Dupli standardi

Pa zato sto su ljudi, u globalu, jako licemerna stvorenja, i vole te dvostruke standarde.
Vekovima su zene bile u potlacenom polozaju u odnosu na muskarce, i to samo zato sto su fizicki slabije. Ne moze se to promeniti preko noci.

A tu foru sa dvostrukim standardima, najvise furaju muskarci koji su nesigurni u sebe, pa im treba konstanto tapsanje po ramenu, u fazonu, "bravo care", i omalovazavanje zena, tipa, "vidi onu kucku".

Muskarac koji je 100% siguran u sebe, nikada nece ni pomisliti na te dvostruke standarde.
 
zasto kad se pojavi na netu neki snimak na primer seksa na ulici , muskarcu kazu.. bravo care a zeni..k.urvo?

Mozda zato sto je velika kolicina ortaka iz naseg okruzenja malo zaostalo?

- - - - - - - - - -

A cini mi se da se tu provlaci ona ideja da ona tesko daje, a muskarac stalno trazi. Pa onda kad ona da, a ovaj je scepa, onda nije isto za oboje.
Kada bi smo prvo resili taj odnos na jednake mere, da i muskarci i zene podjednako daju i uzimaju, onda bi i vidjenje za obe strane bilo jednako.
 
zasto kad se pojavi na netu neki snimak na primer seksa na ulici , muskarcu kazu.. bravo care a zeni..k.urvo?

Nije to nista licemernije od obicnog...
Zenama kazu k.urvo , jer nije muskarca ucenila bar za motel i pun pansion posle toga, a mozda i Tiffani poklon...
To forsiraju zene, tako se vrsi pritisak na standardno ponasanje da zene ne prave faulove...
Zena zeni nece zameriti k.urvanje za jednu noc, ili 4orica za jednu noc, ako je to odradjeno u kolima za kesh, motelu , hotelu, kuci...ako je imala rezone po njima...
 
To mu dodje isto kao i kad zena prica/pise slobidno o seksu i nekim svojim zeljama, muzjaci uvek pomisle - aha, ova ga trazi.
A muskarci mogu slobodno da pricaju o svemu i to je ok.
Primitivno bas.
 
To mu dodje isto kao i kad zena prica/pise slobidno o seksu i nekim svojim zeljama, muzjaci uvek pomisle - aha, ova ga trazi.
A muskarci mogu slobodno da pricaju o svemu i to je ok.
Primitivno bas.

potkacila si nesto zanimljivo.
ok je ovo sta si rekla..i to stoji...medjutim..sad u modernom drustvu imamo i pojam seksualnog uznemiravanja..
ako zena prica o seksu, to muskarac nikad nece protumaciti kao seksualno uznemiravanje, ali ako muskarac prica, na zapadu neretko popije i otkaz ili tuzbu..a i kod nas je krenulo ozbiljnije oko toga.
da li onda i tu postoje dupli standardi ali sad u korist zena?
 
Nažalost još uvek postoji taj ostatak prošlih vremena kada je ženska seksualnost bila tabu tema.
Zanimljivo je shvatanje psihijatra Kraft-Ebinga, autora knjige Psychopathia Sexualis sa kraja 19. veka,
inače prve klasifikacije "seksualnih poremećaja". Gde on kaže da ako je žena normalna i zdrava ima
vrlo malu seksualnu želju, skoro nikakvu. Kakve besmislice.
 
zasto kad se pojavi na netu neki snimak na primer seksa na ulici , muskarcu kazu.. bravo care a zeni..k.urvo?

Jer je duboko usađeno mišljenje da muškarac kao pripadnik dominantnijeg pola može i treba da oplodi ili bar pokuša, što više žena. Čak i sad, čak i ovde, mnogo puta sam čula da muškarci tvrde da oni mogu, smeju i čak treba da varaju, jer oni umeju da razgraniče fizičku prevaru od psihičke. Ako mene pitaš, to je čisto licemerje.
Ali je činjenica da će i jedno i drugo iz pitanja reći upravo i samo muškarci. Meni, na pr. on nikako nije car, već su oboje budaletine samo takve.

