Kljucno pitanje oko Kosova
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 153

Tema: Kljucno pitanje oko Kosova

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Post Kljucno pitanje oko Kosova

Inspirisan jednom drugom temom sta bi bilo kad bi bilo dosao sam do zakljucka da je kljucno pitanje u vezi Kosova STA BI BILO DA JE ETNICKI OCISCENO OD SIPTARA NA VREME . .

Danas u 21. veku u 2018. godini borba oko Kosova i Metohije idalje traje NATO ga kontrolise i de fakto je nezavisno medjutim pola drzava na svetu ga ne priznaje i nema stolicu u UN a Srbija trpi ogromne pritiske i ucene sa zapada da prizna nezavinost svoje juzne pokrajine . .

Kako je sve to moglo da se spreci ???

Danas na Kosovu zivi oko milion Siptara a da li bi se ovakvi razgovori vodili da ih je petostruko ili desetostruko manje ???

Sta bi bilo da su komunisti posle drugog svetskog rata umesto sto su izmislili autonomiju , zabranili proteranim Srbima da se vrate i pritom naselili ogroman broj Siptara iz Albanije rekli ej pa hajmo da uradimo nesto za Srbe ... i da su u to vreme kada nije bilo price o ljudskim pravima i kada je svako mogao da radi sta je hteo lepo PROTERALI sve Siptare u Albaniju !

Kako su zavrsili pricu sa Nemcima u Vojvodini tako su mogli i sa Siptarima .. Zasto da ne pa i oni su bili na strani Hitlera i oni su cinili zlocine nad srpskim narodom ..

Ili jos bolje da je kralj Aleksandar resio to pitanje negde pocetkom 20tih godina . .

Da li bi mi danas a i u proteklim decenijama imali ovakve probleme pa dole ih ne bi bilo i ne bi ni imao ko da se buni .. Kosovo bi zujalo poluprazno i bilo bi najnormalniji deo Srbije kao sto je to na primer Timocka Krajina ...

Zasto ni kralj ni komunisti nisu to uradili ?????
    Poslednji put ažurirao/la Sotir zvani djubre : 10.01.2018. u 21:33
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Iskusan Amuletum (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Re: Kljucno pitanje oko Kosova

Да су Шиптари протерани пре стотињак година Косово би данас вероватно било наше. У оно време су етничка чишћења могла да прођу, крајем 20. века тешко. Закаснили смо.

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Još jedna laž koja se često podmeće. Šiptari naravno nisu čišćeni sve dok nije krenulo bombardovanje a tad su ih čistili i iz OVK a i samo bombardovanje .

Inače postavljač teme je usput postavio jedno zanimljivo pitanje koje se može svesti ; Da li Srbi uopšte žele da žive na Kosovu ?
    Poslednji put ažurirao/la krinka5 : 10.01.2018. u 21:39

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    813

Није било потребе за експлицитним протеривањем, него је требало кренути са коришћењем ресурса доле, и населити тамо милион Срба. Али јбг, лакше било довести милион и по да млате празну сламу по клизиштима и мочварама Београда, него порадити на томе да она лепота остане наша.
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Sad se to radi na primeru Srbije, Nemacka ekonomski pocisti Srbiju tako da ima jeftino zemlju, a srbe zaposle u fabrikama i WC u Nemackoj...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Није било потребе за експлицитним протеривањем, него је требало кренути са коришћењем ресурса доле, и населити тамо милион Срба. Али јбг, лакше било довести милион и по да млате празну сламу по клизиштима и мочварама Београда, него порадити на томе да она лепота остане наша.
    Nikad nije bila NASA, mozda je bila tvoja, ali nasa nije bila...

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    813

Citat Original postavio Umri_muski Pogledaj poruku

Нњ не, нема прања руку, чим је укључиш у своју државу, наша је. Само што су ови из Београда гледали како да је уновче што боље.

Moderator Straks92 (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Citat Original postavio Amuletum Pogledaj poruku
    Да су Шиптари протерани пре стотињак година Косово би данас вероватно било наше. У оно време су етничка чишћења могла да прођу, крајем 20. века тешко. Закаснили смо.
    Hrvatima je baš dobro prošlo, izgleda da je Sloba mislio da ako su Tudjmanu dozvolili Oluju da će i njemu dozvoliti na Kosovo pa da bude nekako 1:1.

