Svedok saradnik tvrdi: Odbio sam da ubijem Mila Đukanovića
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Svedok saradnik tvrdi: Odbio sam da ubijem Mila Đukanovića

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Podrazumevano Svedok saradnik tvrdi: Odbio sam da ubijem Mila Đukanovića

https://www.blic.rs/vesti/hronika/svedok-saradnik-tvrdi-odbio-sam-da-ubijem-mila-djukanovica/dne309h
    Svedok saradnik tvrdi: Odbio sam da ubijem Mila Đukanovića
    Tanjug | 11. 01. 2018 - 10:44h

U nastavku suđenja optuženima za pokušaj terorizma na izborni dan u 2015. u Crnoj Gori nastavljeno je danas u Višem sudu u Podgorici saslušanjem svedoka saradnika Saše Sinđelića koji tvrdi da je odbio zadatak Eduarda Šimakova da ubije tadašnjeg premijera Mila Đukanović.
    - Istog trenutka kada me je to pitao ja sam znao da nemam mogućnosti da to uradim, jer je bezbednosna situacija bila loša, ne bavim se kriminalom“ - kazao je Sinđelić.

Sinđelić tvrdi i da nije rukovodio ili organizovao ovakve ili slične događaje.

- Ja nisam rukovodio nikakvim događajima i nisam bio organizator. Vezano za događaje od 2015. ja ih jesam pratio ali Rusi su bili ti koji su u odnosu na te događaje pominjali ovo za 2016 - kazao je Sinđelić odgovarajući na pitanje advokata odbrane da li je ranije bio organizator sličnih akcija.

On je, tvrdi, da je radio samo ono što mu je rečeno i to u okvirima, kako je rekao, svojih znanja i mogućnosti, prenose crnogorski mediji koji iz minuta u minut prate ovaj proces.

Sinđelić je ponovio optužbe da su Rusi došli na poziv Demokratskog fronta i da su oni molili za pomoć, a onda ih "namestili".

Negirao je i da ga je bilo ko pripremao za saslušanje, kao i da je slušao razgovore iz mera tajnog nadzora.

Naveo je i da takvo pitanje smatra uvredljivim.

Optužnicom Specijalnog tužilaštva obuhvaćena su i dvojica ruskih državljana, Eduard Šišmakov i Vladimir Popov, srpski državljani Nemanja Ristić, Predrag Bogićević i Dragan Maksić.

Na optužnici su Miloš Jovanović, Kristina Hristić, Branka Milić, Milan Dušić i Srboljub Đorđević.

Optužnicom su obuhvaćena i tri crnogorska državljanina - lideri Demokratskog fronta (DF), Andrija Mandić i Milan Knežević, kao i Mihailo Čađenović, službeni vozač DF-a, dok se postupak protiv prevodioca DF-a Ananija Nikića vodi posebno.

Duga ruka KGB-ea

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Svedok saradnik tvrdi: Odbio sam da ubijem Mila Đukanovića

Odrezati drakonsku kaznu !
    Upravo zato što je odbio.

Iskusan
    Učlanjen
    16.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Generala DIKIĆA osloboditi.

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    538

Citat Original postavio Nenad988 Pogledaj poruku
    Generala DIKIĆA osloboditi.
    Ако пристане да буде сведок сарадник.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1149

Uz moderne i demoNkraCke metode ubedjivanja , nista nije iskljuceno ...
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Slične teme

1. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 05.06.2006., 18:33

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •