Због серије “Немањићи” руководство РТС-а пред сменом!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

s_O_k_O

Domaćin
Poruka
4.979
Дуго припремана, снимана са буџетом од 300.000 евра по епизоди, телевизијска серија РТС-а, “Немањићи”, тачније њена прва епизода (има их 12) приказана у новогодишњој ноћи, дочекана је с изузетним интересовањем. Али, велика очекивања нису испуњена, напротив. Добили смо серију коју јавност Србије назива дилетантском, испод сваког нивоа, готово антирекламом и за Немањиће и за историју Срба уопште.

Nemanjici-t5-5.jpg



Иза овог пројекта стоји Радио телевизија Србије, на чију адресу већ десетак дана стижу најгоре критике, оптужбе, чак и увреде. Све због Немањића али и других “достигнућа” из сфере серијског програма РТС-а, откад је на његовом челу Драган Бујошевић, а Небојша Брадић, уредник Културно уметничког програма.

Познате личности, филмски ствараоци, режисери, глумци, драматурзи, новинари, лингвисти…питају се да ли је могуће да РТС једну велику националну причу, о Немањићима, режијски, сценаристички, визуелно, продукцијски…у телевизијској играној презентацији сведе на ниво који је скоро аматерски.

Како је могло да се догоди да РТС сними серију мимо предвиђене процедуре која подразумева најпре стручну оцену сценарија, па одабир режисера који има уметничко али и животно искуство за један овакав посао, затим глумачки кастинг и онда снимање пилот-епизоде која иде на оцењивање Програмском савету РТС-а и стручној комисији састављеној од историчара, редитеља, лингвиста, драматурга… Ако оно што је урађено све те провере прође с позитивним оценама, креће се са наставком снимања или се чека на елиминисање уочених грешака, на могуће поправке и наставак реализације серијала.

Ништа од тога није примењено у случају “Немањића”. Одлуку су, како сазнајемо, донели Драган Бујошевић и Небојша Брадић уз консултацију са режисером Гораном Марковићем и новинаром Миланом Влајчићем.

Према сазнањима Интермагазина, већ првог дана након божићних празника почеле су неформалне консултације унутар РТС-а ал и изван те куће, шта да се ради, како изаћи из настале, веома сложене и по РТС тешке ситуације; потрошено је преко три и по милиона евра на нешто што не ваља, што може да буде окарактерисано, ако се настави приказивање Немањића, као велика срамота државне телевизије. Директор Бујошевић тврди да је по једној епизоди потрошено 200, а не 300 хиљада евра, да је прави трошак РТС-а 75 хиљада, док су остатак, како он каже, дали други. Верујемо да ће се ово истерати на чистац.

Службених састанака Наџорног одбора и Програмског савета РТС-а, није било али је, према нашим сазнањима, у току жива консултација чланова ова два тела. Према неслужбеним информацијама у разговоре је укључено и Министарство културе, све са циљем да се нађе решење које би умањило већ нанету штету РТС-у, финансијску и сваку другу.

У тим разговорима, сазнаје Интермагазин, највише се говори о смени руководства РТС-а пре свега Драгана Бујошевића, с целим тимом који је он довео и поставио. Повод за овакав став јесу “Немањићи” али и друге серије произведене у продукција ове куће и приказане на екранима РТС-а; “Комшије”, “Сумњива лица”, “Сенке над Балканом”, “Пси лају, ветар носи”…чији ниво ни из далека не задовољава стандарде које РТС мора да има.

Извор Интермагазина тврди да Бујошевићу и његовој екипи замерају и остале програмске мањкавости; образовни програм готово да не постоји, научни такође, забавни је сведен на једну емисију недељно, нерад се надомешта великим бројем реприза, информативни је потпуно затворен за опозицију, нема дебатних емисија… Укратко, Бујошевић није дорастао месту на којем се налази.

У разговору с двојицом новинара РТС-а, Интермагазин сазнаје да последња два дана по овој кући кола прича како Бујошевић неће чекати смену већ ће, свестан ситуације у којој се сам довео, поднети оставку, скупа с Небојшом Брадићем.

