fotografije sa telefona grozne na kompjuteru
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: fotografije sa telefona grozne na kompjuteru

Aktivan član aleksandarhakler1992 (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano fotografije sa telefona grozne na kompjuteru

da ne duzim previse,nemam bas iskustva sa smartfonima,imam huawei y6,kamera 8mpix,na telefonu izgledaju dobro,ali kad prebacim na racunar te iste fotografije preko usb kabla ili sd kartice,izgledaju uzasno. prosecna slika je preko 2 megabajta uglavnom. previse snega imaju,kao da je neka kamera ubi boze 1.3 megapiksela...medjutim,buni me nesto...kad ih tako sa racunara uploadujem na fejsbuk ili slicno,onda izgledaju normalno,dobro. ali DOK su u racunaru,dok ih pregledam klasicno sa windows photo viewer,izgledaju uzasno! znaci sad nesto tu kao neki problem u windows sistemu postoji. nesto za boje ocigledno ili nesto sa rezolucijom,nisam pametan...ako neko ima ideju,hvala unazad.

EDIT: ako izbacujem slike direktno sa telefona na fejsbuk,bilo preko browsera ili fejsbuk aplikacije,tek to ih totalno unisti,smanji ih sa 2,5mb na 150kb.
    Poslednji put ažurirao/la aleksandarhakler1992 : 11.01.2018. u 02:58

Vasilij Zajcev nije na forumu
    Кад снајпериста намигне, то увек обара с ногу.
    Moderator Vasilij Zajcev (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    248

Podrazumevano Re: fotografije sa telefona grozne na kompjuteru

Dobrodošao u svet korisnika jeftinih pametnih telefona
    Die Sonne kann nicht ohne Schein, der Mensch nicht ohne Liebe sein.

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio Vasilij Zajcev Pogledaj poruku
    Dobrodošao u svet korisnika jeftinih pametnih telefona
    Ali da telefon nije dobar ne bi na njemu bila dobra slika.

miki208 nije na forumu
    Ponekad ljudi za koje to niko ne bi pomislio, mogu da urade nesto sto niko ne moze da zamisli.
    Moderator miki208 (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Jesi probao neki drugi image viewer za svaki slucaj?

Zlatna tastatura Kiki_GNR (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    19392

Instaliraj FastStone Image Viewer, pa probaj s njim.
    ❤️ ~ ❤️ Don't Worry About Life, You're Not Going To Survive It Anyway ❤️ ~ ❤️

Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio Kiki_GNR Pogledaj poruku
    Instaliraj FastStone Image Viewer, pa probaj s njim.
    hvala,sad je dosta bolje. evo slike iz programa,pokazuje da su slike 8mpix,odnosno 3204x2448 piksela. podesio sam u fonu da slika u toj najvecoj rezoluciji,medjutim ima jos nekih opcija,kao recimo ISO. tu nudi nekoliko vrednosti,nizih i visih,tipa ISO100 i tako dalje...ne znam sta bi tu valjalo odabrati. sve u svemu,cini mi se da ovaj fon nema zapravo tih 8mpix,nego manje. lazu kinezi,kao i uvek.

Prilog 472768

Zlatna tastatura Kiki_GNR (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    19392

Citat Original postavio aleksandarhakler1992 Pogledaj poruku
    hvala,sad je dosta bolje. evo slike iz programa,pokazuje da su slike 8mpix,odnosno 3204x2448 piksela. podesio sam u fonu da slika u toj najvecoj rezoluciji,medjutim ima jos nekih opcija,kao recimo ISO. tu nudi nekoliko vrednosti,nizih i visih,tipa ISO100 i tako dalje...ne znam sta bi tu valjalo odabrati. sve u svemu,cini mi se da ovaj fon nema zapravo tih 8mpix,nego manje. lazu kinezi,kao i uvek.