Očigledno je zaboravio da su zbog Oluje Srbi dobili RS kao kompenzaciju i da bi bilo 2:1 za nas da su dozvolili da se Kosovo očisti.

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    813

Citat Original postavio Straks92 Pogledaj poruku
    Hrvatima je baš dobro prošlo, izgleda da je Sloba mislio da ako su Tudjmanu dozvolili Oluju da će i njemu dozvoliti na Kosovo pa da bude nekako 1:1.

Očigledno je zaboravio da su zbog Oluje Srbi dobili RS kao kompenzaciju i da bi bilo 2:1 za nas da su dozvolili da se Kosovo očisti.
    Није исто очистити пасивне крајеве где слабо има становништва и привреде и крајеве који су густо насељени, и где се врте паре свакојаког порекла..

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Neka gospoda koja tvrde da su Šiptari bili čišćeni pre početka bombardovanja ukažu na neki relevantni izveštaj u kome se govori o tom čišćenju (iz Srbije) . Hvala

Učlanjen
    28.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Хрватима је прошло зато што смо ми испали главне кавгаџије и што смо почели да нервирамо сваку земљу која је нешто значила и одлучивала, укључујући и Русију па је свет пустио Хрвате да окупирају РСК. Да се не лажемо, РСК је војнички поражена. Знало се и пре Олује шта ће се десити ако падне Книн.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Sad se to radi na primeru Srbije, Nemacka ekonomski pocisti Srbiju tako da ima jeftino zemlju, a srbe zaposle u fabrikama i WC u Nemackoj...

- - - - - - - - - -

Kosovo je Stara Srbija .. bilo je nase vise od 200 godina u srednjem veku a u moderno doba je 1912. postalo sastavni i medjunarodno priznati deo Kraljevine Srbije ..
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Нњ не, нема прања руку, чим је укључиш у своју државу, наша је. Само што су ови из Београда гледали како да је уновче што боље.
    Pa svi nekako kao da je tudje, a mnogi brane jezikom, ali u praksi kad god nesto radim za dobrobit uvek se postavi pitanje sto bas ti i ma udri brigu na veselje...sta se lozis...

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    813

Pa svi nekako kao da je tudje, a mnogi brane jezikom, ali u praksi kad god nesto radim za dobrobit uvek se postavi pitanje sto bas ti i ma udri brigu na veselje...sta se lozis...
    Па то ти је Србадија, гомила превараната и дрндоша која само уме да лапрда уз алкохол...

Poznat
    Učlanjen
    30.09.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Citat Original postavio Sotir zvani djubre Pogledaj poruku
    Kosovo bi zujalo poluprazno i bilo bi najnormalniji deo Srbije kao sto je to na primer Timocka Krajina ...
    Ovo je suština celog tvog teksta. Kada ovu svoju rečenicu protumačiš na pravi način dobićeš odgovor na pitanje:

"Zasto ni kralj ni komunisti nisu to uradili ?????"

Učlanjen
    28.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Kosovo je Stara Srbija .. bilo je nase vise od 200 godina u srednjem veku a u moderno doba je 1912. postalo sastavni i medjunarodno priznati deo Kraljevine Srbije ..
    Била је и Македонија више од 200 година наша у Средњем веку, признати део Краљевине Србије па смо је се одрекли са све црквама и споменицима.

Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Pa jer su i kralj i komunisti hteli da imaju stanovništvo koje će plaćati poreze, ogromna većina je tada živela po selima i riljala, plus plaćala porez, novac nema nacionalnost i veru i cilj je da ga bude što više.

Zašto bilo koje carstvo nije nešto preterano trebilo stanovništvo koje pokori?

Pa zbog poreza.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Citat Original postavio radyu5 Pogledaj poruku
    Ovo je suština celog tvog teksta. Kada ovu svoju rečenicu protumačiš na pravi način dobićeš odgovor na pitanje:

"Zasto ni kralj ni komunisti nisu to uradili ?????"
    Pa bolje da bleji prazno a da bude deo Srbije nego da je naseljeno Siptarima ... Sta mi imamo dobro od toga sto je Siptar u Pristini umesto u Tirani ... ?? Zaista ne razumem ....

