Donald Tusk: Istorija Balkana je zanimljivija od Igre prestola

Cari-brod

Ističe se
Poruka
2.592
Predsednik Evropskog parlamenta Antonio Tajani rekao da zajedno EU moze da prevaziće izazove i učini Evropu spremnom za budućnost.

Bugarski premijer Bojko Borisov najavio je da će na agendi EU biti važna pitanja poput kohezione politike, smanjenja budžeta EU za 10 milijardi evra, spora između EU i Poljske, budućnosti Zapadnog Balkana, zajednička evropska odbrane i migracione krize.

"Mi na Balkanu znamo dobro da podele donose tragediju. Evropa je previše velika da bi bila monolitna i previše mala da bi bila podeljena. Zato je moto bugarskog predsedavanja 'Ujedinjeni smo jači", rekao je predsednik Bugarske Rumen Radev.

Хоће ли председништво Бугарске Европском унијом донети позитивне ствари за Србију и Балкан како се најавњује?
 
шта ти подразумеваш под позитивно , одузимање територије?
Подразумевам мир,стабилност,економски напредак,сарадњу,бољу перспективу...

- - - - - - - - - -

Говор председника Бугарске на свечаној церемонији
 
Poslednja izmena:
Подразумевам мир,стабилност,економски напредак,сарадњу,бољу перспективу...

Baš lepo što nam se nudi tako nešto, samo što su to trebali da nam ponude pre nego što su nas uništili. Ovako, ispada kao kada bih ja izgazio nekoga i nabio ga u bolnicu na godinu dana, a onda dođem i kažem tom nekom da treba da ostavimo svoje razlike po strani i da budemo prijatelji...
 
TUSK ŠOKIRAO: Istorija Balkana je zanimljivija od Igre prestola, samo nema zmajeva!


Zaebo se ... vidi kolki Zmaj

Grb_Lazarevic.png
 
Подразумевам мир,стабилност,економски напредак,сарадњу,бољу перспективу...

- - - - - - - - - -

Гобор председника Бугарске на свечаној церемонији

Bugarska deluje ozbiljno ali kada posetis manja mesta u Bugarskoj , smoris se.

Isti kura ko i Srbija.
 
Подразумевам мир,стабилност,економски напредак,сарадњу,бољу перспективу...

- - - - - - - - - -

Гобор председника Бугарске на свечаној церемонији

подразумевате ви да украдете територију и народ заједно са њом ..
 
Baš lepo što nam se nudi tako nešto, samo što su to trebali da nam ponude pre nego što su nas uništili. Ovako, ispada kao kada bih ja izgazio nekoga i nabio ga u bolnicu na godinu dana, a onda dođem i kažem tom nekom da treba da ostavimo svoje razlike po strani i da budemo prijatelji...
А шта ти предлажеш?Да останемо заробљеници своје прошлости и да сви око нас напредују више од нас?

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 472961

Oni su nasli da glume doktore EU , hahahahaha.
Ми смо боњи?
 
А шта ти предлажеш?Да останемо заробљеници своје прошлости и да сви око нас напредују више од нас?

Za početak da dobijemo nešto. I to ne tek kada (ako) uđemo u EU, već pre toga. Čisto kao znak dobre volje, budući da takav znak nikada nismo dobili. Recimo, takav znak bi bila nadoknada štete od bombardovanja. Ne cele, pošto je ogroman iznos u pitanju, ali nešto malo više od simboličnog, pa da onda vidimo šta ćemo dalje. Ovako, nama se traži da damo sve, a u zamenu dobijamo jedino obećanja.
 
Za početak da dobijemo nešto. I to ne tek kada (ako) uđemo u EU, već pre toga. Čisto kao znak dobre volje, budući da takav znak nikada nismo dobili. Recimo, takav znak bi bila nadoknada štete od bombardovanja. Ne cele, pošto je ogroman iznos u pitanju, ali nešto malo više od simboličnog, pa da onda vidimo šta ćemo dalje. Ovako, nama se traži da damo sve, a u zamenu dobijamo jedino obećanja.

