Europsko rukometno prvenstvo u HRVATSKOJ!

Neverovatno mi je da poslednjih x godina imamo igrace koji igraju po jakim evropskim ligama, a kada se okupe u reprezentaciji igraju rukomet od pre 50 godina.

U napadu previse usko, bekovi nesto pokusavaju da kombinuju, a ne kapiraju da odsecaju i krila i pivota koji tesko moze nesto da primi u guzvi. Tako su nam se i odlepili ovo na kraju. Takodje, brzi centar nam je misaona imenica. Ne samo da ne umemo da ga izvedemo, nego se cesto ne setimo ni da ga branimo.

Od Cupare bi veca korist bila da samo stoji mirno, barem bi ga jednom pogodili.
 
Neverovatno mi je da poslednjih x godina imamo igrace koji igraju po jakim evropskim ligama, a kada se okupe u reprezentaciji igraju rukomet od pre 50 godina.

U napadu previse usko, bekovi nesto pokusavaju da kombinuju, a ne kapiraju da odsecaju i krila i pivota koji tesko moze nesto da primi u guzvi. Tako su nam se i odlepili ovo na kraju. Takodje, brzi centar nam je misaona imenica. Ne samo da ne umemo da ga izvedemo, nego se cesto ne setimo ni da ga branimo.

Od Cupare bi veca korist bila da samo stoji mirno, barem bi ga jednom pogodili.

Cvetkovic je u prvom mandatu na klupi Srbije forsirao taj prvi centar i igrali smo lepo za oko ali smo igrali i samoubilacki rukomet. Mogli smo da dobijemo svakoga ali isto tako i da izgubimo. Jedino se kod njega ne forsira beskonacno ukrstanje bekova i totalno odsustvo krila a pivot ne sluzi kao zrtveno jagnje koje je postavljeno kao mamac da ga raskomadaju u odbrani.
Mada realno tanka nam je reprezentacija za ovo EP gde svi igraju moderan, brz i ostar rukomet. Nemamo vise Momira Ilica, Ratka Nikolica, Nikcevica, Darka Stanica i ostale prekaljene igrace. Ostali su nam Vujin, Sesum i Nenadic od tih malo jacih igraca. Ovo ostalo je jos zeleno bez iskustva na ovakvim takmicenjima.
 
Neverovatno mi je da poslednjih x godina imamo igrace koji igraju po jakim evropskim ligama, a kada se okupe u reprezentaciji igraju rukomet od pre 50 godina.

U napadu previse usko, bekovi nesto pokusavaju da kombinuju, a ne kapiraju da odsecaju i krila i pivota koji tesko moze nesto da primi u guzvi. Tako su nam se i odlepili ovo na kraju. Takodje, brzi centar nam je misaona imenica. Ne samo da ne umemo da ga izvedemo, nego se cesto ne setimo ni da ga branimo.

Od Cupare bi veca korist bila da samo stoji mirno, barem bi ga jednom pogodili.

По мени, једини разлог је што у нашим спортским савезима сједе труле кобиле и паразити који вечерас смишљају разлог да су јадни играчи криви а не алкохоличар звани Цветковић. Одговорно тврдим да смо имали јаку репрезентацију са врхунским момцима! Али Цветковић ће да каже да он није крив што је било само две одбране голмана до 40 минута игре, да нема резервну клупу...Искрено губим веру у наш спорт!!
 
Prva lopta za krilo na postavljen napad u 51. minutu. Pivotmena su uspesno proigrali jednom ili dvaput u prvom. Ne moze se igrati sa 3 igraca. Radivojevic, Markovic, Ilic, Marsenic i Beljanski nisu svetska klasa, ali nikako nisu igraci koje treba ovoliko izbegavati.

Sesum, Nenadic i Vujin privatizovali loptu, a nema ko da im skrene paznju. Za dobru timsku igru potreban je ili vrhunski trener ili vrhunski srednji bek, koji razmislja pre nego prangija. Mi trenutno nemamo ni jedno od ta dva. Za Cvetkovica sam cuo da nije bas popularan, da je jako tezak za saradnju.
 
Poslednja izmena:
Golman u prvom poluvremenu imao celu jednu odbranu a u drugom tri a sa krila je primao golove iskljucivo u svoj ugao. Toliko o tome koliko su nam golmani kvalitetni. Inace ovo je bio zicer kao vrata na Hrvate samo sto je bila bedna kvota da bi se igralo nesto na kladionici. Protiv Svedjana i Islanda garantovano gubimo.
 
