Programer

edi456

Početnik
Poruka
1
Pozdrav, zavrsio sam srednju Tehnicku pre god dana, voleo bih upisati neki fakultet u vezi programiranja.
Skolu sam zavrsio sa dobrim uspehom otp 3.20 svaka godina.
Pretrazivao sam po internetu i naisao na smer Softverski inzinjering na FTNu..
Cuo sam da je konkurencija velika, znam da nemam bas neki uspeh iz srednje skole, da li mislite da postoji mogucnost da upadnem na ovaj smer?
Ili ako mozda znate neki drugi smer da mi preporucite..
Hvala :D
 
Zdravo!
Teorijski gledano, ako se spremiš lepo i na vreme, na prijemnom možeš osvojiti 60 poena, što znači da maksimum što možeš osvojiti je oko 85 poena(sa tvojim prosekom iz srednje) što najverovatnije neće biti dovoljno za budžet. Ali, nikad se ne zna vredi pokušati, na FTN-u postoji dosta IT smerova, pa možeš konkurisati na još neke.
PMF(u NS) je bolja solucija što se konkurencije tiče, jer je tamo situacija malo povoljnija, manje ljudi konkuriše pa možeš upasti i na budžet možda.
Mislim da ako želiš programiranje, slobodno možeš gledati i druge smerove, najbolje bi bilo da vidiš šta koji fakultet nudi od predmeta pa odlučiš tako, veruj mi da je softversko inženjerstvo malo precenjeno kod nas ne u smislu da nećeš ništa naučiti, ali možeš daleko dogurati i fino naučiti i sa ostalim smerovima(Računarstvo, Informacione tehnologije..). Moja preporuka konkretno za programiranje bi išla baš PMF-u. (Ako nisi bio dobar u srednjoj sa matom nemoj da te ime fakulteta plaši, sve se da naučiti, naravno ako si i malo zainterosovan za matu, nije ona uopšte strašna)
Takođe, za samo programiranje škola, uslovno rečeno, nije toliko bitna pa ako misliš da bi ti bubačenje teorije išlo malo teže, pogledaj šta nude visoke škole (strukovne studije), e sad Novi Sad i nema neku lepu ponudu strukovnih it smerova, pa možeš pogledati čega ima u Beogradu, Nišu...
 

Back
Top