(Интермагазин)

https://www.intermagazin.rs/ekskluzivno-saznajemo-rukovodstvo-rts-a-pred-smenom/
 
То је у ствари зато што је ту серију радила Радио Телевизија Србије. Да је ту серију радила Српска Радио Телевизија, и серија би била савим другачија. То би онда била и наша телевизија а и серија би била наша.
 
То је у ствари зато што је ту серију радила Радио Телевизија Србије. Да је ту серију радила Српска Радио Телевизија, и серија би била савим другачија. То би онда била и наша телевизија а и серија би била наша.

Država Srba ili država građana? Strani element rovari.
 
И треба да буду смењени јер су се сами посра*ли по сопственом знању и дипломама и сопственој струци - али мене далеко више интересује КО ЈЕ НАРУЧИЛАЦ ОВОГ СМРАДА ОД СЕРИЈЕ И КО ЈЕ ОД ЊИХ ПРИМИО "НАПОЈНИЦУ" ЗА ПЉУВАЊЕ И ПОНИЖАВАЊЕ СРБА И СРБИЈЕ ???
 
И треба да буду смењени јер су се сами посра*ли по сопственом знању и дипломама и сопственој струци - али мене далеко више интересује КО ЈЕ НАРУЧИЛАЦ ОВОГ СМРАДА ОД СЕРИЈЕ И КО ЈЕ ОД ЊИХ ПРИМИО "НАПОЈНИЦУ" ЗА ПЉУВАЊЕ И ПОНИЖАВАЊЕ СРБА И СРБИЈЕ ???

zasto su ponizeni?
 
zasto su ponizeni?

Зато што је снимљена и емитована смрдљива ЛАЖ и НЕИСТИНА само зато да би ми били попљувани и сјебани још више... зато ШТО ИМА НАС КОЈИ ИПАК НЕШТО ЗНАМО О ТОМ НАШЕМ ПЕРИОДУ ИСТОРИЈЕ, УОСТАЛОМ ПОСТОЈИ И ДОВОЉНО ДОКУМЕНАТА О СВЕМУ А ОНИ СУ НАПРАВИЛИ ДИЛЕТАНТСКУ ЦИГАНИЈУ и то све пратећи изјаву једног идиота у власти који понавља да: "СРБИ ТРЕБА ДА ЗАБОРАВЕ СВОЈЕ МИТОВЕ!" и тиме жели да целокупну историју БЕЗ ОБЗИРА НА ИСТИНУ ПРОГЛАСИ СРПСКОМ МИТОЛОГИЈОМ - али народ у Србији није толико блесав колико та дилеја то замишља а и његови налогодавци..........
 
Juče sam gledao ruski film Kolovrat o borbi protiv mongola, danas sam pogledao osmu epizodu pete sezone Vikinga. Kad to uporedim sa ovom našom serijom, malo me sramota. Ne znam zašto ali to je utisak.

Sinoc sam gledao 7. Palim na torrent da vidim ima li 8. Thx <3
 
Зато што је снимљена и емитована смрдљива ЛАЖ и НЕИСТИНА само зато да би ми били попљувани и сјебани још више... зато ШТО ИМА НАС КОЈИ ИПАК НЕШТО ЗНАМО О ТОМ НАШЕМ ПЕРИОДУ ИСТОРИЈЕ, УОСТАЛОМ ПОСТОЈИ И ДОВОЉНО ДОКУМЕНАТА О СВЕМУ А ОНИ СУ НАПРАВИЛИ ДИЛЕТАНТСКУ ЦИГАНИЈУ и то све пратећи изјаву једног идиота у власти који понавља да: "СРБИ ТРЕБА ДА ЗАБОРАВЕ СВОЈЕ МИТОВЕ!" и тиме жели да целокупну историју БЕЗ ОБЗИРА НА ИСТИНУ ПРОГЛАСИ СРПСКОМ МИТОЛОГИЈОМ - али народ у Србији није толико блесав колико та дилеја то замишља а и његови налогодавци..........

ali to je prva epizoda gde je sam pocetak... prosto nije bilo glamura, zlata i ostalog. viljusku nisu ni koristili jer je djavolska alatka. kasnije je prihvacena a zadnji su je poceli koristiti nemci u 18 veku.
 
zasto su ponizeni?