Poslednja izmena:
Ko je verovao da ce se nesto promeniti protiv Svedjana taj nije normalan. Kad se nismo pomakli ni milimetar zadnjih 15 godina u rukometu bas je neko verovao da ce veceras biti bolje. Kvota Svedjana na 1.35 je normalna. Dal da pominjem one Danske sudije koje sude kao da im rodjena deca igraju za Svedsku pa imaju duple standarde. Ali to smo vec navikli da gledamo godinama unazad. Malo sto nista ne znamo pa nas jos i sudije drndaju kako stignu.
Krila su konacno malo upotrebljiva ali dzaba kada Dobrivoje Markovic izadje sam ispred onog zutog golmana dva puta i ne ume da ga savlada. Sve se svodi na individualne napade Zelenovica i Sesuma. Prodju trojicu popiju dva lakta i tri kolena usput i nekako umuvaju gol. Ako je to rukomet onda bolje da ne izlazimo sa Islandjanima na teren. Cvetkovic protiv Hrvata kaze da nista ne bi menjao jer je rasporedio snagu za sve tri utakmice sto se veceras bas lepo vidi. Juce je lepo rasporedio po pet golova manjka u oba poluvremena za Hrvate a veceras ce biti jos bolje rasporedjeni jer gubimo sa 6 na poluvremenu.
 
Dve najbrilijantnije situacije na utakmici za rukometne anale:

1. Nasi u naletu i samo je -2. Ide kontra 1 na 1 za nas, golman Svedske brani zicer, primamo gol i iskljucuju nam igraca. :vudu:

2. Dva igraca viska za nas! Pravimo faul u napadu, primamo gol i gubimo loptu u sledecem napadu. :dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

Rukomet izbaciti iz nase drzave jer mi nismo za ovaj sport.
 
Jedina razlika u odnosu na proslu je sto je Cupara solidno branio i setili su se nekoliko puta da podignu glavu da vide da je neko istrcao polukontru ili kontru.

Ali neverovatno da mi nemamo pripremljene kombinacije za igraca vise, nego to resavamo sa srednjeg beka. :pop: Ono probijanje i primljen gol 4 na 6 je za udzbenike. Samoukinite se!
 
Vazno je da je selektor zadovoljan.

– Радује ме ова игра, јер заиста смо целу утакмицу покушавали, били опасни, за разлику од онога до сада. Има много лепих ствари, нећу да размишљам негативно, јер га има врло мало. Одиграли смо поштено. Са овим залагањем имам вере у пролаз – рекао је Цветковић, а пренео је Рукометни савез Србије.
 
Ni manje ni vise nisam ocekivao od ovog sastava.
Mi se kapo nesto trtimo i idemo "u korak" sa modernijim rukometom a ispadamo teski amateri.Stil igre nam je kao pre 35-40 godina.Pre ove protiv svedjana zadnji put loptu na krilo je dobio jos Zikica Milosavljevic.Divljacka igra bekova,sve na silu pa sta urade.
Jovica Cvetkovic je bio odlican rukometas ali je ocajan selektor,nikakav motivator.
 
Ja se od srca javno ispričavam srbijanskom narodu ¨što ste izprovocirani¨ od nas ustaša.
Koji K ste dolazili ako vas samo udisanje zraka izprovocira?
Šta ste mislili da će po vama bacati cvijeće?
Za divno cudo nije bilo vecih provokacija.Treba se prikazati eUropi kao dobar domacin,nevini na sve napade od strane svih komsija.
Greb-Kita prisutna na tribini i nije dozvolila velikoustastvo pred sirokim auditorijumom z:lol:
Ali zato nedugo zatim vasa ljigavstina se pokazala na delu u utakmici Makedonija - Slovenija.
Osim vec izrazene mrznje prema slovencima,vrh je kada je spiker u dvorani u trenutku napada makedonaca uzeo mikrofon i preko razglasa "ajdeme makedonci,ajdeme...".Kakav delirijum u dvorani.Ko vas ne zna...
 
Genijalno postavljen poslednji napad, da Nenadi opali sa 11m. Sto je najgore, mi ovakvi nikakvi zamalo da prodjemo. A vala nismo ni zasluzili, ostaje jos mala nada da ce Svedi da dobiju Hrvate.

Pokazali smo rukometnom svetu neke zaista nesvakidasnje poteze, kao ono probijanje pri 6 na 4 ili ovaj vecerasnji gol iz odbitka, kad niko nije branio prostor posle sedmerca. :deda:

Dobise Svedjani i to su u jednom trenutku imali i +9, prodjosmo sa vise srece nego pameti. z:mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top