Prilog 472768
    Nema na čemu. Ne vidi se slika, ali nema veze.
    Nema potrebe da stavljaš tako veliku rezoluciju, smanji je na 1600 x 1200...
    što se ostalih podešavanja tiče, samo stavi na automatski režim i on će sam sve da odrađuje.
    ❤️ ~ ❤️ Don't Worry About Life, You're Not Going To Survive It Anyway ❤️ ~ ❤️

Iskusan frederikrr (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    134

Rezolucija je samo jedan od parametara koji je potreban da bi se fotka dobro videla.
    Da bi shvatio kako stvari funkcionisu, evo ukratko kako nastaje digitalna fotografija:
    1. optika (obkektiv, cisto analogna stvar, sastavljena od odredjenih sociva), prikuplja svetlost.
    2. neka vrsta zaslona tu svetlost salje u "senzor", koji vrsi konverziju toga sto se dobilo od objektiva, u digitalne podatke.
    Dakle imas tri elementa: optiku, zaslon, i senzor.
    Rezolucija ti je nista drugo nego broj tacaka na zaslonu, koji hvata svetlost dobijenu od optike i dalje prosledjuje senzoru da od toga napravi adekvatne digitalne podatke, koje ti vidis kao fotku.
    Da bi slika bila kvalitetna i dobra, mnogo vaznija je optika od rezolucije. Kvalitet objektiva. Zatim, jako je vazan i senzor. Taj senzor mozes shvatiti kao mini-kompjuter koji vrsi sva potrebna pretvaranja iz analognog u digitalni, i ako taj senzor nije perfektan, dzabe i dobra optika, i visoka rezolucija, na kraju ce rezultat biti los. Ili ako je sve dobro, a optika losa, dzabe je sve kada pocetni ulazni parametri koje optika treba da obezbedi, nisu dobri.

Ovo ti je prilicno apstrakovana prica, ima tu mnogo jos detalja i bitnih stvari, ali ovo ti je, odprilike, to.

Kada kupujes foto-aparat, ili telefon, a zelis da na telefonu imas dobar foto-aparat, to su tri stvari koje gledas: ko je proizvodjac optike, rezoluciju, i vrstu senzora (obavezno da bude C-MOS senzor). Onda ce ti fotke biti OK kvaliteta.
    Dva najveca zla po ljudsko drustvo su rasizam i fasizam.
    Ali ne propada drustvo zbog onih koji cine zlo - Propada zbog onih koji ne cine nista protiv tog zla. Zbog onih koji cute.

Učlanjen
    09.03.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    59

prokleti upload je spor...evo. na prvoj slici gore ima sitna zelena slova gde pise da je 8mpix i ta velika rezolucija. al ne vidi se ovde na forumu. kao sto se vidi,nisu slike neke. ovo deluje kao da je nekih 3mpix,cudno je jako. secam se starih nokia telefona koje sam imao,cini mi se da su i bolje slikali...i kad prebacim na komp dobro su se videle slike.

Ime:  Untitled.jpg
Pregleda: 66
Veličina:  15,5 KB

Ime:  IMG_20180111_002628.jpg
Veličina:  57,6 KBIme:  IMG_20180111_002628.jpg
Veličina:  57,6 KB
    Poslednji put ažurirao/la aleksandarhakler1992 : 12.01.2018. u 18:29

Ističe se ghost in the shell (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio aleksandarhakler1992 Pogledaj poruku
    da ne duzim previse,nemam bas iskustva sa smartfonima,imam huawei y6,kamera 8mpix,na telefonu izgledaju dobro,ali kad prebacim na racunar te iste fotografije preko usb kabla ili sd kartice,izgledaju uzasno. prosecna slika je preko 2 megabajta uglavnom. previse snega imaju,kao da je neka kamera ubi boze 1.3 megapiksela...medjutim,buni me nesto...kad ih tako sa racunara uploadujem na fejsbuk ili slicno,onda izgledaju normalno,dobro. ali DOK su u racunaru,dok ih pregledam klasicno sa windows photo viewer,izgledaju uzasno! znaci sad nesto tu kao neki problem u windows sistemu postoji. nesto za boje ocigledno ili nesto sa rezolucijom,nisam pametan...ako neko ima ideju,hvala unazad.

