Vanilice

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
13.094
Mi u kuci svi volimo vanilice i ja ih napravim u dve ture tj duplu meru pa stoje u staklenoj bombonjeri i traju. Uvek ima nesto slatko za uz kafu...
Kako ih pravite? Ja sam uvek pravila onaj najobicniji recept a onda sam pronasla neki koji smanjuje kolicinu ugljenih hidrata- brasna a ima vise proteina i vlakana. Cak umesto dzema moze neki drugi namaz dakle da se i tu sećer smanji.
Probacu da ih napravim a u medjuvremenu me interesuje koliko ste spremni da eksperimentisete i nesto sto je ustaljeno menjate za novo?
 
Poslednja izmena:
Pa ja pravim sa mašću te su naj naj ali rekoh da probamo zdravije.
Recept nije proveren, nisam pravila jos planiram sad tokom ove nedelje.
Nadam se da cu pronaci sve sastojke. :huh
Bademovo brasno imam, cist protein i kad pogledam sta sve treba pisem i recept.
Inace koliko ste spremni da experimentisete i pravite zamene i uvodite nove stvari u jelovnik?
 
Poslednja izmena:
najlepse vanilice su starinske sa mascu ili sa putetom, orasima i dzemom od kajsija ili malina
sve ostalo nema pojma sa vanilicama, posebno ne veganske vanilice..:lol:
 
Evo mojih vanilica

400 gr masti
200 gr voćnog šećera
2 žumanca i 2 cela jaja
Sok od 1 limuna
1 kg brašna

Sve izmešati vaditi kolutiće i peći na tihoj vatri. Spajati džemom napravljenim sa voćnim šećerom. Tople spajati i valjati u voćni šećer zamirisan vanilom

uo7qvzp.jpg
 
najlepse vanilice su starinske sa mascu ili sa putetom, orasima i dzemom od kajsija ili malina
sve ostalo nema pojma sa vanilicama, posebno ne veganske vanilice..:lol:

Искључиво маст.

А џем од шипурака стављам.

Нема експеримената са ЊКВ ванилицама, Мачко z:((
 
ko oce da se hrani zdravo, posno, savremeno i sve to
neka ne jede banilice
a ne da kvari vanilice margarinom, vocnim secerom, kojekakvim vlaknima i proteinima, namazima
:deda:

e nek sam rekla, vi kako ocete
 

Back
Top