Sta se krije iza papiloma virusa?

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.005
https://www.krstarica.com/zdravlje/...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

Drustvo je prepuno lazi o papiloma virusima.
Ali to nije laz o virusima nego o nacinima i odnosima virusa i ljudi...
Koristi se to sto malo ljudi u Srbiji zeli nesto da zna.
Ili zele da se plase ili da se duvaju nekim znanjem, a znanje o zdravlju nije za duvanje ako je o bolesti...

Vec desetak godina traje eksplozija sirenja HPV virusa u Srbiji.
Zasto?
Pa zato sto ne postoji prica o tome.
Stanje pre deset godina, nezvanicno, je bilo da ga ima, ne znam procenat jer je nezvanicno , ali da populacija nije opstezahvacena tim virusom , iako se to po prirodi samog virusa (to je grupa virusa mislim preko 100 ih ima) moze i ne primetiti.

Medjutim, po primecivanju HPV koji se dobija seksualnim putem, ekspanzija se desila u ovih 10 godina...
Jedan po jedan su padali poznanici i poznanice...
Prvo su bili oni promiskuitetni i laki...
To je bilo pre deset godina...
Zatim su poceli da padaju oni manje promiskuitetni a laki na lake...npr lake na lepe decake....na bildere i slicno...
Ne mozes ih ubrojiti u promiskuitetne jer su imale 3, 4 momka do svoje 26 godine, ali nije da nisu lake...

Zatim je krenula eksplozija u teen populaciji...gde se HPV virus prenosi i bez seksualnog odnosa, ali ima i dosta seksualnog odnosa...
Tu treba reci sledece, HPV virus se prenosi ne samo penetracijom nego moze i dodirom tj petingom...
Ali treba reci i da se leceni HPV ne leci...nego se samo uklanjaju posledice koje nastaju , tj bradavice...kao najcesce posledice...

Tako se formiralo misljenje kod polupromiskuitetnih da to imaju svi...
To uopste nije tacno ali je negde pre 3,4 godine, moja licna anketa i po netu i medju zrelijim devojkama, (24-40) pokazala da vecina misli da svi to imaju, sto indirektno pokazuje da oni to imaju ili su imali ili kod sebe ili u okruzenju.

Tada je vec procena zdravstvenih radnika bila da je HPV prisutan kod 65% stanovnistva koje je seksualno aktivno...
Kako su merili ne znam, izvor podataka ne znam...
To nije bilo u sukobu sa mojim licnim utiskom preko ankete i ovako preko spoznaje poznanika...
Mini anketa u studentskoj populaciji je bila jos gorih rezultata od tih 65%...a sa jos manje promiskuitetnog ponasanja...

Tipicna srpska boljka....
Neaktivnost oko necega dovodi do ekspanzije.
Lazna predstava , a to je kao dobar dan kod srba, dovodi do ekspanzije (lecenje simptoma nije lecenje virusa).

Sad je naravno procena da mnogo vise osoba ima HPV , tako da se pretpostavlja da su jedino deca neupletena, sto moze biti da je tacno a moze biti i da nije....tj da i tu ima puno hpv...
U svakom slucaju ocigledno je namera da se svi ZASTITE.

Ali nekako vlada misljenje da opet treba uprostiti i slagati narod...
Da ga ne plasimo ili sta vec...
Pa i nije bez razloga takva procena debiliteta kod naroda...
Ne znam nijedan kolektiv gde radnik ne dolazi virulentan na posao.
Ne znam nijedno zabaviste gde roditelji ne dovode bolesno dete u vrtic...
 
Brate sve naopako za pare - može
Laboratorija će napravi virus
Samo spojiš ubavo sa grbavo i nastane seljačina-mutant

Pa na kladži varaju a ne u tom modernističko-populističkom zdravstvu
Evo juče - Chelsea 0:0, Real Madrid izgubio 0:1, Al Hilal 1:1 u istom minutu

Znači za muljažu svi spremni
Aj pokreni temu kad ta tvoja plati-klati medicina SAVLADA RAKČINU
 
Tacno ali isto tako treba reci da se olako za ekspanziju raznih bolesti i karcinoma u Srbiji sve pripisuje bombardovanju i raznim eksternim uzrocima a ne i realnim uzrocnicima na koje se moze uticati.