EDIT: ako izbacujem slike direktno sa telefona na fejsbuk,bilo preko browsera ili fejsbuk aplikacije,tek to ih totalno unisti,smanji ih sa 2,5mb na 150kb.
    Deo odgovora su dali ljudi pre mene.. Po meni, da jeste up ravu je cove kad kaze da je jako bitan kvalitet optike, senzora a ne samo rezolucija..Moja Lumia 550 ima"samo"5 Mpix, pa opet, u vecini slucajeva-jedino ne nocu ali tada ni ne ocekujem -dobvijam sassvim prihvatljive fotke..Kod Tebe je problem sto kao i vecina korisnika, ne pristupas problemu sa razumevanjem...Nije isto ekran telefona od 5 incha i 19/20/22/24/koliko vec monitor...Na malom ekranu telefona i manoj rezoluciji jednostavno ne dodju do izrazaja sve sitnice, detalji, koji "isplivaju"kad se pprikazu na vecem i ostrijem ekranu...E sad ovo sto si rekao -na kompu lose a onda na FB ili gde vec bolje-verovatno zato sto FB takodje u odredjenoj meri komprsuje fotke-i opet-tamo ih ne gledas skroz u full screenu...
    "blagosloveni neka su oni koji nemaju sta da kazu pa cute"

Heidfeld fan nije na forumu
    Активан сам поново на Друштвене мреже
    Poznat Heidfeld fan (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Ја имам проблем с' тим у вези. Ево о чему се ради.. Имам стари апарат, Нокија 113 и хоћу слике из телефона да пребацим у рачунар, Фејсбук конкретно. Данас сам пробао на послу и изађе ми опција да пошаљем једну као слику преко блутута и изађе ми порука да је неки уређај за повезивање ''LG 290'' или тако нешто. Ја се уплашим да не пошаљем слику на туђи телефон јер ми оно личи на ознаку апарата и откажем слање. После се распитам у пар радњи у вези преноса тих слика и кажу ми у принципу да мој апарат нема прикључак за у-ес-бе и да самим тим не могу да премесем слике. Али момак којег сам задњег питао помиње могућност преко меморијске картице па ме занима ваше мишљење и начин како да решим проблем који имам већ дуго. ХВАЛА УНАПРЕД!
    Председник који даје овакве противуставне изјаве и ради против земље коју води, не може далеко.

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    152

Citat Original postavio Heidfeld fan Pogledaj poruku
    Ја имам проблем с' тим у вези. Ево о чему се ради.. Имам стари апарат, Нокија 113 и хоћу слике из телефона да пребацим у рачунар, Фејсбук конкретно. Данас сам пробао на послу и изађе ми опција да пошаљем једну као слику преко блутута и изађе ми порука да је неки уређај за повезивање ''LG 290'' или тако нешто. Ја се уплашим да не пошаљем слику на туђи телефон јер ми оно личи на ознаку апарата и откажем слање. После се распитам у пар радњи у вези преноса тих слика и кажу ми у принципу да мој апарат нема прикључак за у-ес-бе и да самим тим не могу да премесем слике. Али момак којег сам задњег питао помиње могућност преко меморијске картице па ме занима ваше мишљење и начин како да решим проблем који имам већ дуго. ХВАЛА УНАПРЕД!
    Mozes,ako imas citac kartica,ili da pozajmis od nekoga.Ima i da se kupe i nisu skupi.Izvadis iz telefona SD memorijsku karticu,ubacis u citac i povezes USB-om na komp i prebacis slike gde hoces.http://www.eponuda.com/citaci-memorijskih-kartica/hama-allin1-94124-black-citac-memorijskih-kartica-cena-239351 Ja imam ovako nesto i dobro mi radi.

Heidfeld fan nije na forumu
    Активан сам поново на Друштвене мреже
    Poznat Heidfeld fan (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

'ФАЛА БРАТЕ!
    Председник који даје овакве противуставне изјаве и ради против земље коју води, не може далеко.

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    152

Nema na cemu,tu smo da se pomognemo.

Slične teme

1. sex preko telefona??
    Autor Dirk u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 301
    Poslednja poruka: 15.01.2017., 20:29
  2. Moje grozne fotografije
    Autor gost 341997 u forumu Fotografija
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 25.05.2016., 21:03
  3. Da li se palite preko telefona?
    Autor u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 01.11.2003., 11:42
  4. Slanje mail-a sa mobilnog telefona (SMS2mail)
    Autor Gill Bates u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 22.09.2003., 22:17

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •