Teska nesanica

nesanica je samo okidac za sve lose sto se posle desava u telu
za pocetak, da li si pod stresom
kakav ti je dnevni ritam i kakve su obaveze
kad ides na spavanje
kada ustajes
kad jedes poslednji obrok
sta jedes tada
mozda pitanja zvuce bezvezno, ali mogu da imaju razlog sa nesanicom
 
nesanica je samo okidac za sve lose sto se posle desava u telu
za pocetak, da li si pod stresom
kakav ti je dnevni ritam i kakve su obaveze
kad ides na spavanje
kada ustajes
kad jedes poslednji obrok
sta jedes tada
mozda pitanja zvuce bezvezno, ali mogu da imaju razlog sa nesanicom

Pa onako nisam bas cesto pod stresom,sto se tice obaveza spavam jedem,idem u wc,budem na kompu, ponekad malo prosetam,lezem oko 5sati zaspem oko deset a budim se oko 18-19 sati dans uopste nisam mogao zaspati,poslednji obrok jedem oko 2sata :/ Nezz mozda zato jer se ne umaram previse kad legnem svice a kad se budim je mrak,samo nezz kako moja mama ne radi bas puno, malo vise od mene ali ima normalan san jedino je sad nesto muci kasalj pa nemre spavati :D Danas cu raditi vezbe da se umorim a i da skinem koju kilu viska :D pa vam javljam
 
Vec neko vreme me muci teska nesanica :( Ne mogu nikako da zaspem!Najmanje mi treba 3-4 sata da bi zaspao z:(( Molim vas pomozi te mi ako znate :zroll: Znam da za nesanicu postoje pilule ali nije to to,hvala unapred z:mrgreen:

Ima tu mnogo faktora za insomniju. Legnes u 5 uspavas se tek u 10 spavas do 19? A neces tablete? A sta hoces, da umres? Da izazoves srcane bolesti?

Da li ti shvatas koliko je poremecen tvoj san, i da ga moras leciti sto pre? Moze biti i produkt neke depresije i slicnih neuroticnih npr poremecaja.

Kada se vec nisi mogao uspavati do 10am, zasto nisi ustao i "zapoceo dan" a ne da od 10am pocinjes da spavas? I tako svakog dana radis?

Izdrzi jedan dan, i onda ceo dan nemoj spavati cak ni malo, da se sto vise izmoris, i onda uvece lepo legnes u 9, u 10, i tako zapocnes novi bioritam. Navijes ujutru da se budis oko 6 ili oko 7am, i tako svakog dana u isto vreme odlazak u krevet i u isto vreme budjenje, koliko god spavao/ne spavao, dok se ne uspostavi ritam !

Kafu ne pij minimum 8 sati pre odlaska na spavanje. 3 sta pre odlaska na spavanje nema buljenja u ekrane sa LED svetlima koji odlazu uspavljivanje, jer ometaju lucenje melatonina - lap top PC, mobilni pogotovo - nema toga.
Fizicka aktivnost preko dana, da se izbaci akumulirani stres. Dakle, jako i energicno trcanje.
 
^ bolji savet nisi mogao dobiti.

Ako to ne upali, obavezno se javi lekaru, insomnija je nesto sto treba leciti, ali pre toga treba poceti vracati se normalnim dnevnim i nocnim aktivnostima, upravo ovako kako je Brus Li opisao.
 
Ima tu mnogo faktora za insomniju. Legnes u 5 uspavas se tek u 10 spavas do 19? A neces tablete? A sta hoces, da umres? Da izazoves srcane bolesti?

Da li ti shvatas koliko je poremecen tvoj san, i da ga moras leciti sto pre? Moze biti i produkt neke depresije i slicnih neuroticnih npr poremecaja.

Kada se vec nisi mogao uspavati do 10am, zasto nisi ustao i "zapoceo dan" a ne da od 10am pocinjes da spavas? I tako svakog dana radis?

Izdrzi jedan dan, i onda ceo dan nemoj spavati cak ni malo, da se sto vise izmoris, i onda uvece lepo legnes u 9, u 10, i tako zapocnes novi bioritam. Navijes ujutru da se budis oko 6 ili oko 7am, i tako svakog dana u isto vreme odlazak u krevet i u isto vreme budjenje, koliko god spavao/ne spavao, dok se ne uspostavi ritam !