Svetska zdravstvena organizacija saopštila je da ljudski papiloma virus drugi vodeći urok smrtnosti od raka kod žena. U našoj zemlji godišnje od karcinoma grlića materice oboljeva 25-30 od 100.000 žena, odnosno svakog dana oboli 4 žene, a 1 umre od ove opake bolesti. Dokazano je da je u 99,8% slučajeva oboljenje uzrokovano humanim papilloma virusom, a ova infekcija se smatra najraširenijom u svetu. Za sada pravog leka nema, a jedini način za njeno suzbijanje je prevencija, odnosno njeno blagovremeno otkrivanje redovnim pregledima.

http://www.stetoskop.info/Humani-papiloma-virus-HPV-infekcija-4010-c3-content.htm
 

- - - - - - - - - -

:zurka:

- - - - - - - - - -

Popij me kao lek
Produžiću ti vek
Uzmi me kao dar
I nikad nećeš biti sam i star

jauuu
:lol:

- - - - - - - - - -

Tacno ali isto tako treba reci da se olako za ekspanziju raznih bolesti i karcinoma u Srbiji sve pripisuje bombardovanju i raznim eksternim uzrocima a ne i realnim uzrocnicima na koje se moze uticati.
Pogotovo kad ti se posle bombardovanja utrostuči broj obolelih a UN cenzurisala izveštaj plus zabranili Srbiji da meri radioaktivnost
Za pogačicu i jogurt dodju stručni ehperti da ti objasne kako američka radijacija odmah ode gore a samo ruska ostaje dole.
 
Poenta ili jedna od poenti moje price je da, iako zdravstveni radnici kao nesto rade po pitanju HPV, oni vise rade ono sto je u trendu i masa lekara je postala putujuci kongres ili putujuci novinar, radeci ceo svoj zivotni vek samo emisije o nekim temama u zdravstvu...
Pri tome blage veze nemaju o stanju u populaciji...

Imao sam ja i sukobe sa lekarima verbalne prirode, gde mi lekarka saopstava da nema sifilisa jos od 1974 u SFRJ...
Ja kazem u cekaonici vam sedi zena i njen muz koji se lece od sifilisa...
Stvarno se lece, ona je tezi oblik, 2 ili 3 , a on pocetni...
I posle celih 10 godina lekari istu pricu pevaju...

Tako i sa HPV.
Kad je pocelo pa jedan dobio, ne reagujem, ajd zakacio studentkinju kuravu , onu koja voli i profanima i kolegama da odradi protivuslugu za semestralni ili za neke skripte...
Kad su poceli da dobijaju njih 5,6...a nisu vise alavci i hebaci, e onda je vec za prst na celo..

A kad je to postalo toliko da mi na pomen teme devojke kazu da valjda to danas svako ima i time mi kazu koliko su upoznate sa tim u svom okruzenju , e onda je debelo vreme za akciju, a to je bilo ima vise od 5 godina...mislim 8,9 godina kako ima od tog doba...

Medjutim, u ustanovama Srbije moze slobodno da se Srbija ubija od epidemije, nece se nista desiti...
Koksaki su precutali...starci bili desetkovani, neki mladi bili pogodjeni takodje...
Sad zbog politike digose dzevu za boginje, a tu je vise panika i dizanje panike nego sto je stvaran broj obolelih, ali se trude i taj broj da povecaju...
Ne lazno brojanjem, nego narod nekad doda malo...ako moze...
Kod ovih boginja se igra igra izmedju politike i naroda, tu medicinari nemaju nista...
A kod HPV imaju , ali su zatajili...
Kao sistem.

Inace meni zao medicinara na neki nacin jer ih politicari natacinju na kolac nevidjeno, a opet sire ponudu a ne mogu da postignu , sto je takodje bezobrazluk..
A bahati i povrsni jesu , jos malo im fali pa kao indusi da budu po kvalitetu...