- - - - - - - - - -

potkacila si nesto zanimljivo.
ok je ovo sta si rekla..i to stoji...medjutim..sad u modernom drustvu imamo i pojam seksualnog uznemiravanja..
ako zena prica o seksu, to muskarac nikad nece protumaciti kao seksualno uznemiravanje, ali ako muskarac prica, na zapadu neretko popije i otkaz ili tuzbu..a i kod nas je krenulo ozbiljnije oko toga.
da li onda i tu postoje dupli standardi ali sad u korist zena?

Postoje. Pogotovo od kad su uveli onaj zakon o zlostavljanju žena. Tužna činjenica je da većina zlostavljanih žena ćuti, jer znaju šta je pravo zlostavljanje. Ali neke iskoriste zakon da profitiraju. Znam za primer gde je žena prijavila muža za zlostavljanje koje je izmislila i sad ne odustaje jer želi da mu uzme kuću. Smešno i seljački, ali na žalost nije jedina, sigurna sam...
 
Jer je duboko usađeno mišljenje da muškarac kao pripadnik dominantnijeg pola može i treba da oplodi ili bar pokuša, što više žena. Čak i sad, čak i ovde, mnogo puta sam čula da muškarci tvrde da oni mogu, smeju i čak treba da varaju, jer oni umeju da razgraniče fizičku prevaru od psihičke. Ako mene pitaš, to je čisto licemerje.
Ali je činjenica da će i jedno i drugo iz pitanja reći upravo i samo muškarci. Meni, na pr. on nikako nije car, već su oboje budaletine samo takve.
da, čisto licemerje a bogami i bezobrazluk...kao što imaju pravo oni imaju pravo i žene
 
Nažalost još uvek postoji taj ostatak prošlih vremena kada je ženska seksualnost bila tabu tema.
Zanimljivo je shvatanje psihijatra Kraft-Ebinga, autora knjige Psychopathia Sexualis sa kraja 19. veka,
inače prve klasifikacije "seksualnih poremećaja". Gde on kaže da ako je žena normalna i zdrava ima
vrlo malu seksualnu želju, skoro nikakvu. Kakve besmislice.

Nazalost u novom dobu su zene pustile muda a od dvoje muda nema porodice
 
potkacila si nesto zanimljivo.
ok je ovo sta si rekla..i to stoji...medjutim..sad u modernom drustvu imamo i pojam seksualnog uznemiravanja..
ako zena prica o seksu, to muskarac nikad nece protumaciti kao seksualno uznemiravanje, ali ako muskarac prica, na zapadu neretko popije i otkaz ili tuzbu..a i kod nas je krenulo ozbiljnije oko toga.
da li onda i tu postoje dupli standardi ali sad u korist zena?

Smer broda se menja polako. To je muskarcima krst iz proslosti koji nose, zbog bahatog ponasanja.
Sada stvari treba da se izjednace kod nas, za pocetak.
Btw. Pre par godina kod mene na poslu jedna devojka je dobila otkaz zbog seksualnog uznemiravanja muskaraca. Ali stvarno uznemiravanja :)

Baudrillard..~~~ Po Kraftu, ima nas mnoooogo bolesnih zena :)
 
Smer broda se menja polako. To je muskarcima krst iz proslosti koji nose, zbog bahatog ponasanja.
Sada stvari treba da se izjednace kod nas, za pocetak.
Btw. Pre par godina kod mene na poslu jedna devojka je dobila otkaz zbog seksualnog uznemiravanja muskaraca. Ali stvarno uznemiravanja :)

Baudrillard..~~~ Po Kraftu, ima nas mnoooogo bolesnih zena :)

što bi ja nosio krst zbog čobanina koji voli da dobacuje na ulici, uznemirava koleginice na poslu i sl...
ne treba da se generalizuje
 
Generalizuje se i sa zenama. Sto ja da nosim krst nekih samo zato sto slobodno pricam o seksu. Zasto da seks bude tabu tema za zene.
Npr. ja kazem - da, volim da se tuc*m.... A tamo neko pomisli da volim sa svakim, pa dozvoli sebi da lupeta gluposti, i to na cobanski nacin.
 

Back
Top