Zamena kvake na ulaznim vratima
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Zamena kvake na ulaznim vratima

Nov član
    Učlanjen
    17.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zamena kvake na ulaznim vratima

Na ulaznim vratima imam sa unutrasnje strane obicnu kvaku, a sa spoljasnje kuglu. Sa spoljasnje strane kvaka ne moze da se otvori, samo kljucem.

E sada, posto su vrata vrlo teska ta kugla sa spoljasnje strane se razlabavila, vise puta se otkacinjala, ponovo sam je srafio, lepio itd. Na vratima sada prakticno vise nema zdravog mesta u koje bi mogao da usrafim tu kuglu. Vrata imaju lim preko koga je neko tanko drvo tako da nema mnogo mesta u koja mogu da usrafim tu kuglu a da srafovi ne udare u lim. Takodje, mana ovog resenja je sto mi se desavalo da sa unutrasnje strane zaboravim kljuc u bravi i vrata se zatvore. Onda kljucem vrata ne mogu da otvorim a sa spoljasnje strane ne postoji kvaka i moram da "obijam" vrata plasticnom karticom kao u filmovima. Smile

Moja ideja je da montiram na ovu bravu normalnu kvaku i sa unutrasnje i sa spoljasnje strane. Skinuo sam kuglu sa spoljasnje strane i unutra vidim da postoji neki sraf. Probao sam da ga odvrnem ali nema sanse ni da mrdne. Sa unutrasnje strane ne mogu da uklonim cetvrtastu osovinu, nesto je drzi.

Slike su u prilogu, ima li neko ideju kako se ovo razmontira kako bi montirao obicnu dugu cetvrtastu osovinu i kvake i sa spoljasnje i sa unutrasnje strane? Inace, na slici je sa spoljasnje strane samo provizorno montirana neka kvaka koja nema funkciju, a sa slike se vidi i da se jedva drzi.

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    167

Podrazumevano Re: Zamena kvake na ulaznim vratima

Probaj da odvijes daj zavrtanj udesno,jer moze da se desi da je levi navoj.a sto se toce zavrtanja Kugle tesko je jer je to obloga furnira i nema nikakvu nosivost.jedino,bi mozda uspelo da u iste rupe,gde su i bili holsrafi,pa da kupis za 1 mm deblje i da probas daponovo zasrafis.ako nece da ze zasrafi sa debljim holsrafom ,jedini izlaz je da nadjes burgiju,recimo,ako je rupa 3 mm dabude burgija 3,5 mm i da zazrajbujes i rupe na nosacu kugle i na fratima na tom limu.Ali probaj prvo samo sa holsrafima.Inace bi to mogao da ti uradi neko kopravi takva vrata i slicna,pa da ubaci neko tvrdje drvo tu za bravu,ali to nije nimalo jednostavno,a ni jeftino.

Zainteresovan član OldDragon (avatar)
    Učlanjen
    17.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Re: Zamena kvake na ulaznim vratima

Кваку увек можеш да накрају "разбушиш" бургијом. Такође, пробај да поставиш парченце неке гуме на шраф и да га онда одврнеш шрафилицом (понекад помаже).

Што се тиче рупа од шрафова зависи да ли желиш да их само сакријеш (то може да прекрије кит за дрво") па после неки лак или фарба, или мешавина лепка за дрво, пиљевине и лака за дрво, а може и нови комад дрвета да се убаци ... (једноставно, не знам са чим располажеш од алата и колико знања имаш у обради дрвета) ...
    п.с. такође, још увек имаш у продаји и округле кваке (уколико не желиш да дубиш рупе за обичну браву).
    Ime:  kvaka.jpg
Pregleda: 68
Veličina:  4,2 KB
    Poslednji put ažurirao/la OldDragon : 25.01.2018. u 21:14
    Where must we go... we who wander this Wasteland in search of our better selves? - do your best and let God do the rest and never give up!

Slične teme

1. Cilindar na kineskim ulaznim vratima
    Autor milospv u forumu Uređenje doma
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.09.2013., 22:50
  2. Zamena špijunke na kineskim vratima
    Autor milospv u forumu Uređenje doma
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.12.2012., 03:40
  3. Odgovora: 145
    Poslednja poruka: 07.06.2009., 02:07
  4. zamena za McAfee PGP disk 6.5.8 pod WinXP