacno.. Tacno je da ti ne treba viza za odlazak, ali moras im dokazati da se mozes izdrzavati.. Zivot tamo je poprilicno skup, pocevsi od limitiranog broja stanbenih jedinica koje su sve u privatnom vlasnistvu i jako skupe, do hrane i ostalih potrepstina koje su skupe iz ociglednih razloga.
    Posao mozes dobiti ako si vrstan naucnik iz njima potrebnih polja.. u suprotnom tamo ne idu obicni ljudi.
    Naravno poznavanje norveskog jezika je takodje nesto sto moras imati

Početnik The5thElement (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Svalbard

Ono što kao laik znam je da je na Svalbardu (inače severnom norveškom ostrvu) klima skoro kao na severnom polu i svetlosti ima jako malo - u nekim dobima godine malo a u drugim još manje. Ako si spreman da se prilagodiš tome, to ti je već veliki plus.
    Ostalo je napisao Hipnožabac.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •