Postanak sveta

Boljarin

Buduća legenda
Poruka
28.390
Posto se radi o jednostavnim istinama, vrlo dobro kamufliranim pricama kroz istoriju, razmisljao sam na koji Forum i PDF da postavim temu. Tako da me ne cerece verski fanatici i dobro informisani filozofi, a narocito ne politicki fanatici.
Radi se o vrlo jednostavnim stvarima koje bih izneo u vidu sumnje u istinitost znanja o postanku sveta i covecanstva.
Kao iskreni tragac za istinama zanima me sta se to krije iza raznih teorija postavljenih pred covecanstvo.

Dakle, cemu sluze istine raznih grupacija, pocev od mesija, preko filozofa do nauke, ako smo svesni da svaka
od tih istina ima manje, vece ili kardinalne mane.

Ako znamo da sva ucenja u svom prapocetku pocinju od coveka s belom bradom od koga pocinju i "saznanja"
o pocetku sveta zasto se ona kriju?
Kao imperativno pitanje je potiskivanje podsvesti coveka i guranje u "realnost" u kojoj se lako kontrolise svaka
svest.
Da li se istine nalaze u podsvesti koja je svesno ogradjena ljudskim manama?
 
Dalje, postavljajuci pitanje skrivanja istine zanimljivo je da je astrologija gurnuta na margine svih traganja,
ako je poznato da poceci saznanja imaju osnovu u astrologiji,
Koliko podsvest sadrzi istine o postanku kroz astroloska istrazivanja?
 
Nisam te lepo shvatio.
Koju istinu konkretno tražiš i šta po tebi nije jasno?
Probaj da budeš konkretniji,inače ćemo imati problema sa shvatanjem šta pokušavaš da kažeš.

Postavljanje pitanja ne znaci da mi trebaju odgovori, vec da su tu za razmisljanje, pa ko kako razume. :)

Pitanje svih pitanja je zasto se potiskuje ljudska podsvest?
 
Poslednja izmena:
Mogli bi da pocenemo od sadasnjosti, recimo. Jedno vazno pitanje je:

Zasto bi nekome bilo vazno da oslobadi "zenski" nacina razmisljanja,
ako ga je drzao u tegli nekoliko hiljada godina?
 
Dalje, postavljajuci pitanje skrivanja istine zanimljivo je da je astrologija gurnuta na margine svih traganja,
ako je poznato da poceci saznanja imaju osnovu u astrologiji,
Koliko podsvest sadrzi istine o postanku kroz astroloska istrazivanja?

Ja nikad nisam shvatao astrologiju,ponekad mi rekla tačno,ponekad mi pogodila kako razmišljam,ponekad pomogla,ali nikad nisam je shvatio,kako funkcioniše,još manje kapiram kakve veze planete imaju vezu samnom,ili sa bilo kim.
Ne kažem da nemaju,samo ne kapiram vezu.

- - - - - - - - - -

Mogli bi da pocenemo od sadasnjosti, recimo. Jedno vazno pitanje je:

Zasto bi nekome bilo vazno da oslobadi "zenski" nacina razmisljanja,
ako ga je drzao u tegli nekoliko hiljada godina?

Miliš nekome odredjenom? Taj neko nije bio živ pre dve hiljade godina,tako da..taj ko god da je,nije ga briga za to.
 
Ja nikad nisam shvatao astrologiju,ponekad mi rekla tačno,ponekad mi pogodila kako razmišljam,ponekad pomogla,ali nikad nisam je shvatio,kako funkcioniše,još manje kapiram kakve veze planete imaju vezu samnom,ili sa bilo kim.
Ne kažem da nemaju,samo ne kapiram vezu.
Ako su bile vrlo bitne na pocetku poznate istorije, zasto je vremenom izgubila taj primat,
a umesto nje su postale vazne filozofija, nauka i teologija?

- - - - - - - - - -

Mislim da mi chat sa tobom nista ne znaci, ako ne pocnes da razmisljas. :)
 
Ja i tvrdim da nista ne znam, zato se pitam cemu sputavanje podsvesti i koliko to ima veze sa znanjem.