У питању је потпуно БРИСАЊЕ и ПОНИШТАВАЊЕ СВЕГА ШТО СУ ТИ ВЕЛИЧАНСТВЕНИ РАТНИЦИ УЧИНИЛИ..... представљају их да су живели у шупама-дашчарама - па знају ли ти дебилци ШТА СУ ТАДАШЊИ ВЛАДАРИ ГРАДИЛИ И САГРАДИЛИ И ДА ЈЕ ДАНАС ЊИХОВО ГРАДИТЕЉСТВО ПОД ЗАШТИТОМ... кретенчине смрдљиве безобразне и злонамерне....... олош људски.........а да не помињем
њихово одело, оружје и бројност ратника........

п.с.
Благоје Мишић: Опрема Србског војника из 13.-14. века

26731471_1343805945764445_6924775405022153229_n.jpg


Опрема Србског војника из 13.-14. века. Нек погледају господа редитељи како је био опремљен СРБСКИ средњовековни војник. Није био у ритама, него врхунски опремљен.

Пешадија опремљена наоружањем у које спадају:
Мач-кратки
Мач-дуги
Мач-дворуки
Сабља
Бодеж
Нож-било какав
Јатаган
Секира-лака једносекла
Секира-лака двосекла
Секира-тешка једносекла
Секира-тешка двосекла
Маљ
Малет
Млат
Топуз-бодљикави
Топуз-чист
Буздован-бодљикави
Буздован-шестоперац
Волжа
Халебарда
Била
Била са куком
Виле
Копље-кратко
Копље-дуго
Чекић-једноруки
Чекић-дворуки
Лук-кратки
Лук-дуги
Самострел
Арбалет
Мотка-свих величина и облика бодљикава или не
Ланац са куглом
Мотика
Срп
Коса
Колац
Пешадија опремљена одбрамбеном опремом у коју спада:
Грудни оклоп-кожни
Грудни оклоп-верижни
Грудни оклоп-крљушт
Грудни оклоп-метални делови
Грудни оклоп-метална плоча
Штитници за руке, ноге, врат, главу-кожа, метал, шкрге, карике, тврдо штепана тканина
 
problem je u masovnim scenama koje su rađene sa malo statista i glumaca ......trebali su da se koncetrišu na ličnosti jer zahteva manje para i lepše izgleda od 300 statista koji koštaju a izgledaju bedno .....300 je malo

masovnih scena i ne treba da bude. tada nije bilo bitaka tog kalibra. srbija je bila mala zemlja sa mal o vojnika... na nju je slato par vojnih formcija otprilike jacine bataljona .U danasnje vreme) ili nesto jace.
 
У питању је потпуно БРИСАЊЕ и ПОНИШТАВАЊЕ СВЕГА ШТО СУ ТИ ВЕЛИЧАНСТВЕНИ РАТНИЦИ УЧИНИЛИ..... представљају их да су живели у шупама-дашчарама - па знају ли ти дебилци ШТА СУ ТАДАШЊИ ВЛАДАРИ ГРАДИЛИ И САГРАДИЛИ И ДА ЈЕ ДАНАС ЊИХОВО ГРАДИТЕЉСТВО ПОД ЗАШТИТОМ... кретенчине смрдљиве безобразне и злонамерне....... олош људски.........а да не помињем
њихово одело, оружје и бројност ратника........

п.с.
Благоје Мишић: Опрема Србског војника из 13.-14. века

26731471_1343805945764445_6924775405022153229_n.jpg


Опрема Србског војника из 13.-14. века. Нек погледају господа редитељи како је био опремљен СРБСКИ средњовековни војник. Није био у ритама, него врхунски опремљен.