Stomatolozi jos gori...

Tako da ....nisu ni medicinari nevini...

Ali narod , sve poganiji i poganiji...losijih navika, ponasanja , znanja, mentaliteta...

- - - - - - - - - -

Ni ove reakcije ne bi verovatno bilo da ne pogadja zene i da ne pogadja politicare sa kurtonom...
 
Danasnja vest.

Dugoočekivana vakcina protiv oboljenja koje izaziva humani papiloma virus (HPV), a koji je glavni uzročnik raka grlića materice kod žena, nakon više lažnih najava, trebalo bi da bude u upotrebi do kraja godine.
Naime, Pravilnikom o imunizaciji i načinu zaštite lekovima i Pravilnikom o programu obavezne i preporučene imunizacije stanovništva protiv određenih zaraznih bolesti imunizacija protiv HPV-a biće dobrovoljna, to jest preporučena, a ne obavezna poput, na primer, vakcinacije protiv malih boginja. Takođe, kako i druge imunizacije, primenjivaće se na devojčicama i na dečacima, što je i praksa u celom svetu.

Kako za 021 navode u Institutu za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut", preporučena imunizacija protiv oboljenja izazvanih HPV sprovodiće se kod devojčica i dečaka starijih od devet godina pre prvih seksualnih odnosa, a prvenstveno kod devojčica šestih razreda osnovnih škola.

"Sprovodiće se sa potrebnim brojem doza, zavisno od vrste vakcine koja bude na raspolaganju i uzrasta u kojem će se davati", navode u "Batutu".

U Srbiji su registrovane dve vakcine protiv oboljenja koje izaziva HVP - Gardasil i Cervariks, a koje se uobičajeno daju u tri doze. Međutim, još uvek nije poznato kada će tačno vakcina i u kojim dozama biti dostupna roditeljima mališana u Srbiji, s obzirom na to da Ministarstvo zdravlja, po sada već uobičajenom maniru, ćuti na pitanja 021 koja se tiču svih tema od velikog značaja za građane. Istovremeno, Ministarstvo zdravlja uredno daje izjave drugim medijima u vezi sa svim temama, pa i sa ovom, iako se 021 inicijalno obratio resornom ministarstvu još 5. januara. Kao i do sada, neuspešno.

Dok se čekaju informacije o dozama koje bi trebalo da dođu u Srbiju, podsetimo da su prve najave o dolasku HPV vakcine u Srbiju izrečene sredinom decembra 2016. godine. Tada je državni sekretar Ministarstva zdravlja Berislav Vekić poručio da je resor preduzeo "sve potrebne mere" da dobrovoljna vakcinacija počne 2017. godine. Mesecima kasnije, ni Institut "Torlak", ni instituti za javno zdravlje nisu imali nijednu informaciju o početku imunizacije u Srbiji, potvrđeno je za naš portal.

Iako je vakcina u redovnoj i obaveznoj primeni u svetu više od 10 godina, Srbija je uspela da sprovede samo pilot-projekat imunizacije protiv HPV sa 2.000 doza, u nekoliko okruga.

Humani papiloma virus jedan je od najčešćih uzročnika raka grlića materica, koji svake godine odnese živote najmanje 500 žena. Prevencija infekcije virusom najbolje je sredstvo i zato će se vakcinacija, ako uopšte bude moguća ove godine, sprovoditi na deci koja nisu imala seksualni odnos. Pravilnik o imunizaciji predviđa da se ova vakcina uvede najkasnije do 1. aprila 2019. godine, što znači da i ovaj, novi najavljeni rok može da bude probijen.

Inače, Evropska nedelja prevencije raka grlića materice obeležava se svake godine od 28. januara do 3. februara.

