Sta volite da jedete?


Losos.

- - - - - - - - - -

ja nikas nisam jeo sveži bakalar, samo sušeni tj. soljenosušen...


Mina, normalno, domaća kuhinja se podrazumeva kao najdraža... ( :

Svezi bakalar mozes da probas tako sto ces kupiti ribu koja se zove Manić. Na novosadskoj ribarnici je sigurno ima. Samo pazi da ti ne uvale američkog somića, jer liče.
Manić je rečni bakalar.

- - - - - - - - - -

jel si probao mozda kinesku, japansku ili korejsku testeninu, jel vredi nesto? to planiram da probam u bliskoj buducnosti

Probaj suši, ali u Japanu ako imaš prilike. Tamo je najbolji i obavezno sedi sa nekom japankom ili azijatkinjom koja živi u Japanu da bi te "naučila" čega koliko da jedeš sa tanjira.

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 473059

- - - - - - - - - -

sad je vreme kobaja, obožavam ih :D

Banatske kobaje su meni nešto posebno. Ukusom su različite od svih koje sam probao. Najbolje su kada se tek naprave posle "klanja", a onda ispeku na šporetu.
 
Banatske kobaje su meni nešto posebno. Ukusom su različite od svih koje sam probao. Najbolje su kada se tek naprave posle "klanja", a onda ispeku na šporetu.

Secam se kada sam bio mali pa iz prikrajka gledao kako kolju nesrecnu svinju.....

Dok joj je neki priuceni mesar gurao noz u grlo i mucio se da konacno presece zilu kucavicu, a svinja skicala u samrtnom ropcu, zena je stajala pored njega sa velikom serpom u koju se shpricala krv iz sviljinog vrata...

Kada je tako nahvatala vrucu zivotinjsku krv, nesto u sherpu, a nesto i pored, odnela bi unutra i odmah stavila na sporet...Za cas bi krv bila pecena, dok su svinji zivci jos radili i trzala je nogicama...

Dok je ubica svinje brisao moz o telo umrle zivotinje, zena bi iznela PECENU KRV da se umorni ratnici malo provate krvi...

Rakije su se pre toga vec dovoljno prihvatili i CHERECHENJE MRTVOG TELA je moglo da pocne...



Koliko je samo perverzije bilo u tome, Boze moj....
 
Poslednja izmena:
Secam se kada sam bio mali pa iz prikrajka gledao kako kolju nesrecnu svinju.....

Dok joj je neki priuceni mesar gurao noz u grlo i mucio se da konacno presece zilu kucavicu, a svinja skicala u samrtnom ropcu, zena je stajala pored njega sa velikom serpom u koju se shpricala krv iz sviljinog vrata...

Kada je tako nahvatala vrucu zivotinjsku krv, nesto u sherpu, a nesto i pored, odnela bi unutra i odmah stavila na sporet...Za cas bi krv bila pecena, dok su svinji zivci jos radili i trzala je nogicama...

Dok je ubica svinje brisao moz o telo umrle zivotinje, zena bi iznela PECENU KRV da se umorni ratnici malo provate krvi...

Rakije su se pre toga vec dovoljno prihvatili i CHERECHENJE MRTVOG TELA je moglo da pocne...



Koliko je samo perverzije bilo u tome, Boze moj....

Posle krvi sledi kožura.
Svakog 29.novembra, odnosno decembra ucestvujem i gledam sliku koju si opisao.
 
ljut burek ..hehhe
prvi put cujem

volim burek sa svim,al da ima dosta fila, da nije suv
volim dosta vrsta prciva, testa,,

Бурек са месом, само уместо црног лука иду љуте папричице.

У Београду имаш и са еурокремом, код нас на Југу је мање перверзно :lol:
 
28577153_1369619196478204_6208584590484467389_n.jpg
 
Лиснато поврће и зелену салату. Пилетину и рибу у свим видовима.

Пиринач као ризото са пилетином и поврћем или као испуна са млевеним месом у случају сарме и пуњених паприка.

Сочиво и грашак са месом.
 

Back
Top