Пешадија опремљена наоружањем у које спадају:
Мач-кратки
Мач-дуги
Мач-дворуки
Сабља
Бодеж
Нож-било какав
Јатаган
Секира-лака једносекла
Секира-лака двосекла
Секира-тешка једносекла
Секира-тешка двосекла
Маљ
Малет
Млат
Топуз-бодљикави
Топуз-чист
Буздован-бодљикави
Буздован-шестоперац
Волжа
Халебарда
Била
Била са куком
Виле
Копље-кратко
Копље-дуго
Чекић-једноруки
Чекић-дворуки
Лук-кратки
Лук-дуги
Самострел
Арбалет
Мотка-свих величина и облика бодљикава или не
Ланац са куглом
Мотика
Срп
Коса
Колац
Пешадија опремљена одбрамбеном опремом у коју спада:
Грудни оклоп-кожни
Грудни оклоп-верижни
Грудни оклоп-крљушт
Грудни оклоп-метални делови
Грудни оклоп-метална плоча
Штитници за руке, ноге, врат, главу-кожа, метал, шкрге, карике, тврдо штепана тканина

Odakle ti ova informacija???
 
Juče sam gledao ruski film Kolovrat o borbi protiv mongola, danas sam pogledao osmu epizodu pete sezone Vikinga. Kad to uporedim sa ovom našom serijom, malo me sramota. Ne znam zašto ali to je utisak.

Mi sto se tice filmova u smislu efekata nikada nismo dostigli ni zapad ni Ruse. Nadjite mi ratni film da je imao efekte borbe ko zapadni, mozda malo Lepa sela lepo gore al cak ni to nije bilo bas sve scenski jako. Kosovski boj isto nije bio nesto scenski, vise prica nas vadi scena nikad.
 
У питању је потпуно БРИСАЊЕ и ПОНИШТАВАЊЕ СВЕГА ШТО СУ ТИ ВЕЛИЧАНСТВЕНИ РАТНИЦИ УЧИНИЛИ..... представљају их да су живели у шупама-дашчарама - па знају ли ти дебилци ШТА СУ ТАДАШЊИ ВЛАДАРИ ГРАДИЛИ И САГРАДИЛИ И ДА ЈЕ ДАНАС ЊИХОВО ГРАДИТЕЉСТВО ПОД ЗАШТИТОМ... кретенчине смрдљиве безобразне и злонамерне....... олош људски.........а да не помињем
њихово одело, оружје и бројност ратника........

п.с.
Благоје Мишић: Опрема Србског војника из 13.-14. века

26731471_1343805945764445_6924775405022153229_n.jpg


Опрема Србског војника из 13.-14. века. Нек погледају господа редитељи како је био опремљен СРБСКИ средњовековни војник. Није био у ритама, него врхунски опремљен.

Пешадија опремљена наоружањем у које спадају:
Мач-кратки
Мач-дуги
Мач-дворуки
Сабља
Бодеж
Нож-било какав
Јатаган
Секира-лака једносекла
Секира-лака двосекла
Секира-тешка једносекла
Секира-тешка двосекла
Маљ
Малет
Млат
Топуз-бодљикави
Топуз-чист
Буздован-бодљикави
Буздован-шестоперац
Волжа
Халебарда
Била
Била са куком
Виле
Копље-кратко
Копље-дуго
Чекић-једноруки
Чекић-дворуки
Лук-кратки
Лук-дуги
Самострел
Арбалет
Мотка-свих величина и облика бодљикава или не
Ланац са куглом
Мотика
Срп
Коса
Колац
Пешадија опремљена одбрамбеном опремом у коју спада:
Грудни оклоп-кожни
Грудни оклоп-верижни
Грудни оклоп-крљушт
Грудни оклоп-метални делови
Грудни оклоп-метална плоча
Штитници за руке, ноге, врат, главу-кожа, метал, шкрге, карике, тврдо штепана тканина

nemanjici su vladali od 1166-1217. i to sto pokazujes je samo oprema vitzova koji su imali procentualni udeo oko 10 posto u vojci perioda koji plasiras.
 
Odakle ti ova informacija???

Сада ћу ти пронаћи и поставити --------- али без обзира на мој ранији пост морам да ти кажем да свако ко је завршио ФДУ морао је да учи из књиге др Павла Васића : "Одело и оружје" - и ту има доста тога..........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top