Merenje secera- koji uredjaj koristite?


hahaha

dijabetes je moderna bolest (ono kad se svaki dan i svuda jedu govna bez potrebe pa organizam trpi dok može)
ali je isto tako i - nasledna

uživajte u životu - pijte, pušite, jedite slatko, slano, kiselo, ljuto, slasno i masno
sve dok vam doktor ne zabrani

e onda svejedno koji aparat koristite za merenje šećera u krvi - jer se koriste oni patroni koji odgovaraju samo jednom uredjaju
nek je i od iste firme - jer periodično promene veličinu patrone pa ne može u uredjaj kom ništa ne fali
idu logikom - tebi treba rezultat za privatno a njima pare a na patrone i nije neka zarada
mislim nije da nije al lepše je kad opet kupite nov aparat

toliko bar savremena medicina može
 
Poslednja izmena:
Taj secer je ozbiljna stvar ljudi, treba da se proverava. Idem sledece nedelje da dam krv na analizu, a uradicu i secer, to radim cisto iz straha jednom godisnje trazim od doktora uput za proveru secera. Nisam tome sklona i pazljivo se hranim, ali toliko se plasim da radim za svaki slucaj.

Mudro.
Ja, pak, nikako da se uzmem u pamet.
Takve provere radim svake 7 . me godine !
 
Meni je vazno da tacnost bude ok ?
-Aparat Preision (firma Abbot) (Valjda engleska)
prednosti : trakice su pakovane u kesicama (slicno tabletama u tablama). Kad kupujes na komad ne treba da otvaraju kutijicu sa svih 50 komada. Trakice su osetljive, ulazi vazduh, svetlost. Aparat je tanak. Tacnost ?
- Aparat Contour plus (firma Bayer)
Prednost : trakica bolje usisava kap krvi (ne propadne ni jedna trakica) . aparat je vrlo malo deblji od predhodnog . Mana - trakice u kutiji ,
- aparat Prizma - (proizvedeno u kini ?)
Nemam ga .Prednost - Izgleda da spada u jeftinije, ako je tacan , onda ga mozda treba kupiti ?

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Joj, ne treba da se plasis. Razumem te... tako i ja svaki put kad imam kontrolu za tumor markere, ali uvek sa sobom “porazgovaram” i idem dalje. Jedna nova ispred druge, stignem gde treba.

Ne, nije stvar u strahu. Ne plašim se, već ne mogu da se nateram da
odem u Dom zdravlja.
Možda razlog leži u onom besomučnom čekanju, koje me izluđuje !
 

Back
Top