Praproblem

Оно што чини здрав живот је равнотежа.
Ево шта написах сестри када ми се нешто пожалила
у једном имејлу пре 5 година :

Живот трeба да будe толико разноврстан,
колико јe доста да будe интeрeсантан.
Ако сe са промeнама прeтeра - долази до страха.
Ако промeна нeма - долази до досадe !

Страх сe лeчи досадом и досада страхом

У eкстрeмним облицима оба стања су јако нeугодна.
До лудила.

Ако живот схватимо као пут,
њeговe лeва и дeсна банкина су страх и досада.
Трeба возити тако да сe нe удари ни у јeдну од њих.
 
to nije nikakav smisao
nego samo neke zanimacije kojima se zanimaš pre no što crkneš,čisto da ti brže prodje vreme

mada,nzm što i dalje komuniciram s likom kome je definicija smisla života-burgijanje HAHA
 
Secam se kao dete kako smo u skoli igrali.. izmedju dve vatre, igra gadjanja loptom druge dece, a bilo je i izmedju cetiri...
cesto su to bile neke tvrde lopte.., nisu medicinke, ali ni one za plazu...
pitam se kako je stanje danas u skolama... da li ucitelji na casovim fizickog bacaju decicu da ih gadjaju loptama i ruse ko kegle, jesu li lopte omeksale u medjuvremenu...

Bio sam relativno uspesan u toj igri, doduse vise u izbegavanju udaraca, nego pogadjanju dusmana preko puta... mozda mi bilo zao da ih povredim. Vremenom sam poceo da izbegavam razne stvari u zivotu, od automobila dok pretcavam ulicu, do drugih bitnih zivotnih obaveza, poput rada, posla, zendibe..

Igre rukom mi nisu lezale, kao sa nogom, fudbal je bio uvek muska igra, a ostalo za devojcice,.. Doduse, u Americi onaj ragbi i bejzbol su muskiji, a soccer za zene, ko je tu u pravu... mislim evropljani... tamo se navijanjem bave cirlidersice, ovde huligani, bande iz getoa, krimosi, politikanti, sektasi.
 
Secam se kao dete kako smo u skoli igrali.. izmedju dve vatre, igra gadjanja loptom druge dece, a bilo je i izmedju cetiri...
cesto su to bile neke tvrde lopte.., nisu medicinke, ali ni one za plazu...
pitam se kako je stanje danas u skolama... da li ucitelji na casovim fizickog bacaju decicu da ih gadjaju loptama i ruse ko kegle, jesu li lopte omeksale u medjuvremenu...

Bio sam relativno uspesan u toj igri, doduse vise u izbegavanju udaraca, nego pogadjanju dusmana preko puta... mozda mi bilo zao da ih povredim. Vremenom sam poceo da izbegavam razne stvari u zivotu, od automobila dok pretcavam ulicu, do drugih bitnih zivotnih obaveza, poput rada, posla, zendibe..

Igre rukom mi nisu lezale, kao sa nogom, fudbal je bio uvek muska igra, a ostalo za devojcice,.. Doduse, u Americi onaj ragbi i bejzbol su muskiji, a soccer za zene, ko je tu u pravu... mislim evropljani... tamo se navijanjem bave cirlidersice, ovde huligani, bande iz getoa, krimosi, politikanti, sektasi.

Jeste,Zvezda je ime šampiona,a navijači na kokiški...Takmičenje ko će biti veći majmun,po mogućnosti gorila ili čak King Kong...z:cry:
Kad sam igrao rukomet,imali smo dvadesetak navijača -navijačica koji su s nama busom...Zahvaljujući njihovoj podršci smo i osvojili Lifamov turnir,
a inače smo bili Vojvođanska liga...
 
Misao i smisao, se samo slucajno gadjaju slicno terminoloski u nasem jeziku, pa navode na kriv zakljucak.

Evo u engleskom misao je Thought, notion, idea, conception, a smisao je MEANING, SIGNIFICATION, SENSE, PURPORT
 

Back
Top