Kafu ne pij minimum 8 sati pre odlaska na spavanje. 3 sta pre odlaska na spavanje nema buljenja u ekrane sa LED svetlima koji odlazu uspavljivanje, jer ometaju lucenje melatonina - lap top PC, mobilni pogotovo - nema toga.
Fizicka aktivnost preko dana, da se izbaci akumulirani stres. Dakle, jako i energicno trcanje.

Juce nisam spavao pa sam se seto i malo vezbo i jedva sam doceko krevet :) Svejedno hvala na savetu

- - - - - - - - - -

Sve je to u redu za nekog ko ne radi noc vec nekoliko godina :)


Sent from my Redmi 4X using hah ****** kod nas se pocele fabrike orvarat bice posla
 
Pa onako nisam bas cesto pod stresom,sto se tice obaveza spavam jedem,idem u wc,budem na kompu, ponekad malo prosetam,lezem oko 5sati zaspem oko deset a budim se oko 18-19 sati dans uopste nisam mogao zaspati,poslednji obrok jedem oko 2sata :/ Nezz mozda zato jer se ne umaram previse kad legnem svice a kad se budim je mrak,samo nezz kako moja mama ne radi bas puno, malo vise od mene ali ima normalan san jedino je sad nesto muci kasalj pa nemre spavati :D Danas cu raditi vezbe da se umorim a i da skinem koju kilu viska :D pa vam javljam

1.besposlen si.ne cirkulises i nemas gde da se potrosis da bi ista mogao da odmoris.kako da odmaras odmoreno telo?
2.treba ti zenska
 
Pa onako nisam bas cesto pod stresom,sto se tice obaveza spavam jedem,idem u wc,budem na kompu, ponekad malo prosetam,lezem oko 5sati zaspem oko deset a budim se oko 18-19 sati dans uopste nisam mogao zaspati,poslednji obrok jedem oko 2sata :/ Nezz mozda zato jer se ne umaram previse kad legnem svice a kad se budim je mrak,samo nezz kako moja mama ne radi bas puno, malo vise od mene ali ima normalan san jedino je sad nesto muci kasalj pa nemre spavati :D Danas cu raditi vezbe da se umorim a i da skinem koju kilu viska :D pa vam javljam

teretana bato i posao.ako ni to ne pomogne,kod psihica...terapiju da ti prepiše.
 
da i doživotno ne spavam :zroll:

- - - - - - - - - -

jednom sam imala hroničnu ali se nekako samo rešilo nešto sam se zakačila s roditeljima i rešilo se :think:
posle možda tu i tamo
ali lekovi nisu tu neka pomoć, mada možda ih neko koristi
ne bih da se to ponovi

- - - - - - - - - -

možda ako ovde napišem se ponovi i šta ću sad
 
Savet za zensku moze biti dobar, posebno ako ti treba sirov sex ili pak dublje emocije i da te voli neko zensko bice zaista, i mozda si to potisnuo duboko u sebi pa se kroz insomniju ostvaruje.

Inace, problemi se odmah ocitavaju kao poremecaj sna i spavanja. Moze neko i da se uspava rano i da kao spava 8-10 sati cak, ali da je poremeceno spavanje, da je lose, neproduktivno, plitko i covek se probudi neodmoren i neokrepljen.

Postoji jedna metoda koju ja primenjujem za uspavljivanje, kognitivno manipulisanje vlastitog mozga, opisacu kada budem imao vremena. Pali 90% ako zaista poverujes u to i budes uporan.
 
Malo pre u nekom casopisu sam procitala savet da se skuva banana. Odseces gornji i donji deo banane i onako celu sa korom skuvas 10 min i onda popijes kao caj. Navodno tako uneses puno magnezijuma i potasijuma koji ti pomognu da se opistis i spavas.

Ne znam kako,izdrzavas... kad ja nisam mogla da spavam par dana iz nekih ekstremnih razloga odmah sam isla kod doktora. Ne mogu da zivim bez spavanja, ja odmah krahiram, nemam nikakvu toleranciju na nespavanje.
 
Malo pre u nekom casopisu sam procitala savet da se skuva banana. Odseces gornji i donji deo banane i onako celu sa korom skuvas 10 min i onda popijes kao caj. Navodno tako uneses puno magnezijuma i potasijuma koji ti pomognu da se opistis i spavas.

Ne znam kako,izdrzavas... kad ja nisam mogla da spavam par dana iz nekih ekstremnih razloga odmah sam isla kod doktora. Ne mogu da zivim bez spavanja, ja odmah krahiram, nemam nikakvu toleranciju na nespavanje.
I sta ti je doktor preporučio tad?
 

Back
Top