:ok::ok:
 
То су ти, благо речено, парадокси ЕУ. Председава држава која није ни у евро, ни у шенген-зони и која се налази у некаквом "трећем кругу". А што се тиче "Игре престола", пре бих рекао да се то односи на западну ЕУропу, бурна историја са све змајевима, ђаволима и демонима.
 
Poslednja izmena:
Za početak da dobijemo nešto. I to ne tek kada (ako) uđemo u EU, već pre toga. Čisto kao znak dobre volje, budući da takav znak nikada nismo dobili. Recimo, takav znak bi bila nadoknada štete od bombardovanja. Ne cele, pošto je ogroman iznos u pitanju, ali nešto malo više od simboličnog, pa da onda vidimo šta ćemo dalje. Ovako, nama se traži da damo sve, a u zamenu dobijamo jedino obećanja.
Знаш ли колико је Србија добила после бомбардовања бесповратних финансијских средстава од држава ЕУ?
У Бугарској је данас потписан договор о додели 100 милиона еура за пољопривреду.Мислиш да ми нећемо добијати таква средства ако уђемо у ЕУ?
 
Poslednja izmena:
Знаш ли колико је Србија добила после бомбардовања бесповратних финансијских средстава од држава ЕУ?
У Бугарској је данас потписан договор о додели 100 милиона еура за пољопривреду.Мислиш да ми нећемо добијати таква средства ако уђемо у ЕУ?

Dobila? A koliko ce da vrati ?

Nista se ne dobija ... to bespovratno je trik.

Nego jesi li ti neki liberal?

Capture.jpg


A mi da bi to sve obnovili mi smo baceni u duznicko ropstvo , plus sto svaka vlast za sebe ukrade , jer ... takav je sistem.
 
Poslednja izmena:
То су ти, благо речено, парадокси ЕУ. Председава држава која није ни у евро, ни у шенген-зони и која се налази у некаквом "трећем кругу". А што се тиче "Игре престола", пре бих рекао да се то односи на западну ЕУропу, бурна историја са све змајевима, ђаволима и демонима.
Бугарска и Румунија улазе у шенген ове године.Бугарска највероватније улази ове године и у чекаоницу за евро што је последњи корак пред улазак у евро.

 
Poslednja izmena:
шта ти подразумеваш под позитивно , одузимање територије?

Судећи по бугарском сценарију, земље Западног Балкана треба да уступе своју територију Америци ради напада на Русију, то је сигуран пут за чланство у социјалној категорији Европске Уније где имаш све лагодности које можеш да приуштиш осим стакала на прозорима.
 
Za početak da dobijemo nešto. I to ne tek kada (ako) uđemo u EU, već pre toga. Čisto kao znak dobre volje, budući da takav znak nikada nismo dobili. Recimo, takav znak bi bila nadoknada štete od bombardovanja. Ne cele, pošto je ogroman iznos u pitanju, ali nešto malo više od simboličnog, pa da onda vidimo šta ćemo dalje. Ovako, nama se traži da damo sve, a u zamenu dobijamo jedino obećanja.

EU trazi od Srbadije da date sve z:mrgreen: Jes bre mnogo ste bogati napredan standard eto Svedjani, Danci, Holandjani i ini se spremaju masovno da se presele kod vas z:mrgreen:
 
Знаш ли колико је Србија добила после бомбардовања бесповратних финансијских средстава од држава ЕУ?
У Бугарској је данас потписан договор о додели 100 милиона еура за пољопривреду.Мислиш да ми нећемо добијати таква средства ако уђемо у ЕУ?

Mislim da je Srbija prečesto dobijala razna obećanja od EU, koja nisu ispunjena i pored toga što smo mi ispunili svoja. Recimo, bilo je samo da se sruši Milošević, pa onda samo da se izruči Karadžić, pa Mladić, pa sada samo da potpišemo pravno obavezujući sporazum sa teroristima... Poverenje se teško stiče, a lako gubi, plus što ne možeš upoređivati Bugarsku sa Srbijom, pošto pred Bugare nikada nisu postavljeni slični zahtevi. Čak nisu pri ulasku u EU ispunjavali ni sve kriterijume sadržane u pregovaračkim poglavljima, dok se od nas takođe traži da uskladimo svako slovo sa njihovim zahtevima...