"Nаrоčitо zаbrinjаvа činjеnicа dа sе Srbiја i dаljе nаlаzi u grupi еvrоpsкih zеmаljа sа nајvišim stоpаmа оbоlеvаnjа i umirаnjа оd rака grlićа mаtеricе. Каdа је rеč о оbоlеvаnju оd rака grlićа mаtеricе, Srbiја sе nаlаzi nа čеtvrtоm mеstu u Еvrоpi, pоslе Rumuniје, Litvаniје i Bugаrsке. Nаžаlоst, nаšа zеmljа sе pо umirаnju оd оvе vrstе rака коd žеnа, nаlаzi nа trеćеm mеstu u Еvrоpi, оdmаh pоslе Rumuniје i Mоldаviје", poručuju u Institutu za javno zdravlje Srbije.

Srbija učestvuje u obeležavanju ove značajne sedmice već 12. godinu, iako u programu imunizacije nema vakcinu protiv HPV.

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/180079/Hronika-nedolaska-dobrovoljne-vakcine-protiv-HPV-a-u-Srbiju.html
 
Aj pokreni temu kad ta tvoja plati-klati medicina SAVLADA RAKČINU
U našoj zemlji godišnje od karcinoma grlića materice oboljeva 25-30 od 100.000 žena, odnosno svakog dana oboli 4 žene, a 1 umre od ove opake bolesti. Dokazano je da je u 99,8% slučajeva oboljenje uzrokovano humanim papilloma virusom

Evo ti, napravili su efikasnu vakcinu protiv raka, jedne vrste barem ali jedne od najgorih, bolesti koja svakog dana upropasti život 4 Srpkinje, a jednu ubije. Računaj i na nekoliko muškaraca mesečno od ostalih vrsta raka koje izaziva isti virus.

Kada bi deca počela da primaju ovu vakcinu za dvadesetak godina više ne bi bilo umrlih od raka grlića materice, a ipak, ti si protiv. Zašto ne želiš da se deca u Srbiji zaštite od raka?
 
Evo ti, napravili su efikasnu vakcinu protiv raka, jedne vrste barem ali jedne od najgorih, bolesti koja svakog dana upropasti život 4 Srpkinje, a jednu ubije. Računaj i na nekoliko muškaraca mesečno od ostalih vrsta raka koje izaziva isti virus.

Kada bi deca počela da primaju ovu vakcinu za dvadesetak godina više ne bi bilo umrlih od raka grlića materice, a ipak, ti si protiv. Zašto ne želiš da se deca u Srbiji zaštite od raka?
Ne mozes da uvedes nasilnu vakcinaciju i ocekujes da ljudi veruju u istu. Ne veruju ljudi vladi da brine o njihovom zdravlju. Ta ista vlada naplacuje cigarete i alkohol, secer galore i nikom to nije zabranila ili stavila roditelja u zatvor zbog nemarnosti jer decu hrani smecem.
 
Ne mozes da uvedes nasilnu vakcinaciju i ocekujes da ljudi veruju u istu. Ne veruju ljudi vladi da brine o njihovom zdravlju. Ta ista vlada naplacuje cigarete i alkohol, secer galore i nikom to nije zabranila ili stavila roditelja u zatvor zbog nemarnosti jer decu hrani smecem.

Nit je vakcinacija nasilna niti se može porediti sa cigaretama i alkoholom. Zamena teza je omiljeni argument antivakcinaša.
 
Da li postoji barem jedno dete u Srbiji koje trenutno ne ide u školu zato što nije vakcinisano?

Sigurno postoji Muade, sigurno... ne treba da zaboravis da prinuda na odredjeni broj ljudi deluje neocekivano. Prinuda je pocetak kraja... a ja te razumem. Taj mainstream thinking je prosto deo nekog kulturnog obrasca, decenije i generacije pod cenzurom i samocenzurom hoce da naprave te profile. Bice sve okej, nece svet da pukne od nevakcinisanja. Moja deca su nevakcinisana i nista im ne fali. Kod mene nije obavezna i sve je super. Isto nam ne stavljaju fluorid u vodu ovde i zubi nam nisu losiji nego vama :))
 
