Sta volite da jedete?

31252922_1687105291378312_7925297534044471296_n.jpg


- - - - - - - - - -

od pre neki dan :cool:
 
kupus salatu i zelenu salatu dosta kiselo

Ne bih da izgleda kako popujem, ali treba biti veoma obazriv sa zelenom salatom u većim količinama jer može da nepovratno ošteti želudac, tj. debelo crevo. Zelena salata nije najbolje jelo za stomačić, pogotovo kada je u većim količinama.

Rekoh, bolje da kažem da ne bude posle velika šteta. :bye:

- - - - - - -

Što se hrane tiče, ja sam izuzetno konzervativan i izuzetno tradicionalno orijentisan i pravi sam snob što se tiče srpske hrane. Ili se jelo pravi kako treba ili se ne pravi uopšte. I veoma sam strog po tom pitanju. Ne volim kada ljudi eksperimentišu te dodaju tomatino u sarmu. Sa takvim ljudima sam u stanju da se ozbiljno posvađam i prekinem svaki kontakt.

Dakle, volim sve što je dobro i tradicionalno, ujedno i najkvalitetnije što može da se pojavi na trpezi.

Omiljena su mi kuvana jela, ali pljeskavica i sarma su neprevaziđena dva.

Ne podnosim lisnata testa iako mogu da ih jedem.

Nažalost, i pljeskavice, a i sarma, veoma zavise od kvaliteta namirnica i ponekad prođe i po dve-tri godine bez kvalitetnog obroka mog omiljenog jela bez obzira na dozu i nivo uložene pažnje pod kriterijumima koje ja postavim...

Najviše mi prija šopska (srpska) salata za stomak, ali po mogućstvu bez puno sira. Čokoladna bananica Štark mi takođe prija stomaku, ne znam zašto. Ima valjda te neke enzime u sebi koji bude neka osećanja u stomaku. Da li je zdravo, pojma nemam. Verovatno nije.
 
ваљушци са сосом од мирођије или са сосом од вишања
пасуљ, чорбаст, шарени
салату од киселог купуса са љутом туцаном паприком
сарме, али сватовске, "залогајчићи"
шпагете карбонара, или преливени ситно сецканим белим луком, кратко пропрженим на маслиновом уљу (знам да се маслиново не загрева, али ето, жртвовање)
 
Suseni paradajz u ulju. Svaki put capnem jedan u veru da se zasladim, posto mi se ne daje 200 din za 100g. Susene crne masline cesto uzimam. Najveci porok mi je sir sa plesnima, plavi na slovo B, onaj sto nije Dorblu.
 
Пуњена паприка, сарма, поховане паприке и поховане тиквице, мусака, лазање, рестован кромпир, ђувеч, барени, печени и пржени кромпири, сладак купус, рижото, ћуфте у парадајз сосу, тестенина са 4 врсте сира, пребранац, говеђи гулаш...
 
Moja cerkica obozava da jede spagetice. Upakovane su u kesice za jedan obrok a na kesicama pise "Piletina"! Valjda treba da imaju ukus piletine ali ja to nisam primetila! Doduse ima upakovan jedan dodatak koji ne stavljam kad ih kuvam jer mi je, neko ko je probao, rekao da je taj dodatak ljut. Ne verujem da bi im to dalo ukus piletine.
Veoma su tanke, kao da su namenjene deci.
 

Back
Top