- - - - - - - - - -

EU trazi od Srbadije da date sve z:mrgreen: Jes bre mnogo ste bogati napredan standard eto Svedjani, Danci, Holandjani i ini se spremaju masovno da se presele kod vas z:mrgreen:

Dobro, ti si Šiptar, po definiciji ne previše inteligentan, pa tako i nisi mogao da razumeš šta sam hteo da kažem. Recimo, od nas se traži da Rusiji uvedemo sankcije, čime bismo izgubili izuzetno povoljan trgovinski sporazum sa njima, dok nam EU ne nudi nikakvu alternativu na drugoj strani. Čak bismo pri ulasku u EU, sve i da ne uvedemo Rusiji sankcije, morali da se odreknemo tog sporazuma. I onda bismo dobili mogućnost slobodnog plasiranja naše robe na evropsko tržište, samo je problem što naša roba tamo nema prođu, dok u Rusiji ima.
 
Dobila? A koliko ce da vrati ?

Nista se ne dobija ... to bespovratno je trik.

Nego jesi li ti neki liberal?

Pogledajte prilog 472965

A mi da bi to sve obnovili mi smo baceni u duznicko ropstvo , plus sto svaka vlast za sebe ukrade , jer ... takav je sistem.
Колико знам Бугарска и сиромашније државе ЕУ далеко више добијају него што дају у ЕУ.Код богатијих чланица је обрнуто.Али по мени то није најбитније.Најбитнија је стабилност,велико тржиште,мир,солидарност,подршка,правна сигурност коју чланство у ЕУ пружа.Економски просперитет сам по себи мора доћи.Нисам стручњак да своје политичке ставове сврстам у неки оквир али мисли да су ми најближи социјал демократки ставови.Значи лево од центра али не крајње лево.
 
Mislim da je Srbija prečesto dobijala razna obećanja od EU, koja nisu ispunjena i pored toga što smo mi ispunili svoja. Recimo, bilo je samo da se sruši Milošević, pa onda samo da se izruči Karadžić, pa Mladić, pa sada samo da potpišemo pravno obavezujući sporazum sa teroristima... Poverenje se teško stiče, a lako gubi, plus što ne možeš upoređivati Bugarsku sa Srbijom, pošto pred Bugare nikada nisu postavljeni slični zahtevi. Čak nisu pri ulasku u EU ispunjavali ni sve kriterijume sadržane u pregovaračkim poglavljima, dok se od nas takođe traži da uskladimo svako slovo sa njihovim zahtevima...

- - - - - - - - - -
Има истине у овоме али треба да схватимо да ЕУ поставља услове а не ми.Нисмо толико велика и јака држава.Треба да извучемо максимално што можемо али треба схватити и да други захтевају да извуку максимално што могу.Треба бити мудар и проценити шта је то што реално можемо макимално да извучемо а шта реално не можемо.Било би лепо да извучемо максимално оно што ми желимо.Али то има само у бајкама.

- - - - - - - - - -

Ali moj Deki da ti znas kako je Bugarska izgledala pre samo 30-ak godina....qq....

Ona je napravila ogroman korak u napred u odnosu na ta vremena....

A Srbija u nazad....
Слажем се са овим.Бугарска сада и пре тридест година су сасвим друга прича.За Румунију да и не говорим.Није то сјајно али упоређујући их са Србијом,Црном Гором,Македонијом,Босном и Херцеговином и Албанијом које нису у ЕУ су доста више напредовале.Далеко бољи БДП по глави становника,већи извоз,мања незапосленост,већа запосленост,далеко мањи дуг,боља инфраструктура,већа просечна плата итд.
 

Back
Top