Da li smo svesni da nasa svest upravlja nasim zivotima sa vrlo malim procentom?

- - - - - - - - - -

Da li je danas bas nova godina ili je to bila ona od pre neki dan ili je sve to usvojeno iz nekog nebitnog razloga?
 
Ja i tvrdim da nista ne znam, zato se pitam cemu sputavanje podsvesti i koliko to ima veze sa znanjem.

Da li smo svesni da nasa svest upravlja nasim zivotima sa vrlo malim procentom?

Nema sputavanje podsvesti,podsvest je samo sirovo znanje koje nije isplivalo i utopilo se u svest.
Primer plašiš se zmije,ali toga nisi svestan,jer se nisi susreo sa zmijom,ali to ipak postoji u tvojoj podsvesti..onog trenutka kad vidiš zmiju,ta informacija će isplivati u svest,i bićeš svestan toga.

- - - - - - - - - -

Ja i tvrdim da nista ne znam, zato se pitam cemu sputavanje podsvesti i koliko to ima veze sa znanjem.

Da li smo svesni da nasa svest upravlja nasim zivotima sa vrlo malim procentom?

- - - - - - - - - -

Da li je danas bas nova godina ili je to bila ona od pre neki dan ili je sve to usvojeno iz nekog nebitnog razloga?

Usvojeno.
 
Recimo da pocnemo sa tvrdnjama koje znamo.

Znamo da se na vrlo sirokom prostoru pojavljuje prica o "mudracu" bele sede brade.
Znamo da je covek i pre toga postojao i da je imao razvijenu podsvest i osecaj za desavanja oko sebe.

Znamo da su znanja sifrovana kroz istoriju. Ko poseduje ta znanja?

- - - - - - - - - -

Zasto bi neko sifrovano sakrivao znanja?

- - - - - - - - - -

Znamo da se ljudima lakse upravlja, ako se sakrije znanje,
da li je to cilj ili je cilj sakrivanja znanja dok ljudi ne dostignu
svest koja moze da shvati istinu?
 
Recimo da pocnemo sa tvrdnjama koje znamo.

Znamo da se na vrlo sirokom prostoru pojavljuje prica o "mudracu" bele sede brade.
Znamo da je covek i pre toga postojao i da je imao razvijenu podsvest i osecaj za desavanja oko sebe.

Znamo da su znanja sifrovana kroz istoriju. Ko poseduje ta znanja?

- - - - - - - - - -

Zasto bi neko sifrovano sakrivao znanja?

Vatikan? :D
Kaži ti meni koje su tvoje pretpostavke. :)
Ne pokušavaj da izvučeš,šta ja mislim,mene zanima koje su tvoje pretpostavke o tome što pričaš. :)
 
Ako hoćeš baš,mogu da odem u temu koju nikako ne možeš da opipaš,ili dokažeš,niti da je pobiješ,jer za tako nešto treba dokazivanje..
Čuo sam za Arkonska bića (archon),to su kao loša bića,skroz suprotna biološkom biću. I kao oni su stvorili vere na osnovu Boga koji kazni,šalje u pakao ako si loš i tako to,i zato moraš biti pokoran,i slušati pretpostavljenog.
I kao oni su krivi,jer se ništa ne sećamo šta je bilo pre života,niti šta će biti posle,pa tako lutamo u ovom svetu,bez tog znanja.
 
Zaboravi internet osim biblioteka.
Pocni da ulazis u biblioteke i trazis tekstove koji se bave egiptom, majama i verama.
Nastankom, a mozes da kopas i po masonima ili prevodima bagavadgite, damapade ili biblije.
 
Jedno je sigurno, astrologija je bila najmocnija nauka
dok neko nije odlucio da je marginalizuje.

Takodje je zanimljivo nastajanje "novih" masona koji se evo,
zadnjih godina demistifikuju.
Da li je to namera, sakrivanje masona iza maske od masona?
 

Back
Top