Trač

Boljarin

Buduća legenda
Poruka
28.390
kao najbolji način borbe protiv neistomisljenika, ali i
raširen metod manipulacije masama.
Kakve su osobine nosioca trača?
Koji su putevi trača?
 
jel to direktiva da pises o tome

lupanje je opasnije od traca

trac sadrzi deo istine

dok lupanje zavisi samo od maste

ja sam gore npr lupio da ti je nalozeno da pises o ovome

i moje lupanje branim ponavljanjem

a ti veoma tesko mozes dokazati da nisam u pravu i da lupam
 
Tračer je ozlojeđeni zavidnik i zlobnik pod jedan i pod dva -onaj koji ima cilj koji će tračem postići u celosti ili delimićno.Obićno je to diskvalifikacija.
Žuta štampa je puna tračeva,ali ih i službe lansiraju radio milevom u narod...Oprobano hiljadama puta...
 
Tračer je ozlojeđeni zavidnik i zlobnik pod jedan i pod dva -onaj koji ima cilj koji će tračem postići u celosti ili delimićno.Obićno je to diskvalifikacija.
Žuta štampa je puna tračeva,ali ih i službe lansiraju radio milevom u narod...Oprobano hiljadama puta...

Slazem se da su to zavidnici, a cesto i ljudi koji ocekuju neki interes makar i posredan.
Da bi neko bio tracer mora da bude blizu objekta traca, a to znaci i da je dvolican.
 
Tračani su drevni narod. A pošto su oni zapravo Srbi.. Tribali, Rašani, Raseni, Etrurci, Iliri, Sarmati, Skiti, Vendi.. Onda je tračarenje nama u prirodi. I nema leka za to.
 
nisi me razumeo u gornjem postu

nisam se slozio da je trac pokusaj manipulacije

trac je vise podsmevanje , pokusaj gazenja nekog recima

Aha, ma sta to znacilo i koju svrhu imalo ?

Vidis, gazenje nekoga iz obesti jos samo deci ima smisla,

odrasli se sluze tracem da postignu cilj.
 
sigurno ne na trachu, da bih forsirala svoju ideju ili proizvod ne moram obavezno da pljujem po konkurenciji, a argumentovana kritika svakako nema veze sa trachom...

Mozda nisi primetila, ali trac je osnova politike, najjeftiniji nacin eliminisanja protivnika kao sto je jeftinije pustiti trac protiv konkurencije i eliminisati ih nego reklamirati svoj takodje los proizvod.
 
kao najbolji način borbe protiv neistomisljenika, ali i
raširen metod manipulacije masama.
Kakve su osobine nosioca trača?
Koji su putevi trača?

Трач је само убијање времена којег ионако премало имамо. Каква црна борба против неистомишљеника, за то служе студије, критике и сл.
 
Трач је само убијање времена којег ионако премало имамо. Каква црна борба против неистомишљеника, за то служе студије, критике и сл.

Zato drzis moblini i citas sta na njemu pise, citas studije?
Pijes kafu i slusas studije?
Misljenje gradis po studijama ne po trecu?
 
Zato drzis moblini i citas sta na njemu pise, citas studije?
Pijes kafu i slusas studije?
Misljenje gradis po studijama ne po trecu?

Трач је оговарање, олајавање. Против неистомишљеника се бори аргументима и то тако да их тај неистомишљеник може чути, прочитати. Трач је борба са самим собом, јер смо обично томе кога трачамо иза леђа. Самим тим, он није учесник битке. Пијем кафу и слушам саговорника, обично причамо приче ради, ако немамо неке занимљиве теме. Трачеви отом потом и само са истомишљеницима, никад о ником не говорим лоше ако мој саговорник нема исто мишљење. Јако је покварено говорити о неком лоше ако саговорник већ сам није увидио исто.
 
Трач је оговарање, олајавање. Против неистомишљеника се бори аргументима и то тако да их тај неистомишљеник може чути, прочитати. Трач је борба са самим собом, јер смо обично томе кога трачамо иза леђа. Самим тим, он није учесник битке. Пијем кафу и слушам саговорника, обично причамо приче ради, ако немамо неке занимљиве теме. Трачеви отом потом и само са истомишљеницима, никад о ником не говорим лоше ако мој саговорник нема исто мишљење. Јако је покварено говорити о неком лоше ако саговорник већ сам није увидио исто.

Ja pomislio da pisemo o tracu kao pojavi, a ne o tebi i tvojim stavovima, vrlo vaznim za razvoj traca ili istine.
Izvinjavam se samo nastavi promociju.
 
Ja pomislio da pisemo o tracu kao pojavi, a ne o tebi i tvojim stavovima, vrlo vaznim za razvoj traca ili istine.
Izvinjavam se samo nastavi promociju.

Држиш, Пијеш и Градиш су глаголи у седмом лицу осмине презента ? Ти ме питаш ја те упознајем са теби очигледно непознатим концептом, а превратиш једног на добро опрости ти се садам гријеха. Нема на чему, јер то је нормално, није баш херојско дјело ако се сачуваш да неком представљаш неког као негативног
 
kao najbolji način borbe protiv neistomisljenika, ali i
raširen metod manipulacije masama.
Kakve su osobine nosioca trača?
Koji su putevi trača?

Na nivou pojedinca ( a ne masa i medija i politike) i kao žrtva nekoliko tračeva mogu reći:

OSOBA koja započinje trač (netačnu ili neproverenu ružnu informaciju o nekome) je dno dna od čoveka

OSOBE koje je prenose a pri tom ne govore objektu (žrtvi) trača ništa, su malčice bolje od ove prve osobe (jer bar nisu to započele)

OSOBA koja je žrtva trača može imati sreće i ne uznemiravati se ako se radi o nekoj gluposti...ali ako se radi o ozibljnoj stvari, TRAČ može imati vrlo ozbiljne posledice (u porodici, zdravlju, duševnom miru)

Ali, kako je uvek nešto i DOBRO u svemu što se dešava, nabrojimo i prednosti trača za žrtvu trača:

- spoznaš sebe - vidiš gde si tanak i na tom dalje radiš
- spoznaš svoju okolinu - prijatelje, kolege, komšije, rođake
- još jednom overiš KAKAV NIKAD NE ŽELIŠ BITI i kad ti neko krene nešto pričati o drugom, samo ga prekineš...
- još više ceniš i čuvaš one odnose i ljude koji se još jednom dokazaše kao KVALITETNI


O motivima: sam Bog ih zna. Kakvi god da su, a nisu lepi, jedno je sigurno - ta osoba nikad nije sposobna biti istinski srećna i zbog toga je za žaljenje .
 
Slicno i ja mislim, ali trac je stvarno rasiren.

Vise se ne radi o poluistinama, nego su to celi scenariji.

I bilo bi ok, jer taj koji smislja ima cilj i verovatno neku bolest,

ali oni sto prenose su gori, jer to rade zbog dvolicnosti, zlobe,
gluposti ili pakosti.

Prenosioci traca su osnova traca.
 

Back
Top