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    813

Pa jer su i kralj i komunisti hteli da imaju stanovništvo koje će plaćati poreze, ogromna većina je tada živela po selima i riljala, plus plaćala porez, novac nema nacionalnost i veru i cilj je da ga bude što više.

Zašto bilo koje carstvo nije nešto preterano trebilo stanovništvo koje pokori?

Pa zbog poreza.
    А НДХ? А Џингис кан?

Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

А НДХ? А Џингис кан?
    NDH i ne mogu da podvedem pod carstvo a Mongoli su baš oporezovali Ruse dok su vladali njima a i Kineze, nije da su hteli sve da ih pobiju.

Hitler je samo Jevreje trebio a sve ostalo je isto oporezovao za Rajh.

Da je odlučio da sve odjednom masovno ubija osim Nemaca ne bi mogao ni industriju ni vojsku graditi.

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    813

Pa bolje da bleji prazno a da bude deo Srbije nego da je naseljeno Siptarima ... Sta mi imamo dobro od toga sto je Siptar u Pristini umesto u Tirani ... ?? Zaista ne razumem ....
    А бре машиш суштину, суштина је да је то продато, продавано деценијама у трулим политичким компромисима који су имали за циљ да се добију неке паре које су све отишле у Београд.
    Проценили лупежи да им је лакше и исплативије да раде то, него да улажу огромне напоре и труд, а и паре да тамо направе нешто, да развију привреду, да доведу људе, да изграде градове и села за те људе..

- - - - - - - - - -

NDH i ne mogu da podvedem pod carstvo a Mongoli su baš oporezovali Ruse dok su vladali njima a i Kineze, nije da su hteli sve da ih pobiju.

Hitler je samo Jevreje trebio a sve ostalo je isto oporezovao za Rajh.
    Џингис кан је направио такве масакре по Средњој Азији да се ти крајеви ни до данас нису опоравили.

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

А НДХ? А Џингис кан?
    Ma lupa gluposti .. pa imas primera kolko oces ....

Kako su posle WW2 svi isterali Nemce iz svojih drzava pa i mi izmedju ostalih ... Kako su Grci isterali Turke a Turci Grke .. Kako su Bugari isterali Turke , itd . .

Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Ma lupa gluposti .. pa imas primera kolko oces ....

Kako su posle WW2 svi isterali Nemce iz svojih drzava pa i mi izmedju ostalih ... Kako su Grci isterali Turke a Turci Grke .. Kako su Bugari isterali Turke , itd . .
    Pricamo o većim državama, Jugoslavija je nešto izmedju carstva i veće države, ne može da bude isto što i NDH, Bugarska, Turska, Grčka.

Jugoslavija je bila višenacionalna a ne jedno ili dvonacionalna.

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    813

Људи морају да схвате да је Косово било третирано као класична колонија, свако је ту гледао како да се офајди што више, не бринући шта ће бити сутра. А то сутра је дошло како видимо, видели смо и шта је било.
    Они колонисти који су насељавани доле гледали су како да продају ону земљу што су добили на поклон, највише зато јер су били из крајева у којима се земља никад није обрађивала, да не кажем били су лењи.
    Чиновници који су слати доле гледали су да што више мита стрпају себи у џепове, и да кад скупе довољно беже одатле.

Онда се после дср то понашање пренело и на обичне људе, који су гледали да себи обезбеде одступницу и да продају понешто што су имали, јер су видели да држава СФРЈ прави албанску државу доле.
    У међувремену је албански фактор толико ојачао, не без помоћи државе, да су могли да купе и саму државу доле.

Остало је познато...

Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Etnicka ciscenja i masovna proterivanja su do pre samo nekoliko decenija bila nesto najnormalnije

Učlanjen
    04.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Nekim državama je bitna etnička ili verska homogenost a nekima je bitno da što više ljudi bude za porez.

Jugoslavija je naginjala ka drugom uvek.

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 12.09.2012., 12:36
  2. Tačka na "pitanje Kosova"
    Autor Zoroastar u forumu Politika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 30.09.2011., 21:45
  3. Pitanje Kosova?
    Autor Propki u forumu Politika
    Odgovora: 8