Sigurno postoji Muade, sigurno... ne treba da zaboravis da prinuda na odredjeni broj ljudi deluje neocekivano. Prinuda je pocetak kraja... a ja te razumem. Taj mainstream thinking je prosto deo nekog kulturnog obrasca, decenije i generacije pod cenzurom i samocenzurom hoce da naprave te profile. Bice sve okej, nece svet da pukne od nevakcinisanja. Moja deca su nevakcinisana i nista im ne fali. Kod mene nije obavezna i sve je super. Isto nam ne stavljaju fluorid u vodu ovde i zubi nam nisu losiji nego vama :))

Stvarno? Ovo je logika kojom se vodiš? Hoćeš još neke priče o deci koja su bila nevakcinisana i ništa im nije falilo, a onda su došli u kontakt sa bolestima od kojih vakcina štiti?

Izvoli: Užasne posledice nevakcinisanja – Examinus

Dečak umro od difterije, Španija 2015 [link]
Šestogodišnji nevakcinisani dečak Pau imao je istu sudbinu i preminuo je nakon skoro mesec dana borbe sa difterijom. Ovo je prvi slučaj difterije u Španiji nakon 28 godina, protivotrov se više ne proizvodi u EU već su morali da ga dopreme iz Rusije, nažalost stigao je prekasno. Njegovi roditelji su se pokajali, optužili su antivakcinaše da su ih "prevarili" i odmah su vakcinisali svoje mlađe dete. Bitno je napomenuti da su zdravstvene službe nakon toga testirale kompletan region i pronašli su bakteriju kod još osmoro dece! Ova deca nisu imala nikakve simptome bolesti zato što su bili vakcinisani (vakcina ne može da zaštiti od bakterije, već štiti od opasnog toksina koji ova bakterija luči).

Svih sedmoro nevakcinisanih mališana obolelo od velikog kašlja, dve bebe iz regiona preminule, Kanada 2015 [link1, link2]
Tara Hills i njen muž poverovali su agresivnoj antivakcinaškoj kampanji i nisu vakcinisali svoju decu. Po njenim rečima oni "nisu znali kome da veruju" pa su odlučili da je bolje da "ne rizikuju sa vakcinama i nadaju se najboljem". Kada je došlo do epidemije malih boginja u obližnjem gradu predomislili su se i planirali da krenu sa vakcinacijom dece, nažalost pre nego što su stigli do toga napao ih je veliki kašalj. Ista epidemija odnela je živote dve nevakcinisane bebe.

Prvi put nakon 20 godina u Sloveniji nevakcinisano dete oboljeva od tetanusa, oktobar 2016 [link]

Devetogodišnje nevakcinisano dete oboljeva od tetanusa, SAD, oktobar 2016 [link]

Sedmogodišnja nevakcinisana devojčica u teškom stanju nakon infekcije tetanusom, Australija, mart 2017 [link]

Dečak oboleo od leukemije umire od morbila koje je dobio od nevakcinisanog brata, Italija, jun 2017 [link]

I mnoge druge
 
Ne mozes da uvedes nasilnu vakcinaciju i ocekujes da ljudi veruju u istu. Ne veruju ljudi vladi da brine o njihovom zdravlju. Ta ista vlada naplacuje cigarete i alkohol, secer galore i nikom to nije zabranila ili stavila roditelja u zatvor zbog nemarnosti jer decu hrani smecem.

Ne moraju da veruju. Vakcina protiv HPV virusa može da spasi hiljade života jer kao što pismeni znaju taj virus je direktno odgovoran za rak grlića materice i neke od kancera grla.
E sad kada se neko razboli od kancera izazvanog HPV virusom neka se onda žali antivax lobiju da mu vrati zdravlje.
 
Ne moraju da veruju. Vakcina protiv HPV virusa može da spasi hiljade života jer kao što pismeni znaju taj virus je direktno odgovoran za rak grlića materice i neke od kancera grla.
E sad kada se neko razboli od kancera izazvanog HPV virusom neka se onda žali antivax lobiju da mu vrati zdravlje.

Moj sin se razboleo od vakcine. Dobio je umesto imuniteta bolest. Pa kako je to moguce???? Kome da se zahvalim i kome da verujem?
 

Back
Top